Poslechové monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
martinrx

Příspěvek od martinrx » 16 črc 2007 20:51

tentokrát jsme jeli s dvěma vytipovanými typy krk http://audiotek.cz/CZ/product.asp?ID=12 ... ory=640000
a dále zmíněné event http://audiotek.cz/CZ/product.asp?ID=11 ... ory=640000
z již našich dřívejších (osobních a tedy poslechových zkušeností) jsme vyřadili firmy Esi, M-audio, Behringer, JBL, uvažovali jsme nad vyzkoušením ještě Yamahy, ale ta mě nikdy taky zvukově neoslovila a navíc kamarád který je vlastně kupoval nechtěl akceptovat dost nepříjemný design - chápu ho - chce se při nahrávání i příjemně cítit.
z těchto dvou se nám zdály nejlepší eventy - měly tzv. "studiovější zvuk"
- dostatečně čitelné ve středech i výškách které nebyly nikde zvlášt zvýrazněny - žádný rušivý element a basy byly dostatečně plné plastické a opět ne nijak přehnané.
u KRKů mě trochu zklamaly středovýškové frekvence které zněly trochu komerčněji a navíc zde v některých pásmech na mě působily rušivé elementy - které trochu smazávaly srozumitelnost nástrojů.
nakonec jsme si pustili pro srovnání ještě Samson - http://audiotek.cz/CZ/product.asp?ID=22 ... ory=640000
ale to byl celkem zvukově propad - blížilo se to (samozřejmě když to přeženu) - poslechu lepšího domácího kina. takový hi-fi.
nakonec jsme zhodnotili že EVENT TR8E nejsou sice žádná bomba - nelze od nich čekat úplný zvukový luxus jako od beden za 50 tisíc, nicméně ve své finanční relaci patří k absolutní špičce a nabízejí již dostatečný komfort pro domácí práci hudebního skladatele a producenta.

ps - podotýkám že tohle vše jsou jen naše osobní názory a pohledy, a někdo jiný zřejmě může mít zase zkušenosti jiné - to jen abych nebyl opět obviněn z nějakého "flame". :)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 16 črc 2007 22:27

... jasan, dik za upresneni.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 črc 2007 09:00

martinrx: že si rýpnu - od 10-20tis. tam patří i ADAM A7, který jste do testu nezařadili. Možná by byl vysledek testu jiný :)

delay

Příspěvek od delay » 17 črc 2007 09:36

martinrx: Díky za minitestík. Již jednou mi někdo psal, nebo sem četl, že měnil KRK RP8 za EVENT TR8E. Po roce práce s RP-8 sem si zvykl na jejich zvuk, a vlastně jediná věc která mě nyní doopravdy vadí je rezonance v basech (konkrétně tón H), což je patrně dáno akustikou místnosti (na sluchátkách OK).

Poslední postřehy jsou pak těžko popsatelné... Zdá se mi, že na těch bednách opravdově "hrají" jen nejvymazlenější US R'n'B pecky. Krásný basy, který člověk nejen slyší, ale spíš cítí. Výšky akorát. Vůbec není potřeba EQ. Když si na nich půstím třeba Living Colour z roku 1989, Beatles atd., tak je to hnus. Takovejhle rozdíl na HiFi bednách v práci vůbec nevnímám. Například je slyšet hroznej rozdíl v CZ produkci (poslední deska Tata Bojs - některý místa jsou hrozně středový a slitý, nesrozumitelný) oproti třeba UK (Coldplay, Keane), kde je to hodně precizní.

Podle mě jsou to moderní bedny, ale nejsou uplně rovný, a je to hlavně kompromis...

matucha

Příspěvek od matucha » 17 črc 2007 10:53

delay píše:martinrx: ...a vlastně jediná věc která mě nyní doopravdy vadí je rezonance v basech (konkrétně tón H), což je patrně dáno akustikou místnosti (na sluchátkách OK).
Jo to bude akustikou na 99%... potrebujes prisypat trochu penez stryckovi rockwoolovi a pak ten tem hucakum domluvi.

delay

Příspěvek od delay » 17 črc 2007 11:00

matucha: Je mi to jasný. Slyším to vždycky, když nahraju svou bass linku (surová i po EQ, comp atd., a jen ten jeden tón H + v oktávě), ale u žádný komerční mjuzik v příslušný tónině to nedělá, to mi nejde do hlavy...

kexik

Příspěvek od kexik » 17 črc 2007 11:36

delay: daj si pri miesani na master ekvalizer... a pred rendrom ho bypassni
nakolko si v prenajatych bytoch nemozem dovolit obijat steny rockwoolom, robim to tak uz par rokov, a odkedy mam meraci mikrofon, tak aj pomerne exaktne

delay

Příspěvek od delay » 17 črc 2007 11:49

kexik: Jasný, ono to lze pořešit i analyzerem. Já se budu brzy stěhovat, sice zas do panelový králikárny, ale do malinko větší místnosti a konečně ji budu mít vyloženě sám pro sebe jako pracovnu, takže i tu akustiku bych nějak rád pořešil :-). Bude to na úkor prostoru, ale rozhodně dám monitory alespoň 50 cm od stěny... a taky se budu probírat starými posty ohledně akustiky na eZone. MOžná mě trochu mrzí, že jsem při koupi monitorů musel mít ty 8''... Teď bych asi volil 6'' do tohodle prostoru.

martinrx

Příspěvek od martinrx » 17 črc 2007 12:07

martinrx: že si rýpnu - od 10-20tis. tam patří i ADAM A7, který jste do testu nezařadili. Možná by byl vysledek testu jiný

adam a7 tam prostě neměli :)
Kurzweil PC3, Clavia Nord rack3, Roland A37, Apogee Duet, Event ASP6

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 17 črc 2007 12:25

martinrx: to je chyba :D:D:D

matucha

Příspěvek od matucha » 17 črc 2007 12:57

jakykoli pokusy s monitorovacim EQ vedly u me vzdycky jenom k horsim mixum, nevim proc to tak bylo, ale bylo lepsi si "zvyknout" a pocitat s tim, ze nektery veci musej hucet ;-)... nicmene je uleva delat v mistnosti, ktera nehuci, nezvyraznuje nektery basovy tony a zadny neschovava, je to pak uplne jinej zivot ;-)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 črc 2007 12:59

kexik: nechces o tyhle metode zalozit thread? Myslim, ze by to mnoho z nas velmi zajimalo. Predpokladam, ze musi byt phase linear?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 17 črc 2007 13:16

cyril: praveze nesmie byt phase linear... celkom mi funguje posihfopit v mode analog, rad by som si vyskusal nejaky hw, ale chce to parametrak aspon s piatimi pasmami a to je dost mastne

kexik

Příspěvek od kexik » 17 črc 2007 13:18

matucha: no s eq si to mozes bypassnut a dava ti to proste dalsiu informaciu, s eq a bez, plus sluchadla, a mas tri pohlady na vec... dalsia vec ze sa stahujem tak casto ze kym by som sa naucil novy zvuk, tak by som bol v novom byte...

rastis

Příspěvek od rastis » 17 črc 2007 13:22

no v mojej akusticky nie prilis osetrenej miestnosti mi nahukavaju vacsinou nahravky, ktore aj po inych strankach zvukovo neoslnuju. takze viem, ze ked mi niekde dole v mojich mixoch nieco huci, je zle...

Odpovědět