Presonus Erisi E8

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od charonme »

ok tak som asi myslel "subbasy" :)

hladam nejake porovnanie basov s krk seriou vxt, ale nenasiel som ziaden graf o erisoch, len tu je o vxt:
Obrázek

ale zaujimalo by ma aj na vlastne usi ako znie ten 20Hz rozdiel medzi 4 a 8, lebo "na papieri" mi to nepride nejak exta moc vela

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od dendy »

jo tak mna v podsate od 40 dole to uz moc nezaujima, casto mam vo zvyku na 30 to uz rezat strmo dole .. pri takychto beniach nevidim vyznam subwoofera, jedine ak na nejaky drum&bass a dubstep kde su subbasy dolezite ... pri subbasoch je hlavne dolezite ich neprehnat - takze ked sa naucis tie bedne pocuvat a rats s tym ze ten subbas hra tichsie vies ho nastavit .. samozrejme to je len moj skromny nazor, mozem sa mylit :)

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od charonme »

nazdavam sa ze 40Hz s poklesom do 10dB by mi uz bohate stacilo

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od dendy »

ved ty si z BA nie ? Skoc k Hubertovi (http://www.on-board.sk), a mozes si ich vypocut (pripadne porovnat s inymi) nazivo.. 1x pocut je viac ako 10x citat

Uživatelský avatar
SadLuck
Příspěvky: 726
Registrován: 18 kvě 2007 23:33

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od SadLuck »

Zajímavé.. na netu toho o nich je zatim žalostně málo, nějak se do nich zřejmě nikomu nechce :) Obecně ale těch pár reviews zatim zdaleka tak entuziasticky nevyznělo..
Ale hodně by mě zajímalo slyšet vedle sebe třeba E8, VXT8 a A7x

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od charonme »

keby sa v BA konala nejaka hromadnejsia porovnavacka tak by som sa rad zucastnil :) samemu sa mi moc nechce kvoli tomu otravovat niekoho

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od Pytkin »

E8 a VXT8 sa da pocut u huberta .. doneste tam dakto A7x a porovnavacka moze byt ..

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od Hammond »

Keby sa take nieco organizovalo, mozem doniest BM5A MK2.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:E8 a VXT8 sa da pocut u huberta .. doneste tam dakto A7x a porovnavacka moze byt ..
tie VXT8 prever u huberta, ked som bol kupovat E8 tak ich nemal, len VXT6 .. az budete robit porovnavacku dajte vediet tiez dojdem :)

dusanmsk
Příspěvky: 575
Registrován: 04 led 2011 12:33

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od dusanmsk »

Kurva, a zrovna ja to musim mat 324 km. :D :(


dusanmsk
Příspěvky: 575
Registrován: 04 led 2011 12:33

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od dusanmsk »

:D

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od Tonysss »

Tak už druhý den testuju Presonus Eris 8 a připadají mi docela ostré a až moc prezentní ve vyšších středech a výškách :(
bas je slušný ,přesný rychlý. Ale ty lehce řezavější středy a výšky nemůžu nějak překousnout.
Bedny mám od každého ucha tak 80-90cm , pokud se vzdálím tak na 1,5 -2 m už se frekvenční projev vcelku vyrovnává.
Z toho my vyplývá, že to nejsou bedny vhodné na moc blízký poslech.
Korekcema středů a výšek se mi to nedaří srovnat.

Ale basy a nízké středy hraje opravdu velice slušně ,žádné zvukové bahno se nekoná :-)

Zvukový projev na středech a výškách mi příjde docela podobný YAMAHA H80, jenom s daleko přesnějším basem.
YAMAHA moc přesné basové pásmo nemá.
Určitě je Eris8 lepší volba než H80 !

Možná jak se časem rozhýbe závěs 8" reproduktoru a lehce se "zahoří" výškáč tak to bude za adekvátní peníz velice slušná bedna.

ADAM A7X - pokud si odmyslím ten lehký hrb a krabicovost někde na 100-200hz, hraje na středech a výškách daleko příjeměji.
ale zase jsme u té ceny ...že :wink:


Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Presonus Erisi E8

Příspěvek od charonme »

aspon to nahravali v nejakej poriadnej anechoickej miestnosti? daju sa z toho odvodit nejake zmysluplne merania? mam pochybnosti ci to ma vobec zmysel pocuvat...

Odpovědět