Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
hombrefeo
Příspěvky: 3632
Registrován: 25 čer 2009 23:19

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od hombrefeo »

skvela prace, ivo. vis ale, kolik lidi tady nastves? :D

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

A čím ? :)) (fakt nevím)

PSI vs Quested - to je hodně velký rozdíl ... ani ne tak v přímé hierarchii horší/lepší (i když PSI jsou neuvěřitelně vypracované do skoro absolutní dokonalosti), ale typem zvuku.

PSI je firma o 6 lidech, kteří předtím dělali monitory pro Studer a před 10 lety se osamostatnili a začali dělat vlastní monitory s vizí nekompromisní dokonalosti a perfekcionismu směrem k naprosto transparentnímu plnému, vrcholně detailnímu zvuku do těch nejmenších detailů. Této vizi jsou jsou tam všichni plně oddaní a technický i zvukový perfekcionismus (včetně mnoha speciálních designových inovací) je základním přístupem.

Výsledkem je neskutečně průzračný, plný detailní zvuk, kde je slyšet skoro opravdu všechno, perfektní stereo obraz a skoro holografická strutkura v elementů zvuku v prostoru ... Modely A17 (neuvěřitelně naplno znějící nearfield) a netradičně designované A215 k tomu ještě dodávají malý úsměv :) Ty největší A25 znějí fajn, ale pro mě už proti těm A215 znějí trochu "sušeji" (v dobrém slova smyslu) a ty A215 mají taky neskutečně plný a naprosto konkrétní bas ... (větší než A25) a zároveň s maximálními detaily na výškách a středech. Vidím skoro jistě že ty tady zůstanou ... a k nim jedny Quested, které obecně přinášejí už takový sametovější, líbivější zvuk, zdaleka ne tak neuvěřitelně detalní jako PSI (bud S7R nebo spíše V2108). Škoda že tak jako ty A215 neznějí ty A25 , vypadají mnohem impoznatněji :)

Mimochodem před časem proběhl tendr na nové monitory v Českém rozhlase, účastnilo se 5 monitorů a ve všech kategoriích vyhráli PSI.
Používají se ve spoustě studií na světě, v postprodukčních studiích, surround setupech atd. Před časem si je do svého studia vybrala Enya (A21) a říkali že jim napsala dopis (se svým produkčním), že nikdy ještě nepsali nikomu ohledně techniky, ale ted musí ...

A215 a A17 se mi líbí MOC.
Naposledy upravil(a) Ivo dne 18 dub 2013 07:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

Pozorné naslouchání lesu monitorů během včerejšího odpoledne (proslulý tým vytvářející samplové knihovny kostelních varhan po celé Evropě + kamarád, náčelník, audiofil cough) :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Mě osobně z těch všech monitorů stále zdaleka nejvíce zaujaly ty A215, znějí pro mě bezkonkurenčně nejlépe, nejplněji a nejpřirozeněji, s mikroskopickou úrovní detailů, stereo lokalizace atd. Mají neuvěřitelný bas (navíc velice čitelný) a celkově mnohem větší zvuk než by člověk do nich řekl. Navíc (jak jsem zjistil) jdou na nich krásně slyšet i nepatrné úpravy (včera jsem masteroval jeden psytrance a každá drobnost - snížení nebo zvýšení transientu kopáku apod. - byla hned jasně slyšet, což jsem nemohl vždycky říct třeba u Geithainů. Škoda že tak nezní ty A25, ty vypadají o něco impresivněji... Od A25 jsem čekal více ... znějí trochu jakoby "asketicky", mají menší bas než A215 a výšky a středy trochu ostřejší nebo "plošší", i když bychom mohli říct že s více detaily. I velice dobré nahrávky na nich neznějí úplně oslnivě ... měl bych tendenci je zvukově vylepšovat ... Tolik jsem si přál si je tady nechat :)

Je pravda, že A215 jsou přímo výrobcem označeny jako "masteringové monitory" - s tím že je spousta studií, kde je používají a na nahrávání a mix. Z masteringových studií jsou to třeba http://www.finemastering.de http://www.audiomasteringservice.com http://www.echochamber.ch apod.

Takže vidím velice pravděpodobně že ty A215 tady asi zůstanou ... a jako druhý pár s jiným typem zvuku asi Quested V2108

Cough označil A215 jako ku**vsky dobře znějící :) Quested mu připadaly též velmi dobře znějící, příjemně, sametově , s menší úrovní detailů, ale moc fajn ... Překvapivě skvěle znějící mu připadly i A17
Naposledy upravil(a) Ivo dne 06 dub 2013 09:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Fractal »

Zkoušel jsi porovnávat stejně velké PSI vs. Geithain? Myslím jako přímo...

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

Ne ... jenom Quested vs. Geithain napřímo ... No ale po těch skoro 4 letech ty Geithainy mám myslím dost naposlouchané ... Znějí krásně, ale občas pořád krásně :wink:

Musím říct, že ty A17 nearfieldy znějí neskutečně ... Mají všechny znaky typického PSI zvuku - obrovská detailnost, hloubka, lokalizace, plnost zvuku (který je vzhledem k jejich velikosti překvapující, včetně basů). Pokud někdo uvažuje o strmém upgradu nearfieldů, měl by si je určitě přijít poslechnout ... (cena cca 50k). Quested S7R mají jiný typ zvuku, jsou levnější (36k), jejich zvuk je též velmi detailní (i když ne do takové míry jako PSI), velmi přirozený a příjemný, mají ještě trochu větší bas ... mnohem vyšší zvuková liga než KH 120, Unity Rock nebo podobné Adamy)

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

Ukázalo že když se PSI A25 postaví na správné místo, začnou hrát naplno ... Proti A215 je slyšet 3pásmová vyváženost a detailní zvuk ... i když lehounce možná zvýrazněný na výškách
Naposledy upravil(a) Ivo dne 07 dub 2013 20:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od SoundsFine »

Asi bych čekal od člověk, který má bohaté zkušenosti s HW všeho druhu, poněkud více nadhledu, objektivity, schopnosti porovnávat a srovnávat. Bohužel mi Tvoje "dojmy" připomínají pouze schopnosti obratného obchodníka. Tedy pouhé "dočasné bubliny emocí", jejichž životnost je v řádově několik měsíců, hodnota skutečně pravdivých informací v těchto sděleních zcela mizí!
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 07 dub 2013 20:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

Dnes jsem měli opravdu hodně zajímavé a výživné session se zajímavými návštěvníky (špičkami ve svém oboru) i posluchači. Bylo to velice edukativní a poučné po všech stránkách. Každý to testoval a porovnával ze svého úhlu - mix, mastering atd. většinou na svých vlastních hotových nebo rozdělaných sessions. Já sám mixy většinou nedělám, takže pro mě bylo hodně zajímavé z jakých hledisek porovnávají bedny mistři svého oboru ...

Pár fotek z ještě rozšířeného setkání monitorů

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
COBOLT
Příspěvky: 387
Registrován: 28 lis 2007 19:01

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od COBOLT »

Ahoj, docela by mě zajímalo jak na tom jsou Klein&humel O 300 a adamy S3A oproti 2 pasmovkám PSI A 17 a Quested S7R, které jste tento víkend měli možnost slyšet v přímém porovnaní ? z fotek to vypadá hodně zajímavě!

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

KH 0300 jsou moc fajn monitory s dobrým rozlišením, v porovnání s PSI i Quested ale znějí trošku "chemicky", ten zvuk je zjevně takový trochu umělý .. Neměli jsme tady PSI A21, což jsou monitory, které se dají s KH 0300 přímo porovnat (cenově i velikostí). V porovnání s malými Quested S7R bylo zajímavé, že obojí ukázaly některé detaily, které ty druhé neukázaly. Quested (malé i velké) hrají o dost přirozeněji, organičtěji .. mají výraznější středy, KH zase výšky ... PSI A17 jsou velmi čisté, precizní nearfieldy s překvapivě velkým zvukem i basem, i když bas u S7R je o něco větší .. Zvolit si mezi těmito dvěma je jako volit dvěma odstíny "čisté" :wink: Quested mají propracovanější středy a celkově příjemný, detailní, lehoučce (ale jen nepatrně) sametový zvuk. PSI jsou trošku jasnější na výškách, mají trošku rychlejší transienty a trošinku definovanější stereo image, zatímco Quested jakoby o něco větší hloubku směrem dozadu. Výběr mezi obojím je věcí vkusu a přístupu ... Adamy ... zněly jako Adamy :)

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od matucha »

Mi vcera volal jeden ucastnik poslechu s nejakejma postrehama a je vtipny jak vsichni vyrobci delaj "rovny" bedny a jaky jsou tam na poslech rozdily ;-).

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

Jo, přesně tak :) Tohle je fakt zábavné ... PSI jsou absolutně rovné , Quested jsou absolutně rovné, KH jsou absolutně rovné a ve výsledku slyšíš trochu jiné věci z každých :))))

Uživatelský avatar
komasix
Příspěvky: 1074
Registrován: 25 říj 2007 22:52

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od komasix »

mne spíš zajímá jestli já - analfabet s behringerama - by vůbec poznal rozdíl, nebo v jakejch urovních se tyhle změny projevujou. Nemyslim teď kvalitu zvuku (tu referenčnost) ale ten rozdíl mezi jednotlivejma super bednama...

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od Ivo »

Já myslím že určitě ... když hraješ stejnou hudbu a pustíš ji přes KH, Adam , Quested, PSI, Geithain atd, tak všechno slyšíš jakoby trochu z jiných úhlů. Rozdíly jsou i mezi různými modely stejného výrobce (i když samozřejmě menší a většinou dané zejména velikostí).

V audiu je bohužel všechno relativní a "pravda" není nikde ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 08 dub 2013 13:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Monitory Quested & PSI audio - dojmy

Příspěvek od dendy »

koma6: to by presne aj mna zaujimalo.. ale vzhladom na to ze som ku kvalite svojich usi velmi skepticky tak pochybujem.. v podsate ked to tu citam tak z casti zavidim ludom co pocuju aj uplne subtilne rozdiely, s casti ale nezavidim - v urcitom zmysle to musi byt prekliatie .. my hluchani sa uspokojime aj s lowendom :-)))

kazdoapdne sa tie porovnavacky dobre citaju, ivo nedaj sa znechutit rypakmi :)

Odpovědět