Sennheiser HD595

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
fova

Sennheiser HD595

Příspěvek od fova » 30 srp 2006 20:33

Uvazuji o tehle sluchatkach pro kontrolni poslechy prace ve studiu. Jsou otevrene, takze se nedaji pouzit pri nahravani pres mikrofon. Cena cca 4500Kc

Znate je nekdo? Jina alternativa stejne kvality?

http://www.audioreview.com//sf-1/pid-21 ... wscrx.aspx

Merlin

Příspěvek od Merlin » 30 srp 2006 22:52

Znacku Sennheiser uctivam od roku 1983, kdy jsem dostal sluchatka HD 40, ktera funguji dodnes (!), pricemz od roku 1996 pouzivam uzavrene HD 525 (tehdy staly 200 DM) a maximalni spokojenost.

Takze: Sennheiser ROZHODNE ANO, ale ta cena za otevrena sluchatka mi prijde nejak moc vysoka. Urcite bych na tvem miste sel do UZAVRENYCH, i za cenu o neco vyssi ceny, protoze Sennheiser je drzak a zaruka kvality (takova Toyota mezi sluchatky ;-)). Jinak doporucuju si je VYZKOUSET na usich, aby ti pohodlne sedly :!:. Kdyz sednou, je to pak laska na prvni pohled/poslech a uz je nedas z ruky/hlavy :-D.
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

nemo

Příspěvek od nemo » 30 srp 2006 23:58

Jen par nesouvislych postrehu, jestli k necemu budou, nevim..
Mam HD600. Je na nich slyset kazdy detail, ale je tam od te muziky citit jakysi odstup, jako bys byl v jazzklubu v pate rade, ale ne na podiu mezi muzikantama. Treba u Kossu Porta Pro je tech detailu o hodne min, frekvencne jsou dost nerovne, ale zase jsi vtazeny vic do deje. Hodne me lakaji BeyerDynamiky 770 nebo 990. Letmo jsem je slysel a myslim, ze by mohly byt kombinaci toho dobreho z obou. Chce to vse vyzkouset, nejlepe u nekoho uz rozehrane.

fova

Příspěvek od fova » 31 srp 2006 00:18

Merlin píše:Urcite bych na tvem miste sel do UZAVRENYCH, i za cenu o neco vyssi ceny, protoze Sennheiser je drzak a zaruka kvality (takova Toyota mezi sluchatky ;-)). J
Proc bys mi doporucoval jit do uzavrenych?

nemo píše:Mam HD600. Je na nich slyset kazdy detail, ale je tam od te muziky citit jakysi odstup, jako bys byl v jazzklubu v pate rade, ale ne na podiu mezi muzikantama.
Nekde jsem cetl, ze toto byva Sennheiserum vytykano - ze pry jsou prilis slusne. Jakoby bez zivota.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 31 srp 2006 10:08

Mam HD590, tipuju ze to bude neco podobnyho a jsem s nima spokojenej, ale tak na normalni odpocinkovej poslech. Na michani mi treba nevyhovujou, protoze jak jsou otevreny, clovek slysi jako by je nemel a kazdy nepatrny zvoucek me rozptyluje ze soustredeni ;)

kexik

Příspěvek od kexik » 31 srp 2006 10:51

fova: ja by som si rozhodne vypocul akg a beyerdynamic v tej cenovej. kazda z tych firiem ma inu filozofiu zvuku a prevedenia. je sice pravda ze sennheisery sedia na hlave skoro kazdemu, ale bez skusania to nejde kupit. beyerdynamicy maju z tejto trojice najlepsie basy, akg hraju najviac kriticky a sennheisery hodne vyvazene a s najlepsim stereom. cele sa to troska lisi od modelu k modelu, ale hruba charakteristika je taka a zavisi co presne chces. takze urcite skus dt770, dt990, k240, k271

Odpovědět