Monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 čer 2008 15:41

U notebooku je to tim, ze je to pocitac, na ty je vyjimka. Postovne mi taky zdanili. A uz dost odbihame od tematu.

er99

Výběr studiových monitorů

Příspěvek od er99 » 08 črc 2008 16:41

Zdravím,
zvažuji pořízení studiových monitorů.
-na poslech elektronické hudby (ambient,experimental,minimal
techno,house)
-místnost 4x3 m
-v cenové relaci nejlépe do 17.000 kč za pár

Z přečtených přízpěvků jsem vypozoroval dosti kladných reakcí na monitory Adam A7,což je pro mě opravdu cenový strop-nejlevněji jsem jse našel za 18.278 kč za pár.

Ještě uvažuji o těchto monitorech:
Samson Rubicon 8a, KRK - RP8, KRK Rokit 8G2, EVENT TR8-E
:arrow: Jaké monitory by jste mi dle vašich zkušeností na "moji situaci" doporučili?

-jednalo by se o poslech hudby z notebooku kde mám doposud Integrovanou zvukovou kartu 3D Sound Blaster Pro 16bitová
- k těmto monitorům bych zvažoval i nákup externí zvukové karty-např. Creative SOUND BLASTER X-Fi Xtreme Audio Notebook, pro ExpressCard slot 54 - máte taktéž nějáké zkušenosti s touto zvukovou kartou? Popř. jakou zvukovou externí kartu by jste mi doporučili? Řekl bych, že pro "využití" výše uvedených monitorů by lepší zvuková karta nežli zmiňovaná integrovaná byla potřeba-je to tak..?
Děkuji za reakce.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 črc 2008 17:01

er99: Myslíš si, že je vhodné na poslech hudby pořizovat monitory? Nebudeš spíš zklamanej z toho, že tam dost skladeb bude hrát dosti bídně a suše ?

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 črc 2008 17:02

TOM-Thak: az si zvykne, nebude chtit jinak :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 črc 2008 17:22

Cyril: pokud to dostatečně ocení, tak asi ano :c), jinak bych mu na poslech doporučoval spíš něco "hifi" hehe, protože až si pustí adama tak se může stát (jako se tu stalo v minulosti), že si je koupí na poslech a zjistí, že to nehraje pro ucho nijak supr.. a odhalí to spoustu chyb nahrávek (ostatně od toho ty monitory taky máme) a bude nespokojen :D

c9000

Příspěvek od c9000 » 08 črc 2008 17:31

er99: no nevím ta zvukovka co píšeš po tý bych nesáh ani náhodou. a ty monitory , no nevím na poselch bych to nekupoval ,a pokud chceš třebas studiovky co hrajou tak trochu HI-FI kup Alesis(levný dostačující). a hlavně nezapomen že studiovky sou dvoupasmový, takže z toho nepoleze nijak líbivej sound.

K tý zvukovce, pokud teda na poslech , tak v cenový relaci creativu je Esi Julia, což je za tu cenu dost dobrá karta a zvuk má slušnej, nebo Audiphile, ale vo tom všem najdeš info tady na ezone, stačí jen hledat, a pak sem nebudeš psát takovýhle dotaz.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 črc 2008 20:01

c9000: Hm jenže to do notebooku asi nenarve, že :D

c9000

Příspěvek od c9000 » 08 črc 2008 20:07

UPS onlouvam se uplně jsem na to zapoměl , tak to beru zpět(sem to ale trouba) :cry:
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 16 bře 2009 19:02

Tady je tolik threadu o monitorech, ze uz jsem nevedel kam to mam napsat a zakladat nejake nove tema to by bylo na ukrizovani :D
Takze strucne - nevim, jestli to tu nepadlo, ale prekvapila me jedna vec: Vsiml jsem si, ze cenove vyssi monitory jsou mnohdy osazeny stejnym reprakem.. nebo to alespon tak vypada, jako nejake levne sunky. Zalezi tedy pri vyberu i na materialu? Nebo se ty drazsi modely lisi spis konstrukci ozvucnice vyhybkama kvalitnim zesilovacem, vypoctama atd. a na tom samotnem materialu tolik nezalezi? Kuprikladu.. Esi near 05 classic low end bednicka... a Alesis monitore one.. podobna nic moc kategorie.. VS. JBLka na fotkach to vypada, ze ten stredobas je stejny material jako ty alesis, esi a treba i TRka od Eventu, jenze cena je 4x tak vysoka (podobna cenova jako APS, Dynaudia apod.) Tak me to trosku zarazi s tim osazenim. Ale jinak jsem se dival na to, ze nam tu vyrostlo Music City, kde je nabizeji (JBL) tak je schvalne zkusim poslechnout, pokud to tam pujde.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 bře 2009 23:49

tom-thak: sorry ale to je hodne mimo... ako nejaky reprak vyzera nic nehovori o jeho parametroch. nevidis magneticky obvod, nevies z coho je membrana atd. prvy pohlad je proste naprd. jbl NENI ten isty material a uz vobec nie ten isty vyrobca. jbl je totalny prazdroj konstrukcie dynamickych reprakov, firmu zalozil isty pan lansing, ktory stal v 30tych rokoch pri vzniku reprakovej divizie at&t. spolu s firmami jenssen a dynaudio su to v podstate ikony konstrukcie hifi dynamickeho reproduktoru. aps su osadene menicmi seas, to je zasa celkom inde ako cinsky grc ktory najdes v near. v podstate ked sa pozries na kapslu cinskeho kondenzatoroveho mikrofonu, mas ako laik naprosto presvedcivy dojem ze vyzera presne tak isto ako kapsla z U47. a ona v podstate vyzera, rozmermi a vzhladom sa nijak nelisi. lisi sa materialmi, parametrami a v dosledku samozrejme zvukom. snad este lepsi priklad su cinske rifle a tenisky aidads

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 bře 2009 03:09

kexik: Jojo diky hehe to jsem potreboval slyset :) od nekoho zkuseneho z ezone.

knobtweaker
Profesionál

Příspěvek od knobtweaker » 17 bře 2009 13:42

Mě se teda teď dost líbí ve své cenové relaci Fostex PM-2MK2 , http://www.music-city.cz/eshop/fostex-p ... 3_104293_0
Na elektronickou muziku by to ale asi chtělo podpořit ještě nějakým subíkem. jinak KRK rokit 8 jsou ve své relaci taky dost slušné , basy hrajou dost. http://www.music-city.cz/eshop/krk-roki ... 3_104855_0
Studiový a live zvukař
http://www.sound-engineer.cz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 bře 2009 15:15

knobtweaker: To je moc nízká cenová. Já ty KRKy moc dobře znám, máme je v Praze a dělam na nich občas pár věcí, bas to má, ale je to takový účko. Doma mam A7 to zas hraje všechno ostatní pěkně až na ten bas. JBL si poslechnu ze zvědavosti, někdo tu psal, že ho moc neberou, že je to divnej nepřirozenej zvuk. Mě zajímá ta korekce místnosti, protože zatim nemam možnost místnost upravovat.. takže by to možná mohlo něco málo zlepšit.. a 8" bedna přidá bas, ale jinak APS AEON TITANDOME sou pro mě zatim v daný cenový dobrá volba (pokud nenajdu něco lepšího klidně jen 8" ne 9" a za třeba menší peníz)

knobtweaker
Profesionál

Příspěvek od knobtweaker » 18 bře 2009 11:29

Jasně to je fakt krky rokit hrajou trochu jak hifi bedny má to takový účko. Ty Fostexy jsou o dost přesnější. Jinak na frekvenční korekci poslechu (i když akustické úpravy jsou stejně nezastupitelné) teď vyrábějí KRK ergo , nebo Ik multimedia ARC http://www.music-city.cz/eshop/ik-multi ... ess=d1bdc0
Studiový a live zvukař
http://www.sound-engineer.cz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 18 bře 2009 11:47

knobtweaker píše:Jasně to je fakt krky rokit hrajou trochu jak hifi bedny má to takový účko. Ty Fostexy jsou o dost přesnější. Jinak na frekvenční korekci poslechu (i když akustické úpravy jsou stejně nezastupitelné) teď vyrábějí KRK ergo , nebo Ik multimedia ARC http://www.music-city.cz/eshop/ik-multi ... ess=d1bdc0
To jo o tom Krku vím, jenže krk nelze doladit ručně to Ergo, kdežto ty JBLka ano. Jasně nejlepší je mít pořádnou místnost a velký slušný bedny bez subu.
Jenže já nemám ani místnost a ani dostatek prostoru pro obr bedny. Tak mě zajímalo jestli ty 8palcove JBL s korekcí prostoru neudělají nejlepší službu. No uvidíme si to sjedu poslechnout takhle to stejně člověk nepozná dokud to neuslyší.

Odpovědět