Najlepšie blizko-odposluchove monitory??[nearfield monitors]

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
bluerecording

Re: Najlepšie blizko-odposluchove monitory??[nearfield monit

Příspěvek od bluerecording » 04 črc 2011 21:07

To sa este nikto neopovazil, co? :D Nie si na to zvyknuty. 8)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 črc 2011 21:15

No já myslím že kecat umí kdekdo, ale jediná konstruktivní kritika je ukázat jak se to dělá lépe. Takže by to chtělo předvést jak se to opravdu dělá, ne ? Nahoď link na nějaký svůj mix ať slyšíme co máš na mysli ...

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 04 črc 2011 21:16

bluerecording píše:To sa este nikto neopovazil, co? :D Nie si na to zvyknuty. 8)
No mne to je celkem jedno, sam ze sebe delas vola :wink:
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 04 črc 2011 21:27

Ivo píše:No já myslím že kecat umí kdekdo, ale jediná konstruktivní kritika je ukázat jak se to dělá lépe. Takže by to chtělo předvést jak se to opravdu dělá, ne ? Nahoď link na nějaký svůj mix ať slyšíme co máš na mysli ...
Nekecam, lebo som nic nenapisal a ani nenapisem, tyka sa to uz inej temy. Ak Carloff chce, tak to s nim osobne prejdem, ak nie tak nic. Ja sa nazorom na moje mixy nebranim, kritika posuva. Konieckoncov tema najlepsie nearfieldove monitory sa nutne musi posunut sem - do hodnotenia vysledkov.

Ivo ak by si lepsie cital toto forum uz davno by si ho mal, nebudem sa obtazovat to sem davat znova, najdi si to na predchadzajuces stranke. A ten odkaz nehovori o tom "jak se to dela" ale ako to robim ja.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 črc 2011 21:38

Neměl jsem na mysli nějaké facebookové tlachání :wink: ale odkazy na finální tracky ...

blueevil

Příspěvek od blueevil » 04 črc 2011 21:42

osobne si tiež myslim, že mix design je na kvalite teba, ako technike. vačšinou to tvrdia ti čo si neveria a podsuvaju to ako argument. z tym sa človek rodi. čo počuvam nieake nahravky zo špičkovych študii, usudzujem že na viac ako 80% je to odpad, lebo napriklad ked bassak je v kapele a na nahravke ho nepočut. myslim že vela zvukarov ani nevie čo je to ten mix

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 04 črc 2011 21:43

bluerecording píše:
Ivo píše:No já myslím že kecat umí kdekdo, ale jediná konstruktivní kritika je ukázat jak se to dělá lépe. Takže by to chtělo předvést jak se to opravdu dělá, ne ? Nahoď link na nějaký svůj mix ať slyšíme co máš na mysli ...
Nekecam, lebo som nic nenapisal a ani nenapisem, tyka sa to uz inej temy. Ak Carloff chce, tak to s nim osobne prejdem, ak nie tak nic. Ja sa nazorom na moje mixy nebranim, kritika posuva. Konieckoncov tema najlepsie nearfieldove monitory sa nutne musi posunut sem - do hodnotenia vysledkov.

Ivo ak by si lepsie cital toto forum uz davno by si ho mal, nebudem sa obtazovat to sem davat znova, najdi si to na predchadzajuces stranke. A ten odkaz nehovori o tom "jak se to dela" ale ako to robim ja.

Clovece ja ma pocit ze jsi naprosto odtrzen od reality. Pokud mas dobre aranze a dobre nahrane podklady neni problem udelat mix za par hodin.Kamaradum ted michal desku Tchad Blake a delal mixy vetsinou jeden za pul dne s tim ze dalsi den se udelal par uprav pokud se vubec delaly. A hralo to uzasne.jen pro zajimavost ty same pisnicky se asi 3x vracely jinemu michaci...
Steve Albini dela cely desky za 14 dni az 3 tydny. vcetne recordingu.
kecani o alchymii je proste pitomost.Praxe a nazdar.
nezlob se na mne ale 7mi denni palcenny workshop s Brucem Swedienem pro mne mistra z nikoho neudela takze jsou mi tvoje nazory ukradeny tim spis, ze jsem slysel tvoji praci na tom Fb. Nazor na ni sirit nehodlam.

Pokud chci neco poradit ptat se lidi jichz si vazim jako Steve Walshe, Steve Albiniho nebo Bjorna Thorstruda. Z Cech pro mne na mix vahu znamenaji Matucha , Lukas Martinek a Ecson /ac nejsme nejlepsi kamosi tak si -zrejme k obecnemu prekvapeni- jeho prace vazim/.A cenim si jejich nazoru, ktere jsou overeny pocty desek a ne planym teoretizovanim.
promin tahle debata fakt postrada smyslu

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 04 črc 2011 21:54

No a sme dodebatovali. Teraz sa budes muset opytat Albiniho, ze co robis zle :D OK. Tu sa uz nepohneme.

P.S. aky workshop 7 dnovi? Na ziadnom takom som nebol, to odkial mas?

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 04 črc 2011 22:00

Tusim, ze jsi neco takoveho psal..ale mozna si to blbe pamatuju...jestli ano tak promin...

A na nic se ho ptat nebudu :) ne ze bych delal vsechno dobre,(kdo tvrdi, ze dela vsechno dobre je vetsinou hlupak) ale proc analyzovat to, co je uz davno vydane a pryc ---navic mix je vzdy kompromisem mezi pozadavky zakaznika a tim co chci ja..toho, jak to bylo nahran,e zaranzovane atd...a v jake fazi to dostanu...navic jde o subjektivni estetiku ..

BTW : fakt mne rozesmala ta snaha mne poradit s mymi "zacatecnickymi" chybami:) ano udelal jsem spoustu nahravek, ktere jsou kompromisem, ale v danne chvili a stavu to asi lepe moc neslo...to vi kazdy full time profesional --mezinarodne funguje mezi profesionaly ucta a respekt k praci, kterou ma dotycny za sebou.A to mluvim o lidech, kteri toho dokazali opravdu moc.At uz Adrien Sharewood, Steve Albini nebo Bjorn Thorstrud.Vsech si vazim a osobne je znam a mel jsem s nimi co do cineni-Nikdo si ani ve sve pozici nedovoli rict "poradim Ti" protoze existuje pouze " ja bych to udelal jinak". A protoze do Rima vede nekonecne mnoho cest.

Kibicu a "kids" kteri vi vsechno nejlepe je vsude plno.Skonci vetsinou s par demaci lokalnich kapel v domacim studiu , zahorkli s pocitem zneuznaneho genia .
Jenze kvalita se vetsinou prosadi sama.Bohudik...

PS? na podzim budu s Albinim budu delat v Chicagu jednu desku ..praxe...opet nad 10 teoretizovani...
Naposledy upravil(a) carloff dne 05 črc 2011 01:04, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 črc 2011 00:42

bluerecording píše: Ale do kelu, preco si vacsina ludi co tu stretnem mysli, ze ked si kupia super bedne budu super mixovat, to je taky dost dobry vzdusny zamok by som povedal.
tu ale nikto netvrdi , ze s dobrymi monitormi bude clovek lepsie mixovat .. ale je to nutna pozidavaka , aby mohol dobre mixovat .. to je nieco ine ..

aj zavodnik formule 1 potrebuje dobre auto .. proste na trabante by ten sumacher nikdy majstrom sveta nebol .. Keby som ale ja sadol do formule , tak by som tiez nevyhral .. sumacher ale ano ..

To sa ti tu snazime naznacit ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 05 črc 2011 00:51

Ivo píše:Jinak o technice samozřejmě platí - čím lepší technika, tím lepší nahrávka, nevím jak o tom můžeš pochybovat. Nahrej něco na behringer mikrofony a m-audio kartu a totéž na schoepsy, Earlybird, Forssell AD apod. a rozdíl bude sakra velký (nezávisle na jednotlivci :wink:
ono ale na druhu stranu treba povedat , ze tie HS50 su zrejme adekvatne ku zvysku daneho studia ..
http://www.studio.pf.ukf.sk/
Obrázek

Mne to pride uplne v pohode .. Tiez sme nakupili asi 5 parov HS50 do studia .. Cena je fajn .. Biele membrany su stale v kurze .. Ale nechcel by som na ne nic miesat .. A rozhodne by som netvrdil , ze hraju perfektne stredy .. Ja teda nemam skusenosti s velkymi monitormi .. Ale aj v tej midrange hraju stredy lepsie skoro hociktore ..

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 05 črc 2011 01:10

Ja v tom vidim proste nejaky rozpor mezi nejakou teorii a praxi.Nebo co :D Ale v podstate je to jedno : kazdemu co jeho jest...

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 05 črc 2011 10:06

blueevil píše:osobne si tiež myslim, že mix design je na kvalite teba, ako technike. vačšinou to tvrdia ti čo si neveria a podsuvaju to ako argument. z tym sa človek rodi. čo počuvam nieake nahravky zo špičkovych študii, usudzujem že na viac ako 80% je to odpad, lebo napriklad ked bassak je v kapele a na nahravke ho nepočut. myslim že vela zvukarov ani nevie čo je to ten mix
Ak mixu stale nieco chyba a neviem sa posunut dalej, castokrat zacnem hladat chybu v technike. To je standardna vyhovorka, stale hlada lepsie a lepsie zariadenia az zisti, ze ma v tom par milionov, ale zvuk nelezie. Bol som naozaj v roznych drahych studiach tu po Slovensku a vacsinou je toto standardny obraz. V jednom z poslednych cisel SOS {april} hovori Sandy Vee o mixovani tusim posledneho singlu Katy Perry formou ITB a ziskal za to nominaciu na Grammy. Vravel, ze ak by to vyhral, tak to by sa zacali velke diskusie.... :D Tym chcem povedat, ze je to o osobnosti zvukoveho majstra a ten si vyberie prostriedky, ktore ho tam dostanu. A podcenovat kvalitu nahravky iba preto, ze nebola robena na super technike je detinske. Doba sa posuva a moznosti tiez. Ak mi proste na nahravke komplet cely album neprijemne trci frekvencia niekde okolo 260Hz na basgitare {jednociarkove C}, nahravka ma zufalo malo priestoru, vysok a je ubita kompresorom do bezvedomia mozem sice vydat za zamer, ale podla mna je to skor o nedostatocnej schopnosti pocuvat. Pri niektorych "spickovych" zvukaroch sa stava este aj to, ze ich praca je uplna a maximalna rutina - stereotyp. Ucel to sice splni, nahravka je pocuvatelna, ale umelecku hodnotu a hlavne trvacnost od toho cakat nemozes. Mne je jasne, ze vsetky projekty sa nedaju riesit umelecky a zvukar musi vediet aj zbuchat nahravky na istej pozadovanej standardnej urovni. Iba som teda chcel poukazat na to, ze by sa podla mna malo viacej pozornosti venovat tomu, ako pocuvat.

matucha

Příspěvek od matucha » 05 črc 2011 11:35

Analogie ridice a auta funguje dobre. Akorat nevim proc se porad strilis do nohy tema yamahama, neze by se na nich nedalo neco udelat a nedaly se nejak naucit, ale kdyby ses dostal aspon nekam do stredni tridy (1200-2000eur za par), tak by se ti zilo mnohem lip a vubec bys nemusel obetovat ani ň ze svy filosofie.
Rozumny bedny nejsou proti muzice a zvuku - naopak, nevim proc se zarputile snazis ostatni presvecit, ze sou vlastne zbytecny. Nebo co vlastne chces rict?

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 05 črc 2011 11:40

To by men zajimalo taky:)

Odpovědět