Low cost "monitory"

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
dendy
Vybavení

Re: Low cost "monitory"

Příspěvek od dendy » 12 črc 2011 00:08

Pytkin píše: ja myslim , ze Creative su hovna ..
to sa velmi mylis, nie vsetko od creative je naprd, konkretne t40tky naozaj hraju skvelo na tu cenu... samozrejme nie su to hq monitory s 8" basakom - to ani nikto od nich necaka - ale pod 130-140€ za par budes tazko hladat nieco co ich tromfne...

ale ja by som si aj tak radsej priplatil a kupil tie ediroly :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 črc 2011 00:55

dendy : no ved o tom hovorim ! :)

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 12 črc 2011 07:44

Osobne mam skusenosti s Edirol MA20D, co bola najvyssia rada. Hralo to naozaj vyborne za tu cenu http://www.roland.com/products/en/MA-20D/

boro

Příspěvek od boro » 12 črc 2011 09:37

abuse: na zaklade vlastnej skusenosti so zdrziavanim sa na dvoch miestach odporucam kupit radsej nieco drahsie.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 črc 2011 09:52

souhlasim, u me taky nefunguje teorie, ze pri komponovani to nemusim dobre slyset. mix i slepovani fragmentu u me probihaji v jedny fazi, a kdyz mix podcenim, stane se mi z toho velkej zvukovej bordel, kterej me pak stoji hodne sil a casu uklizet :-( asi teda zalezi na stylu prace a druhu hudby, ale ja bych si radsi priplatil, na malejch chrchlatkach bych nic neudelal.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 črc 2011 11:15

ja som velmi dlho fungoval tiez takto.. ale teraz zacinam zistovat, ze skutocne lepsie funguje ke vo daze komponovania clovek nastavi zvuk len tak provizorne.. a az ma hotovy cely track, necha ho par dni odlezat (s tym ze ho ani nepocuvam) .. a potom si ho pusti na monitoroch a doladi zvuk ... tak nejak menej pri tvorbe a vymyslani napadov cloveka rozptyluje ta "manualna robota" (co je praca zo zvukom) a venuje sa cisto tej kreativnej (napady/kompozicia)..

ale to uz je na samostatny thread :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 črc 2011 11:56

ja myslim , ze je idealne , ked to robia dva jarozny ludia .. i ked samozrejme musia mat podobny vkus .. inak su problemy ..

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 črc 2011 12:07

Kupoval som "monitory" zhruba pred pol rokom. Na vlastne usi som pocul:

- maudio av30 a 40 - bieda, lepsie pc repraky, lavor, nebrat ( a to som po ne siel takmer na istotu )
- edirol cosi 20 - nesmakovali mi stredy, ale mohlo to byt zdrojom ( obycajna onboard zvukovka )
- behringer ms20 - obrovske tazke kravy, chybali mi tam vysky, ale pocuval som na tom nejaky rock, takze to mohlo byt zdrojom
- alesis m1 520 - nakoniec som kupil, som skoro spokojny, ale su stale male na to, aby zahrali basy, takze mi sice pomohli v stredoch a vyskach, ale s basami mam stale problem a spolieham sa prakticky len na srackovy sub a analyzer.

Alesis 320 som nepocul, len videl, su strasne malinke a nepredpokladam, ze v tej velkosti a za tu cenu, kde sa musela schovat zvukovka, zdroj, zosiky a repro by mohli byt ktovieako zazracne.

Resume? Za +-100e je to prakticky fuk, bral by som Alesis 520 ( cenou ale mimo ), Edirol, Alesis 320.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 črc 2011 12:47

Pytkin píše:ja myslim , ze je idealne , ked to robia dva jarozny ludia .. i ked samozrejme musia mat podobny vkus .. inak su problemy ..
Uplny suhlas...

abuse

Příspěvek od abuse » 12 črc 2011 14:23

no ja mam doma starucke alesis M1 MK2 active ale aj tak skoro vsetko miesam na AKG sluchatka...nechcem sa furt stresovat ze budem niekoho rusit.
takze kvalitnejsie monitory nepotrebujem.
takze to budem potrebovat iba na obcasne pocuvanie ked mi budu liezt sluchatka na nervy.

tie alesis 320 by mali fungovat s asio4all. a mali by (aspon dufam) fungovat aj tak ze do jacku player a pocuvas hudbu aj bez zapnuteho compu (keby nahodou)
este som uvazoval o 520 alesis, ale to je zbytocne viac penazi a aj tak to nebude hrat ani semi-pro, myslim.

takze hadam dnes skocim vypocut...ocakavam ze by to mohlo byt o kusok lepsie ako nejake repraciky k compu, to by mi stacilo.

a tiez uvazujem ze by som radsej viac robil hudbu a novy material niekomu zmixovat...zrejme urobim nejaky pred-mix do dajme tomu 8 trackov a dam to profikovi dorobit

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 črc 2011 14:41

To je samozrejme tiez riesenie, aj ked financne (omnoho) narocnejsie.

bassline

Příspěvek od bassline » 12 črc 2011 15:06

k tomu OT:

Ohladom toho mixovania a aranzovania zaroven. Tiez s tym prave bojujem. Snazim sa pocas aranze uz rovno aj ladit zvuky tak, aby to znelo co najlepsie ako viem - aby zvukova kvalita zaostavala za referencnymi trackmi co najmenej(posuny su, ale zatial mam stale strasne k tomu daleko). Proste aktualne zvuky z ktorych som vytvoril nejake jadro skladby hned vyladit, aby sa navzajom nebili, mali priestor, basy,atd. Lepsie sa mi potom komponuje dalej, ked viem ze zvuky su ako tak osetrene a nic ma potom neprijemne neprekvapi :-). Lenze ma to nevyhodu v tom, ze sa napriklad dlhy cas zaseknem pri uprave zvuku niecoho a samotne komponovanie mi stoji. Napr. posledne tri dni v rozpracovanej veci som sa po stranke aranze vobec nepohol, pretoze neustale riesim kick :-(. Pri porovnavani s referencnymi trackmi nie som spokojny a stale sa to snazim ladit tak, aby to znelo idealnejsie. Asi ked sa uz clovek v tom moc vrta a nevidi cestu ako sa pohnut, mal by to hodit za hlavu a pokracovat v aranzi. Lenze to sa potom ale zle aranzuje, ked vies ze tvoj zvuk nema grady oproti inym veciam a tym padom to posuva cely track ovela nizsie. A zrovna pri hudobnom style co robim je mega dolezite aby to znelo zvukovo nadupane. Pocas tvorby tracku sa mi ale asi fakt oplatilo ist touto cestou, ze priebezne kontrolovat a vyladovat zvuky, ako zvuk neriesit, urobit celu kompoziciu a potom clovek cely znechuteny uz nema silu prekopavat zvukovo cely track.

Neviem, mozno to robim zle, ale zvukove chyby v svojich veciach zistim vtedy, ak si vypocujem nejaky cas hociaku profi nahravku (je jedno aky styl) a potom rychlo prepnem na moj track. Vtedy pocujem kontrast medzi tym co mi v tracku zvukovo chyba alebo je zle vyriesene. Je to normalne takto robit ?

abuse

Příspěvek od abuse » 12 črc 2011 15:24

nejaky referencny track ja osobne pouzivam... najcastejsie asi ked je vec hotova tak z troch stvrtin

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 črc 2011 15:28

Robim to podobne a zdielam tie iste nazory. Takisto sa znechutene zaseknem v polovici, ze to neznie, a inspiracia sa postupne vytraca, az track skonci v "todo" folderi naveky :(.

Referencne tracky su dobra vec, osobne vzdy pri finalnom mixe sa snazim 2-3 profi tracky prihodit do projektu a postupnym prepinanim sledovat na span-e a pocuvat co sa deje a co sa meni. Urcite to dost pomaha. Kazdopadne to robim az pri mixe, aby sa mi z hralvy nevytratili napady.

blueevil

Příspěvek od blueevil » 13 črc 2011 12:34

Creative možná "nehraju zle", ale silně pochybuji, že by byly vhodné na mix - jsou určeny k poslechu mp3, ne ke studiové práci.

to nik predsa netvrdil :idea: no pre niekoho kto použiva napriklad REASON aj ano, to mi zas nerozpravaj. su rozhodne lepšie ako akekolvek M-Audia, to rozhodne! pred niekolkymi rokmi by boli asi špičkou v niečom. sorry, ale čo sa tyka nazorov na študiovu pracu, zastavam realisticky zdravy nazor. snad píšem zrozumitelne :? ako vravim, osobne ich nemam, mam to štastie že si to možem dovolit

Odpovědět