Presonus nebo KRK?

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Zdravím všechny na fóru. Jsem tu sice nějaký čas registrovaný, ale jelikož dávám první příspěvek, tak jednoznačně nováček. Pytkin si mě možná bude pamatovat z již nefunkčního tvfreak.sk. Ale k věci. Potřebuju do svýho domácího amatérskýho studia nějaký slušný monitory. Místnost mám opravdu malou s rozměry 1,8m x 3,8m a výškou 2,5m. Ve výběru mi zatím zůstali dva typy.
1) Presonus Eris E5
2) KRK Rokit 5 G3
Předpokládám, že do takovýho krcálku nemá smysl uvažovat o monitorech 8" a že oba ve výběru lze používat jako nearfield monitory.
Cenově prakticky totožný. Nemám to kde slyšet nebo vyzkoušet a tak prosím touto cestou znalejší o případný námitky nebo doporučení.
Předem moc díky.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od biscuit »

ja bych ty 8" nevypoustel. at tak nebo tak, udelas nejlip, kdyz si to pujcis domu a poslechnes a udelas si obrazek sam, co ti vyhovuje. tyhle rady jsou fakt k nicemu, ver mi ;-)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od dendy »

Rockity 5tky (neviem ci to boli G3) som pocuval vedla Erisov 5/8 a ja osobne by som siel urcite do erisov.. ja mam mam E8.. skvele bedne za tu cenu... suhlasim s biscutitom, nevylucoval by som 8micky.. no tak to nebudes ohulovat na max aby ti to dunelo, budes ich mat tichsie.. bedne nekupujes na pol roka, a ktovie kde budes za rok-dva :-)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Pytkin »

Akim : zdravim ta .. aky budget mas na tie monitory ?

podla reakcii ludi co tu popisali na fore , by som zaradil do vyberu aj tieto http://www.velvetsound.net/cz/7-monitor ... e-srp-400/

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Jirka Štolfa »

A určitě bych nevylučoval i Samson Resolv SE. Měl jsem nedávno vedle sebe 5G3 a Resolv SE5 a netroufl bych si tvrdit, že některé z nich byli lepší, či horší. 5G3 mají akorát víc korekcí a automatický vypínač při nečinnosti. Zvukově byli velice blízko. Eris jsem zatím moc neslyšel.

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Kluci díky za odpovědi. Dobře, zahrnu do užšího výběru i Presonus 8". Jde ale pochopitelně i o velikost. Potřebuju je dostat na tu kratší stranu tzn. 1,8 šíře a ještě se mi musí mezi ně vejít dva 24" monitory. Ty 8" Presonus lez používat jako nearfield?
Pytkin: Původně jsem uvažoval a max hranici 10K CZK. Těch 20K už je na mě přes limit.

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14150
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od dendy »

8" SU nearfieldy..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Pytkin »

Akim : ja mam 2m stol a vojdem sa tam tak tak .. monitory su 22" ..
Přílohy
IMG_0802.JPG

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

No právě .-). Faktem je, že Eris 8 mají fakt dobrý reference. Ještě pro Presonus nejsem rozhodnutej na 100% a prohlídnu i ostatní postnutý tipy. No v každým případě budu muset hodně dobře měřit, pokud se rozhodnu jít do 8".
Ještě co se týče rady ohledně toho osobního poslechu od biscuit. Já naprosto chápu a vím, že subjektivní posouzení je vždy nejlepší referencí. Ale fakt nemám jak a kde si to domů půjčit. A nejsem ten typ člověka, kterej by to dělal systémem objednat, vyzkoušet a do dvou týdnů bez udání důvodů vrátit.

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Ještě jednou pro jistotu se tedy zeptám. Dendy tvrdí, že v případě 8" to prostě nebudu tolik tavit. Opravdu to do takový malinký místnosti - nudle nebude problém? Tedy budou hrát vyrovnaně, nebude to trpět např. přemírou basů? Jde mi o to, že ty Presonus 5" jsou o hodně levnější a pokud ten krcálek s nimi v pohodě nakrmím (ostatně extra hlasitý poslech beztak nemůžu a ani nehodlám používat) a budou hrát vyrovnaně s dostatkem i nižších kmitočtů, tak bych možná jen zbytečně utrácel. V nějaký recenci jsem se totiž dočetl, že 8" jsou primárně určený do větších režijních místností.
Na druhou stranu je pravda co dendy tvrdí, totiž že nevím kde je budu používat za nějakej ten rok. Ale výhledově to moc nepředpokládám.
Kua prostě pravdou je, že bych si je potřeboval zkusit přímo doma no....

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od hubert »

Eris 8 je tak trochu anomália medzi lacnými 8 palcami. Anomália v dobrom slova zmysle....hraju fakt dobre čo je pri tento cenovej kategorii 8 palcov skutočne výnimka. Eris 5 svojim zvukom nijako nevybočuje z radu iných 5 palcov v tejto cenovej. Nie je ani horší ani lepší než konkurencia. Tá osmička hrá ale fakt dobre. Takže ak by som si mal vyberať nepriklad z Rokit serie od KRK alebo novej Reveal serie od Tannoy volil by som skôr menšie priemery teda 5 palec resp aj 6 palec v prípade Rokitu nakoľko podľa mňa hrajú lepšie než ich väčšie sestry. U Presonusu by som povedal že to je naopak...tam by som volil 8 palec a to bez zaváhania.

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od m4x »

V této cenové kategorii má také dobré reference bedna Fluid Audio FX8.

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od biscuit »

akim: ja nevim kdo pousti do sveta ty "blaboly" o tom, ze dana bedna je na urcitej prostor velka, jedna-li se o nearfield poslech. podle me je na tom pravdy tak hrozne malo, ze se to da za blabol myslim opravdu povazovat. osmipalec ti oproti peti ci sesti palci zahraje vic dolu, ve stejne, nebo obdobne cenove kategorii. spodek bude pravdepodobne čitelnejsi a presneji zahranej. naopak muze bedna trosku ztracet na stredech - to uz ale bude hodne zaviset na konkretnim modelu. to, ze ti bedna ale zahraje o 5-10 Hz niz, nebude znamenat, ze najednou budes mit z osmipalce plnej pokoj basu. frekvencni charakteristika bedny by mela bejt porad vicemene rovna.

druhou veci bude, ze ta mistnost je opravdu mala a problemy s odrazy budes mit. s 8" nebo 6" bych si ale troufnul rict, ze "uplne" stejne.

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Ok pánové. Jsem zase o něco poučenější. Takže půjde jen o rozměry a pochopitelně peníze.
Díky za cenný informace a názory.

Akim
Příspěvky: 29
Registrován: 22 úno 2013 09:26

Re: Presonus nebo KRK?

Příspěvek od Akim »

Jsem těsně před nákupem. V podstatě jsem rozhodnutej pro PreSonus Eris. Pořád ještě váhám, zda do toho mýho malýho krcálku (1,8m x 3,8m, výška 2,5m) nebudou ty osmičky problém. Hlavně mi jde o to, abych neměl problémy s low pásmem. Bedny budou navíc v rozích a hodně blízký poslech. Pětky navíc samozřejmě vycházejí mnohem líp finančně i rozměrově. No ale když to kluci čtu zpátky, tak se v podstatě shodujete na tom, že velikost 8 by neměla vadit. No je to dilema.-)

Odpovědět