Monitory TAPCO S8

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
JOhny2005

Monitory TAPCO S8

Příspěvek od JOhny2005 » 04 led 2010 14:41

Chtěl bych si pořídít studiové monitory TAPCO S8 za účelem skládání hudby a samozřejmě i poslechu. Mám ale jeden dotaz. Má tato koupě smysl, jestliže nyní poslouchám přes Zesilovač Technics + reprobedny JAMO Studio 180? To vše je zapojené na externí zvukovou kartu Lexicon Lambda. Jde mi o to, jesti po zakoupení TAPCO S8 uslyším nějak výrazně více, než ze zmíněných JAMO studio 180. Samozřejmě, že odpadně připojení přes Zesilovač a bednu půjdou rovnou do zvukové karty.

Díky za případné rady.

kexik

Re: Monitory TAPCO S8

Příspěvek od kexik » 04 led 2010 18:05

urcite. studio 180 su dunive haraburdy a technics vo vztahu ku kvalite zvuku tiez nevzbudzuje doveru, pokial ide o najnizsiu cenovu

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 led 2010 18:19

No ten zesilovač je celkem obstojný, ale u těch Jamo studio 180 jsem to tak trochu očekávál. Přeci jenom jdou dost do basů a tak nějak se ostatní trochu ztrácí. Chci spíš čistý přednes a hlavně chci slyšet přesně to co skládám, tak nějak v rámci možností. Chtěl jsem se jen ujistit, jelikož ty Tapca s8 v pátek kupuju, tak abych ještě neklesl na kvalitě. Ikdyž jsem to viděl stejně, tak mám teď alespoň jistotu.

Díky kexik

vras

Příspěvek od vras » 04 led 2010 18:29

Jakys takys pokrok to asi bude, na skladani bez obav, na kriticky poslech uz tak ne, je to porad nizsi-stredni trida (tusim 5-6litru za kus?). Naji takovy trochu hifisticke pribarveni zvuku i mene detailu oproti "suchym" referencnim monitorum, ja je mam jako alternativni kontrolni monitory k primarnim Tannoy Precision 8 a nechavam si je, parkrat uz poslouzily dobre.

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 04 led 2010 18:42

No na moje amatersky skladani si myslim, ze by mely poslouzit dobre :-).
Nechal bych si i to co mám, ale fakt se mi to zdá dost nepřesný na přednes a zřejmě se tam ztrácí dost věcí, které bych měl při skládání slyšet, tak tohle snad bude pro mě osobně velký krok dopředu.

Jinak diky i za tohle info.

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2010 19:11

Radši bych vzal nějaký 6.5"... s levnýma 8" nemám moc dobré zkušenosti - většinou ty basy jsou divný a trochu chyběj středy.

EMOTIKONE

Příspěvek od EMOTIKONE » 05 led 2010 15:01

Tapco S8 je design od Mackie a jako takove jsou zvukove zamereny na low end, jestli ti ta cena pripada dobra, nebudu oponovat, ale mozna by stalo zamyslet se nad tim, ze tyto bedny uz nebudou mit pokracovani, uz je nebudou vyrabet a tak az je budes prodavat, muzes narazit na nezajem, nebo budes muset hodne jit z cenou dolu. Jinak ale jak sam naznacujes, mas zesilovac, ktery pozbyva uzitecnosti, jestli si kupujes aktivni bedny. Ale to je vlastne nepodstatne...Ale uvaz taky akusticke schopnosti sveho studia, S8 jsou docela velke bedny, a potrebuji podminky na idealni provoz, mozna by ti stacily bedny s 5inch, ci 6inch woofrem a tam je v te nizsi cenove hladine rozmanity vyber napr.
KRK RP5 ROKIT G2
KRK RP6 ROKIT G2
nebo JBL SPL 2325
YAMAHA HS50M atd. Ale tam, kde se jaksi misi entusiasmus s prvnimi kroky ke studiove praci, tam je velke fanouskovstvi tech beden, ktere si kdo koupi.
V tomto ohledu bych doporucil Krk RP5 G2, nebo RP 6 protoze za ty penize hraji pekne a da se na nich urcite i neco namichat a prekvapit.
http://www.thomann.de/gb/krk_rp5_g2_rokit.htm

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 05 led 2010 15:44

No jinak nekupuj si RPčka 8" Krky.. tam je fakt propad na středech dost rapidní a bas je spíš takový nekonkrétní huhlání :)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 05 led 2010 17:08

Jestli nemáš akusticky vyřešenou místnost a je menší než 20m2 pak je asi lepší velikost do 6,5´ jinak se z toho po.....
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 05 led 2010 20:36, celkem upraveno 1 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 05 led 2010 18:27

ak tomu svojmu zosiku tak veris, kup za hubicku pasivne revealy

http://www.thomann.de/gb/tannoy_reveal_6.htm

su prezentnejsie ako starsi model s handrovym tweeterom

Fractal

Příspěvek od Fractal » 05 led 2010 18:39

ja sem si tedka akusticky vylepsil studio a ty Tapca zacaly hrat uplne jinak, mozna by ti stacily ty mensi... Ty velke maji zbytecne moc basu a hrajou zbytecne moc dolu, ja je mam jeste z doby kdy jedna stala 9taliru...

je fakt ze existujou lepsi bedny ale za stejny peniz tezko, slysel jsem uz leccos a ty tapca mi prave nejvice pripominaly hr-mackie radu... za ty prachy hrajou fakt neuveritelne, navic sou tak hlasite a nabasovane, ze nepotrebujou subwoofer a da se s nima udelat mensi domaci party ci rovnou garden party :twisted: 8) :mrgreen:

vras

Příspěvek od vras » 05 led 2010 18:55

navic sou tak hlasite a nabasovane, ze nepotrebujou subwoofer
to sedi, Tap.S8 to tlaci uz nekde od 50Hz, neni treba zadny subwoofer. Pro kontrolu pomeru basu vs. zbytek v mixu vyborne, samozrejme nedostatky maji, to uz tady probehlo, ale je to o cene. Pouziti jako hlasite PA na vecirek si docela dovedu predstavit:-)

JOhny2005

Příspěvek od JOhny2005 » 05 led 2010 19:41

to kexik - nechci to mít právě přes zesík, chci to mít rovnou do zvukovky.

to Fractal a vras - nebudou tedy ty basy na úkor zbytku? Chci právě slyšet dobře středy i výšky, toho se u těch beden bojím nejvíc, nechci, aby to jen dunilo, ale zase chci, aby bass byl výrazný

I ostatním díky za info, díval jsem se na všechno, ale spousty toho je dost drahý. Když mi to nevyjde s těma Tapcama za tu dobrou cenu, tak asi pujdu po nějakých 6,5.

Jinak jde opravdu o amaterskou činost, nepotřebuju až zas tak hyper bedny. Šlo mi hlavně o to, jestli si polepším nad to, co mám teď : JAMO studio 180 a to prý ano. Zdálo se mi totiž, že na těch Jamách není slyšet vše a je to dost zahuhňaný, ale nikdy jsem neslyšel studiovky v akci, proto se ptám.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 05 led 2010 20:05

to ze si polepsis uz vis, Tapca proste musis mit v jakztakz akusticky upravene mistnosti... pokud ti zacnou hucet diky spatnym stenam, nebo nedostatecne pohltivosti prostredi, tak je to znat po celem tele... co se tyce stredu ja treba s nima nemam problem, pokud jsou bedny ve spravne vysce usi - navic stejne cutuju -2 na hi freq, tim se mi trochu obnazi i stredy, basy nechavam na nule... jenom kdyz chci aby z toho neco meli i hornici co pod nama dolujou uhli, tak si dab basy na +4

mozna pokud nemuzes moc nahlas kotlit zvuk, opravdu bych premyslel o tech mensich tapcach...

vras

Příspěvek od vras » 05 led 2010 20:07

nebudou tedy ty basy na úkor zbytku? Chci právě slyšet dobře středy i výšky, toho se u těch beden bojím nejvíc, nechci, aby to jen dunilo, ale zase chci, aby bass byl výrazný
lisi se to v prubehu v dolnim frekv. pasmu v basech, jde to oproti vetsine stejne velkych monitoru hluboko, o srovnani se 6" ani nemluvim. Jde o to, jestli opravdu potrebujes slyset kolem 50Hz. Samy o sobe neduni, ale jak pise fractal, bacha na mistnost, pokud by byly treba moc blizko zdi, nevytlumena misnost atd. atd., tak to muze byt prebasovene jako PRASE (tady je fakt, ze tohle riziko bude s mensimi 6" monitory podstatne mensi). Zkus jit cestou pujcit si je, poslechnout tam, kde budou, a pak se rozhodnout.

Odpovědět