monitory vs sluchatka

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
biscuit

Re: monitory vs sluchatka

Příspěvek od biscuit » 28 říj 2009 11:02

Anarki píše:hm...tak podle ceho poznam vhodnej zesilovac ? predpokladam ze musi mit vykon vestsi nebo minimalne stejny jako ty monitory, a trida A, nebo ne ? :D
vykon neres, spis impedanci :-) vetsina zesilovacu ma takovej vykon, ze se volume koleckem pri normalni praci nedostanes za pulku.. kdyz koupis dobrej hifi zesik s moznosti vyradit korekce, budes myslim spokojenej. sam mam rad harmann, rotel, sony esprit, onkyo, yamaha, a samozrejme pouzit se daji i studiovy zesiky, jako treba ten alesis, ale treba od uliho bych nebral a radsi si koupil macatej hifi. na skodu nejsou mosfet tranzistory a kvalitni trafo cast - vic technickyho ti rekne kexik.. a navic myslim, ze uz se to tu taky parkrat resilo ;)

c9000

Příspěvek od c9000 » 28 říj 2009 11:15

něco staršího, Japan, tyhle zesáky se dají sehnat za 2-5000 a sou to držáky co ti pojedou ještě několik desítek let.
Na Aukro jich je tucet, a jeden RA od alesise je ted na midi.cz. Hlavně pak kup dobrý babely.
Imho, když jsem byl u těch alesisů, někde jsem četl názor že starší série MKii hrála o něco lépe než aktuální MKii co je na trhu, tedy na těch prvních bylo made in California, nebo tak nějak a to co má alesis dneska je prý China, tak nevím co je na tom pravdy.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Anarki

Příspěvek od Anarki » 28 říj 2009 11:23

OK...tak to asi tak udelam...sezenu nakej zesik, a pudu do tech alesisu ... diky moc za rady

Tudy

Příspěvek od Tudy » 28 říj 2009 11:28

Ten zesík z druhý ruky je řešení, ale trošku sázka do loterie. Pokud bys měl někoho, kdo je schopen pospojovat pár elektronických modulů a bezpečně je nacpat do krabice, tak k monitorům doporučuju MOSFET zesilovač od EZK - FMD1200 (v případě 8ohmových beden radši FMD2400):
www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fmd1200.htm
www.ezk.cz/e-shop
Když se to všechno sečte (moduly, chladiče, trafo, krabice), tak se pod 3tis asi nedostaneš, ale výsledek hraje. A když se dají pořádný chladiče a nastaví trošku vyšší klidový proud, tak bude při nižší hlasitosti pracovat ve třídě A.
Já mám tyhle zesilovače 3x. Dva mi krmí Revealy (6ohmů, takže dá asi 80W) a jeden subwoofer (4ohmy - cca 120W). Díky tomu, že hlavní část výkonu (pod 120Hz) jde do subu, tak mi celý vršek jede ve třídě A.
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 28 říj 2009 11:56

mna by zaujímalo čo si myslíte o tomto / Grundig super aktiv box /:
http://www.hifi-wiki.de/index.php/Grund ... tiv-Box_30
v bazaroch sa dajú zohnat za cca. 300€

abuse

Příspěvek od abuse » 28 říj 2009 12:43

ja mam alesisy mkII active a sluchatka akg K 240 minitor...cely posledny album som na tom miesal... z 80% to bolo robene aj miesane na sluchatka (z ruoznych duovodov - akusticky absolutne neporiesena miestnost, izolacia od okolia, nechcem robit doma velky hluk...), s monitormi pouzivanymi iba na kontrolny posluch (pri dost nizkej hlasitosti)... ecson to potom mastroval a nemal nejake vyrazne vyhrady k mixu (ak mi teda nieco zo sucitu nezatajil :)))))
samozrejme nie je to ziadny excelentny zvukarsky vykon ale nehra to zle si myslim a message to doruci. hlavne mam ten posluch konecne poriadne napocuvany, to je imho najduolezitejsie.

tie sluchatka maju nizku impedancii (ci vysoku? teraz neviem :) ) takze hraju dost potichu takze si neodyebem usi

kexik

Příspěvek od kexik » 28 říj 2009 13:02

biscuit píše:
Anarki píše:hm...tak podle ceho poznam vhodnej zesilovac ? predpokladam ze musi mit vykon vestsi nebo minimalne stejny jako ty monitory, a trida A, nebo ne ? :D
vykon neres, spis impedanci :-) vetsina zesilovacu ma takovej vykon, ze se volume koleckem pri normalni praci nedostanes za pulku.. kdyz koupis dobrej hifi zesik s moznosti vyradit korekce, budes myslim spokojenej. sam mam rad harmann, rotel, sony esprit, onkyo, yamaha, a samozrejme pouzit se daji i studiovy zesiky, jako treba ten alesis, ale treba od uliho bych nebral a radsi si koupil macatej hifi. na skodu nejsou mosfet tranzistory a kvalitni trafo cast - vic technickyho ti rekne kexik.. a navic myslim, ze uz se to tu taky parkrat resilo ;)
trieda A je skor vynimka ako pravidlo, v komercnej aj low end profi sfere to nestretnes. AB trieda je OK, v aktivnych monitoroch tiez nie je nic ineho. mosfet tiez neznamena automaticky kvalitu, i ked priblizna umera tam je, mosfetove riesenia mavaju vyssiu rychlost prebehu, ovsem aj vyssi sklon zakmitavat na VF frekvenciach co sa prejavi stratou vykonu a divnymi vyskami. stare ampy od NAD, rotel, marantz, harman kardon su tak e drziaky s dobrym pomerom cena vykon. je to strasne individualne, vlastnosti sa od typu k typu roznia. najdi si nejake inzeraty a opytaj sa konkretnejsie, o zosikoch je na webe spusta informacii

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 28 říj 2009 13:30

c9000 píše:Vem těch 5 a kup si Alesis monitor one MKII, sežen slušnej zesík a budeš na tom opravdu o hodně dál než na M-Audio, Alesisisy maj 6.5" Woofer a hrajou dost do spodního pásma, potřebuješ rovnej zesík ale ve výsledku tyhle bedny hrajou velice slušně, mnozí uživateleé tady na EZ ti to jistě potvrdí. Za málo peněz hoodně muziky.
Jen můj osobní typ, slyšel jsem většinu těch monitorů pod 30 a tohle bylo za ty prachy bezkonkurenční.
A někteří uživatelé zde taky zapominájí na schopnosti člověka co před těma bednama sedí, jelikož dobře míchat a pracovat s mixem se hned tak nenaučíš, nehledě na to že slyšet jednotlivý chyby a najít je v tom mixu je pro znalý uši.

A proč producers používaj Krky? Hezky vypadaj, a pro prácí hiphopovýho prodjůsrsbeatmeakera nebo jak si řikaj není vůbec třeba lepších beden, jelikož průměrná jejich skladba má 5 stop a z toho je nejduležitější kopák a virbl. A to se snadno míchá, nehledě na to že to pak pošle, jak už jsem psal, do velkýho studia kde mu to poladí.
ano, Alesis Monitor One mkII ale i predchozi rada udela velice slusny obraz za malo penez. zesilovac staci nejaky rackovy samson nebo primo alesis, daji se koupit uz kolem 150E.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 říj 2009 13:44

Anarki píše:OK...tak to asi tak udelam...sezenu nakej zesik, a pudu do tech alesisu ... diky moc za rady
zkus je predtim poslechnout! ;)

Anarki

Příspěvek od Anarki » 28 říj 2009 13:48

jasny ...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 28 říj 2009 14:00

c9000 píše:něco staršího, Japan, tyhle zesáky se dají sehnat za 2-5000 a sou to držáky co ti pojedou ještě několik desítek let.
Na Aukro jich je tucet, a jeden RA od alesise je ted na midi.cz. Hlavně pak kup dobrý babely.
Imho, když jsem byl u těch alesisů, někde jsem četl názor že starší série MKii hrála o něco lépe než aktuální MKii co je na trhu, tedy na těch prvních bylo made in California, nebo tak nějak a to co má alesis dneska je prý China, tak nevím co je na tom pravdy.
mas dobre zdroje, ted jsem se na to dival a je tam opravdu california!

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 31 říj 2009 16:49

zdar, rozmýšlam už dlhšie že by som kúpil nejaké pasívne monitory, po tejto debate som viac-menej rozhodnutý ..
( budú to spomínané Alesis monitor One MK2 alebo možno Truthy B2031P )
otázka je zosilovač: bude ok Marantz model 1072 ? je to Starý! ale dobrý zosik. zaujima ma či budú hrať s týmto zosikom horšie/lepšie alebo približne tak ako aktívne.? či by som nemal radšej kúpit aktívne ?

kexik

Příspěvek od kexik » 31 říj 2009 17:19

aky ma ten marantz vykon? mam pocit ze je to nieco smiesne ako 2x30W... poznam 1090 a tam je to tak... ma to sice dobry zvuk ale len na citlivych bedniach s jednoduchou vyhybkou co alesisy nebudu... hladaj nieco aspon 2x60W, ale cim viac tym lepsie

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 01 lis 2009 10:50

a sakra, tuším máš pravdu.. na strankach odkial som ho chcel kúpit píšu 2 x 100
http://www.retro-shop.eu/product_info.p ... ts_id/8930
ale s toho mála info čo som našiel na nete to vyzerá že je to zhruba tých 2 x 30
http://www.classic-audio.com/marantz/1072.html
ešte mám doma volný reciever Yamaha RX-V361 http://www.yamaha.com/yec/products/prod ... TID=552118 ale to asi nebude "to pravé".. :?:

Anarki

Příspěvek od Anarki » 02 lis 2009 23:55

Takze, provedl jsem male zmeny v mistnosti, pouzil jsem k tomu par starych molitanovach madraci... je to zatim jenom docasne reseni, ale zvuk se zlepsil. Jinak zajimal by me vas nazor na takoveto zesilovace : http://www.deramax.cz/pa-zesilovac-2x-1 ... g/d-71840/ , http://aukro.cz/item800425798_pa_zesilo ... _1588.html to asi nebude to prave ze ?

Odpovědět