Jaká sluchátka ?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

Tak dnes som porovnaval K55 , K141studio, K271studio .. pridal som este K240df a dake sony, ktore som uz v studiu mal .. DFfky maju prijemny zvuk .. ale rychlo sa prebudia .. SONY boli divne .. K271 hraju celkom dobre .. pri velkej hlasitosti vsak velmi rezu vysky .. Najlepsie a najhlasnejsie hrali k141studio .. ako som aj ocakaval , podla parametrov .. Trosku su ale ine ako 200vkove rady .. nemaju take velke usnice .. nezakryju cele ucho ..
Zaujali ma este k55 , ktore vydrzia este viac .. sice dost ide zvuk von (jak keby dnu boli repraky) .. Ale mam pocit ze hraju este hlasnejsie ako k141s .. tak som si nechaj aj tie .. Ked dojde daky uchyl , ktory si chce nechat prervat usne bubienky ..

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

nazdar, tak som aj ja mrkol do tejto debaty. zda sa, ze neskoro (ze Solarfall). K240 su super a patria zvukovo k tomu najlepsiemu, co AKG robi.

Osobne mam HD280 (uz asi 6 rokov) a musim potvrdit, ze su vyborne, ale zatvorene. Subjektivne mi otvorene sluchadla (napr. K240) pridu prehladnejsie, vsetko v nich hra s istym priestorom, kde sa da vsetko jasnejsie rozlisit. Pri zatvorenych (HD280) mam casto dojem, ze sa celkovy mix nemoze do tak maleho priestoru zmestit (mozno k tomu prispieva aj kumulacia niektorych kmitoctov).
a mozno trepem :D

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

poshook: je to tak. ale ja mam prave preto radsej uzavrete, aj ked maju divne stredy a tak... ten super priestor na otvorenych typoch je totiz pekna zrada... maval som na to opacny nazor ale teraz to vidim takto :)
Naposledy upravil(a) kexik dne 21 říj 2005 09:06, celkem upraveno 1 x.

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Příspěvek od Solarfall »

:wink:

ja som cital o hd280 rozne skazky o tom ze sa strasne kazi ten umelohmotny drziak hlavy...ze celkovo moc nevydrzia ale ty to vobec nepotvrdzujes :)

ohladom tych k240 monitor ma jedna vec ale zamrzela a zistil som ju az doma... kabel je napevno pripojeny.. narozdiel od verzie studio kde sa da odpojit... takze ked sa mi pokazi kabel tak je zle... ale cital som ze tieto sluchadla drzia ludom bezne 10-15 rokov...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

tie HD280 sa mi po 6 rokoch zacinaju supat na usiach (co nevadi, lebo aj osupane su sexy a funkcnosti to moc nebere), ale to je asi jedine, co sa s nimi "negativneho" deje.
pozeram na ten drziak a nenapada mi, co by sa na nom mohlo urvat. vsetko na nom je z hrubeho PVC, mozno hodne "silny" a prilis "inteligentny" uzivatel by ho mohol pokazit. :lol:
co sa tyka kabla, na HD280 je telefonicky natahovaci, takze budu sluzit este mozno 20 rokov (len vtedy mi budu na nic, lebo budem hluchy ako drevo)

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

poshook: cez thomana kupis nahradne nausniky, cirka za 9.90...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

kexik píše:poshook: cez thomana kupis nahradne nausniky, cirka za 9.90...
nazdar kexik. nejaku blizsiu lokalitu nemas? :lol:

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

:oops:
no snad tam niekto bude nieco objednavat a toto sa tam prida atd... cesticka sa vzdy najde. na sk o vidim blede, ale mozno sa mylim. co dj obchody?

Solarfall
Příspěvky: 1139
Registrován: 20 bře 2004 09:51

Příspěvek od Solarfall »

to som rad ze ti sluzia..

nejeke strasidelne skazky: http://www.epinions.com/content_194055671428
http://www.zzounds.com/productreview--SENHD280PRO

mne ten kruteny kabel moc nereze, ked ho clovek trochu natiahne tak to potom taha usi...

Poshook
Příspěvky: 2480
Registrován: 06 črc 2004 10:47

Příspěvek od Poshook »

Solarfall píše: mne ten kruteny kabel moc nereze, ked ho clovek trochu natiahne tak to potom taha usi...
ono usi to taha az ku koncu, ked je kabel uz velmi natiahnuty. ale radsej natiahnute usi ako urvany kabel, ne

aum generator
Příspěvky: 869
Registrován: 01 bře 2005 03:46

Příspěvek od aum generator »

Solarfall: ja svoje HD280 pouzivam uz 4-5 rokov, pouzivam ich celkom dost a spravam sa k nim ako uplne hovado (nosim ich po koncertoch kade tade vacsinou len tak pohodene v ruksaku medzi inymi vecami, naposledy mi ostali 2 dni zabudnute v u-klube) a su este stale uplne v poriadku...chvilami mam pocit ze su neznicitelne ;)

aj ked nepridu mi moc pohodlne. trochu moc tlacia na usi a dlhsie ako 1/2 hodinu ich mat na usiach je uz pre mna nepohodlne....

inak tak celkovo mi prijdu uzavrete sluchatka vzdy nepohodlnejsie ako otvorene...(rozmyslam ze si uzavrete necham len na koncerty a nahravanie, a na normalnu robotu doma si zamyslam kupit beyerdynamic dt990 (tie som mal pozicane a mohol som ich mat na usiach aj hodinu a pol a stale boli pohodlne) alebo sennheiser hd580...neni tu mozno niekto kto skusal obidve a vedel by mi napisat nejake porovnanie?

shagy
Příspěvky: 181
Registrován: 19 pro 2004 21:03

Příspěvek od shagy »

ja mam dobre skusenosti dt990pro od beyerdynamiku pre dlhodobe nosenie je to uplne OK...kupoval som ich tusim v audiosales, to je dost davno myslim, a to fakt pochodili som mnou kadeco...240df hraju neutralnejsie, ale akosi tym, ze su z koze nausniky sa pri dlhsom noseni trochu potia usi...a 240df si potrpia na zosilnovac, dt990pro sa daju pocuvat aj vo vlaku (i ked pri maximalnom vybudeni zosilnovaca v MD, resp. CD, to nie je hlasitost uplne dostatocna vzhladom na okolity hluk...)
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

Uživatelský avatar
safa
Profesionál
Příspěvky: 2849
Registrován: 12 říj 2003 18:37

Příspěvek od safa »

kexik píše::oops:
no snad tam niekto bude nieco objednavat a toto sa tam prida atd... cesticka sa vzdy najde. na sk o vidim blede, ale mozno sa mylim. co dj obchody?
... to na SK nikdo nezastupuje znacku Sennheiser ? Na Beyerdynamic jsou nausniky bezne k dostani ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

dk
Příspěvky: 70
Registrován: 25 říj 2005 19:34

doma

Příspěvek od dk »

Test sluchatiek v obchode nestaci...

Doma mam AKG K271. Ked som ich kupil, tak som neveril vlastnym usiam. Hrali otrasne, nevyrazne. Otvorene Kossy R90 zneli 10x lepsie. Este ze som nasiel vo forume nejakeho typka, ktory tvrdil, ze ich treba trochu rozcvicit... Tak som ich 7dni mal pustene v kuse (radio) a stale daval viac a viac hlasitosti. Teraz mi uz zneju celkom slusne, ale otvorene su otvorene. Zial, kto ma studiovy mikrofon, potrebuje uzavrete. Tie Kossy som pocul aj v nahravke, mozno mam moc cisty a citlivy mikrofon (Rode NT-1A). Podla mna za cenu 2500.-Sk otorenych sluchatiek kupis rovnaku kvalitu uzavretych za 6500.-Sk... Zaleci od pouzitia... 271ky maju slabe basy. Pocut ich jasne, konkretne a citatelne, ale musis sa na to sustredit. Co pri Kossoch sa povedat neda, tie su zase prebudene na basoch. 271ky maju menej priestoru na vyskach.

Uživatelský avatar
fova
Příspěvky: 3937
Registrován: 21 říj 2004 14:52

Příspěvek od fova »

Podle meho nazoru velmi dobra stranka s recenzemi, ktera by mela pomoci pri vyberu: http://www.headphonereviews.org/manufacturer.php

Odpovědět