Jaká sluchátka ?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
IvanB

Re: Jaká sluchátka ?

Příspěvek od IvanB »

Pozor - treba robiť rozdiel v akých jednotkách sa citlivosť uvádza. Ja vidím pri AKG 712 105 dB SPL/V. Tie ATH-PRO5x: 100 dB/mW, ale v prepočte na SPL/V to činí okolo 114-115 dB SPL/V, čo je teda neporovnateľne hlasnejšie. Nemaj obavy, sú hlasné jak sviňa. A ak chceš fakt že "hype" na zvuku, takto tieto ATH-PRO5x sú stelesnením tohto výrazu ;)

PLL

Příspěvek od PLL »

IvanB: Již hrají. Je to přesně to, co jsem chtěl. Děkuji!
Docela by mě zajímalo srovnání s těmi HD 25. Přijde mi, že HD 25 byly o něco málo vyrovnanější na některých středových frekvencích. ATHčka tam mají někde véčko. Bohužel nemám tak vytrénovaný sluch, abych to určil bez poslechu obou typů hned po sobě. Nicméně to pro tento typ poslechu není vůbec podstatné.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Véčko tam niekde na stredoch je, ale skôr obrátené - stredy sú podľa mňa trochu vytiahnuté, ale možno ty to počuješ inak. To iba svedčí o tom, ako je vnímanie zvuku a sluch veľmi subjektívna vec.

PLL

Příspěvek od PLL »

IvanB: A hlavně je nemám prakticky naposlouchané. Každopádně je to přesně to, co jsem čekal, takže velké díky...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

hd25 (tedy moje c II (ale predpokladam, ze menice jsou ve vsech stejne)) jsou relativne frekvencne vyrovnana sluchatka v tom smyslu, ze ty boule, co maji na charakteristice nejsou moc spicate. maji hrb okolo 100 Hz a druhy okolo 8 kHz. jsou uzavrena a hraji tedy trochu min prostorove a vic do hlavy. jsou primo urcena do terenu a tomu odpovidaji vsechny parametry. na tenhle ucel jsou genialni - kompaktni a lehka, robustni a modularni, dobre izoluji, pomerne vysoka citlivost a nizsi impedance... dobry i do batohu na cesty pro lidi co nemaji radi in-ear, jako ja :-)

PLL

Příspěvek od PLL »

Biscuit: Hlavně, já jsem měl HD25 12 let, vyměněny pouze náušníky. Zažily cca 3 roky DJingu, nespočet sednutí, šlápnutí, pádů na zem. Co se konstrukce týče, TOP produkt.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Malé bleskové review: Mám nového kolegu, hneď prvý deň som si všimol, že má na hlave tieto sluchy: https://en-us.sennheiser.com/hd-450-bt, neodolal som a hneď som si ich požičal na test (na kábel). Okrem štupľov bolo toto prvý krát, čo som mal vôbec nejaké over-ear Sennheisery na hlave. Záver?: sklamanie preveliké, úzky stredový zvuk bez objemu. Ak si Sennheiser takto predstavuje kvalitu v tejto cenovej kategórii, tak to potom nein, danke...

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

@ivanb - co si cakal od BT sluchadiel za 150e? trocha normalnejsi zvuk sa u BT sluchadiel zacina s cenovkou 250e a vyssie. a aj to zneju na moj vkus nie prilis dobre...

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Ale tak na kábli je BT deaktivované a nemá vplyv na zvuk, nie? Neviem, možno sa mýlim... Ono možno celá konštrukcia tých slúchadiel je podmienená BT technológii, ktorá na káblový režim môže mať vplyv, ale logiku mi to nedáva. Resp. možno čo sa ušetrí na kvalite driverov ide do BT, a potom tak aj znie...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Nechci zakládat nové téma kvůli takové blbosti. Ještě než si vystřihnu z molitanu nové podložky pro HD-25, nemáte někdo tušení, jestli se někde v ČR nedá koupit tohle:
https://www.thomann.de/cz/sennheiser_hd ... et_pad.htm

Koupil bych to klidně i v reichu, ale platit 15 € za poštovný u věci za 1,6 € mi přijde jaksi nevyladěný...
Díky za tipy ;-)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Zkusil bych se poptat u lokalniho zastoupeni Sennheiseru (Panter Praha), pripadne do mesice planuju do Th jet, tak ti je kdyztak muzu vzit, pokud nespechas.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nespěchám. to bys byl zlatej!
kdyby mě ještě něco napadlo, myslíš, že by to šlo k tomu přidat, případně? to víš, čecháček, podáš mu prst... :-) neboj, možná mě ani nic nenapadne ;-)

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Můžu se taky zeptat - už cca desítky let používám na všechno (studio i live, k iPadu Cubasis, na cvičení klávesy i kytary přes speaker simulátory atd) AKG jedny 240 řada a jedny 700. řady a jsem spokojen velice, s oběma i když každý jsou vhodnější na něco jinýho (myslím spíše jiný účel práce než jiný zdroj signálu). Ale snad každý má HD25 což jsem zatím nikdy ani nezkoušel - prosím v čem a jak moc se liší od těch 240/700?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jsou uzavřená, dobře izolují, mají docela jinej zvuk než akg. trochu do v. mají super (zvláštní ale odolnou) konstrukci, jsou modulární a těžko rozbitný. mají nízkou impedanci, takže hrají na všem. jsou to výborná sluchátka na terénní práci, djing i třeba na cestování.

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Díky biscuit - rozumím, na tenhle účel jsem měl doteď Koss Porta skládací, ale už jsem druhej kus rozbil, tak zkusím ty HD25 :-)

Odpovědět