Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Insono
Příspěvky: 10
Registrován: 22 zář 2017 18:27

Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Příspěvek od Insono »

Zdravím, môže kvalitu reprodukcie ovlplivniť rôzna dĺžka napájacích káblov ktoré vedú do ext. audio prevodníku? (pravý sa chystám zapojiť cez 25cm TRS, ľavý musím potiahnuť trochu dlhší).
Pýtam sa na nejaké pár ms oneskorenie alebo podobne.
Naposledy upravil(a) Insono dne 31 říj 2017 20:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
humusgen
Příspěvky: 202
Registrován: 06 srp 2012 00:18

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od humusgen »

Elektrony se v medenem vodici pohybuji rychlosti okolo 120 000 km/s,takze propojeni bedna - audio prevodnik, v tvem pripade metr sem metr tam, neudela zadne zpozdeni....

Uživatelský avatar
charonme
Příspěvky: 1270
Registrován: 01 říj 2008 09:26

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od charonme »

humusgen poprve rychlost elektronov vo vodici nema nic o oneskorovanim signalu, podruhe driftova rychlost je radovo v zlomkoch milimetra za sekundu

Uživatelský avatar
humusgen
Příspěvky: 202
Registrován: 06 srp 2012 00:18

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od humusgen »

no dobre,ale zpozdeni signalu jak vyznelo z dotazu bude urcite nulove..to jsem si jisty,co? :)

Insono
Příspěvky: 10
Registrován: 22 zář 2017 18:27

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od Insono »

Ďakujem chalani ide to v pohode... až na to že mi monitory strašne dunia alebo ako to nazvať ak im vzadu pridám zvuk to rusenie je veľmi počuteľné. Nie je to to klasické nabaľovanie signálov z PC to znie ako mimozemský kontakt ale klasické súvislé repro rezonovanie. Objdnal som už aj tak nové káble verím že symetrika vyrieši tento problém. Ale to je už možno na novú tému.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3831
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od MDudas »

Zeby dunenie vyriesili symetricke kable, to som este inkdy nepocul... Ale pocul som nieco o tom, ze akustika miestnosti je 50% uspechu. :wink:
Nie su to nahodou odrazy od steny? Zbytocne budes riesit problemy s ucinkom radovo par percent (kable), ked mas ine, s ucinkom 30-50%.
Co presne je to tvoje "ak im vzadu pridam zvuk" ?

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od Pytkin »

Dunenie moze byt zemniaci brum , alebo daco podobne .. co s 10% uspesnostou moze vyriesit symetricky kabel .. v ktorom potom moze odstrihnut zem a zemna slucka sa urcite odstrani ..

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3831
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od MDudas »

pytkin, trochu som sa v tych mimozemskych kontaktoch, duneniach a klasickom suvislom repro rezonovani stratil... :oops: :lol:

Ak je to nizky brum (ako pise pytkin), nahadz vsetko, co napaja audio-retazec, do jednej predlzovacky.

Insono
Příspěvky: 10
Registrován: 22 zář 2017 18:27

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom

Příspěvek od Insono »

chalani ďakujem vám veľmi za ochotu pomôcť. Celý PC aj so zvukom mám v jedej predlžovačke. Problém je že mi to znie nejako takto
http://leteckaposta.cz/987846854 nahral som zvuk z jedneho monitoru. V časti kde silnie intenzita toho zvuku som nepribližoval telefón k repro ale zosiloval decibely zadným knobom monitoru. Ak pridávam zvuk na prevodníku to rušenie je stále rovnaké. Vyskúšal som už všetky typy káblov. Mám Rokit 5ky viem nič moc ale podarilo sa mi ich zohnať za fajn cenu a frajerka ma dosť limituje v rozpočte na moje hračky :D ...keď som ich skúšal u chalana hrali perfektne. Musí to byť iba nejaké rušenie alebo neviem. Môže to byť aj tým že PC skriňu mám hneď vedľa repro na stole? Začíínam byť z toho už dosť v prdeli :roll: ...a neviem čo je brum :D ...audioslang ešte neovládam :mrgreen: Ďakujem za pomoc

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Příspěvek od PMC »

Zkus k tomu pripojit jiny zdroj signalu, treba mobil nebo tablet a rekni, zda se to projevuje stejne.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Příspěvek od Pytkin »

Kolega ma KRK VXT6 a kedze sa diva na GSM BTSky z okna, tak mu to totalne tie repraky chytaju .. pomohlo obalit ich alobalom (faradayova klietka) .. Vyskusaj ..

Insono
Příspěvky: 10
Registrován: 22 zář 2017 18:27

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Příspěvek od Insono »

Hmm nepomohlo mi ani toto... Začína ma to už pekne štvať. Keď to pustím napríklad cez mobil ide to OK... Snad mi neodchádza zvukovka. Je to už veterán M-audio fast track pro. Skúsim ešte rovnaký setup s iným prevodníkom. Keď to vyriešim napíšem.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Příspěvek od PMC »

Výborně, když to z mobilu jede ok, tak už víš, že problém není v reproduktorech, ale pc. Viděl bych to na špatné uzemnění.

Insono
Příspěvky: 10
Registrován: 22 zář 2017 18:27

Re: Rozdielna dĺžka káblov k monitorom + rezonancia

Příspěvek od Insono »

Tak páni dnes mi konečne prišli symetrické káble a po ich nasadení do akcie sa brum okamžite stratil. Som neskutočne rád že sa to takto easy vyriešilo. Píšem to sem hlavne preto lebo niekomu to môže pomôcť a odradiť ho od toho aby hneď vylamoval zásuvky. Možno ešte odletujem zem ľavého speakra lebo kábel ide poza monitor od PC a keď sa veľmi pozorne zapoćúvam niečo malé tam ešte je. Ale je to kozmetika som neskutočne rád :)

Odpovědět