Monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Seven
Příspěvky: 7
Registrován: 08 srp 2002 08:26

Monitory

Příspěvek od Seven »

Ahoj, obracím se na Vás o radu, které studiové reprobedny mám koupit. Z dosavadních informací mám zatím tyto kandydáty:

Adam P11A (..prý ale nejsou 100% čitelný v basech)
Adam P22A
Adam P33A
Adam S2A
Dynaudio BM6A

Hlavně by mě zajímal rozdíl mezi tolik vychvalovanými S2A a S3A. Zajímal by mě rozdíl mezi P a S řadou a jestli se v každé řadě jednotlivé modely lišší pouze výkonem nebo mají i odlišný zvukový charakter.

Jenom podotýkám, že na nich chci dělat elektroniku, převážně taneční.

Díky za názory, Michal

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

nedozvedel by ses neco trebas tady ?
http://ezone.techno.cz/viewtopic.php?t=3786

Seven
Příspěvky: 7
Registrován: 08 srp 2002 08:26

Příspěvek od Seven »

To už jsem či četl. Jedná se hlavně o tuto větičku:

"Hlavně by mě zajímal rozdíl mezi tolik vychvalovanými S2A a S3A. Zajímal by mě rozdíl mezi P a S řadou a jestli se v každé řadě jednotlivé modely lišší pouze výkonem nebo mají i odlišný zvukový charakter. "

děkuju, Michal

biscuit
Příspěvky: 10633
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Příspěvek od biscuit »

S trojky ma matucha. vyzkousel bych mu napsat pm. je to clovek, kterej rad pomuze a vi o cem mluvi...

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

a pak tu odpoved sem nahod pac v brzky dobe budu asi taky abgrejdovat monitory a ty eStrojky nevypadaj vubec spatne, jenom ta cena je trochu horsi, ale uz se plni prasatko 8)

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

S2A sou proste S3A bez spodni oktavy... diky tomu muzou lidem pripadat a casto pripadaj prilis vejskovy, osobne bych do nich nesel, protoze je to dost penez a vysledek neni este to uplne pravy orechovy... nicmene jako zadni bedny pro surround jako doplnek S3A je to myslim presne to vono ;-)

S2.5A sou zajimavy, nekomu sedej vic, nez S3A... maj prej o neco "typictejsi" spodek kvuli vetsimu basaku.

S3A jojo, me pripadaj vklidu ;-) ale je pravda, ze subwoofer nastavenej na pasmo pod 40Hz by jim pomoh volnejc dejchat pri vyssich hlasitostech...

Oproti ostatnim bednam (tem levnejm) je daleko vic detailu a celkove ta bedna zni jako ze ma dostatecnou rezervu (az teda na veci okolo 35Hz tam to neni uplne vono) a hlavne nema vyrzany stredy.

Serie P ma horsi zesilovace (ne jen vykonem) a ty jeji woofery jsou taky min detailni nez Skova serie. Moc o tom nenamluvim, protoze sem to osobne neporovnaval (resp. slysel sem to tak oddelene a davno, ze z toho nic nemam).

A co se dynaudii tyce, tak mi vcera psal Ecson, ze mu BM6A misto toho, aby hraly na basech sinus (jako mu hrajou FARY ale i NS10), tak mu hrajou normalne triangl, coz svedci o nejaky saturaci... nevim, to me dost prekvapilo.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

no neviem ci to svedci prave o saturacii... skor to svedci o dobrej haluzi
saturacia by mala okusavat zo spicky sinusoidy nie zo stran
to meral osciloskopom, ci ako?

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

uchem

kdyz vic tavi, tak to dela vic

gainstaging je predpokladam vpoho... ale nemuzu mluvit za EW

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

zacala proste bzukat? fuha...

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

hmmm, tak to bude tezky rozhodovani, asi si jeste chvili necham starej kombajn od alesise a budu patrat dal a hlavne to chce si to jit nekam poslechnout, sakra, grrrr, ale kde mi pucej domu deset paru monitoru at si jeden vyberu ... :cry:

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

no si ve stejny kaluzi jako vsichni v cechach... me se jako moc zajimava bedna jevi P33A... ale neslysel sem ju

kexik... ne bzukat, ale proste to nezni jako sinus

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

matucha: prosim te zminil si uz nekolikrat (a sorry, sem to ne uplne patri ale nemuzu se udrzet) ze si resil u sebe doma prostor, nemas prosim te nejaky fotky ? jak ze stavby tak z finale ? ja furt spekuluju jak poresit ten prostor, desne se mi libej schemata ze SAE, sikmy steny atd, ale pak bych zase celkem bral jako nejjednodussi baliky reseni prostorovy akustiky od audiopro do hranatejch mistnosti, ach jo, realizace na spadnuti a furt v tom mam hokej, to ze nevim jaky do budoucna monitory me ted sice trapi ale ne tolik, tak sorry tady za OT

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Příspěvek od matucha »

ja to este nemam zdaleka... protoze sem ted v barcelone, tak ani nemam moc moznost na tom delat, krome toho, ze mam pripravenej nejakej render par drobnosti...

doporucuju kouknout na to, jak to ma udelany ivo sedlacek, vicemene sme to davali dohromady spolu (+ este dalsich par lidi) a ivovi to funguje pekne, takze je z ceho opisovat ;-)

Neural_I
Příspěvky: 1256
Registrován: 09 zář 2005 12:20

Příspěvek od Neural_I »

njn kdyz on Ivo nema nic v galerce (pokud myslis ID IVO), pliis Ivooooo 8)
hele sorry ze tady O-Teckuju, patram patram co se da abych to neposr...
pomoh by i ten render nebo rozestavenost ... :wink:

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

neural: napis ivovi slusny a decentny e-mail... alebo este lepsie napisem mu ho ja nech sa s tebou spoji, aby som nerozdaval cudzie kontakty bez dovolenia; posli mi tvoju e-mail adresu bud do pm alebo na mail
myslim ze ti nejake fotecky posle rad
ale bol tu o tom thread a fotky boli v nom...

Odpovědět