Sluchátka jako klávesový odposlech

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Neo

Sluchátka jako klávesový odposlech

Příspěvek od Neo » 17 zář 2011 14:53

Ahoj,

mám dotaz ohledně odposlechu na podiu. V kapele máme omezený počet monitorových cest, takže nemám sólo cestu pro sebe, klávesy tedy jdou do společného odposlechu, takže si nemůžu nastavit hlasitost jen podle sebe, ale musim taky brát trochu ohled na zpěváka, který má se mnou odposlechovou cestu. Proto přemýšlím o nějakem jiném řešení. Mám Kurzweil PC3X, takže mne napadlo buď jít do nějaké aktivní bedny a zapojit jí do aux výstupu, nebo koupit nějaká kvalitní sluchátka a mít odposlech takto. Sluchátka mají výhodu ve velikost, žádné zbytečné tahání věcí navíc a taky budu mít stejný zvuk jako mám doma, jelikož v bytě musím hrát na sluchátka.

Používáte někdo sluchátka jako odposlech ke klávesám? Přemýšlel jsem o typu a nechci nějaké velké, aby to bylo vidět a tak, takže asi nějaký pecky, případně špunty, ale pokud špunty, tak takový, který moc neutlumí okolí, abych pořád mohl slyšet ostatní... Cenově bych to viděl max. za 4 000.

Díky všem za rady, Neo

Hammond

Re: Sluchátka jako klávesový odposlech

Příspěvek od Hammond » 17 zář 2011 15:35

Ja som kedysi taktiez riesil odposluchy v kapele pomocou sluchatok, normalne sme mali roztahanych 6 monitorovych ciest do sluchatok (taky kablovy in-ear system) prave kvoli tomu co pises. Je to spratne, lahko prenosne, lacne a navyse nieje problem so spatnou vazbou. Moc sa nam to ovsem neosvedcilo. Proste sa nam s tym zle hralo a kapela pocitovo nedrzala az tak pokope. Napokon sme presli na dve monitorove cesty a male aktivne plastove bednicky. Zvuk nic moc, ale hralo sa s tym podstatne lepsie, co sa spolocneho feelingu tyka. Ja osobne by som ti doporucil taktiez nejaku malu aktivnu bednicku, alebo kombo, kde sa pridas kolko potrebujes a ostatne nech je v spolocnom monitore so spevom.

jackies

Příspěvek od jackies » 17 zář 2011 15:58

Byl bych také pro nějakou levnou cca 10" aktivku.
Dneska jsou ty ceny dost příznivé a bazarovky za "hubičku".

vasek

Příspěvek od vasek » 17 zář 2011 21:43

Se sluchatkama jsem to zkoušel a bylo to divný. Kapelu jsem slyšel divne a sebe trochu taky (hlavně pocitove odjinud).

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 17 zář 2011 21:56

Kdysi jsem to taky řešil a dopadlo to tak, že jsem koupil bezdrátovej In-Ear a k tomu mix a zabil jsem tak dvě mouchy jednou ranou. Ten mix proto, že mám 3 zdroje zvuku a už mě fakt unavovalo vysvětlovat zvukařům, že je fakt nutný zapojit všechno. Takže si to míchám u sebe, z AUXu to leze do vysílače bezdrátu a všichni jsme spokojeni. Zvukaři dám dopředu dvě šavle a vymalováno.
Další věc je, že tam mám na šavli navedenej metronom z playbacku, takže to, co začíná klávesama, nemusí bubeník odklepávat. Což taky není marný.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 17 zář 2011 22:12

a navic si do tech sluchatek muzete primichat to, co se vam nejvic hodi... takze in-ear s co nejvetsim tlumenim okolniho ruchu, treba etymotic dost dobre tlumi.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 17 zář 2011 22:26

To je otázkou. Každýmu se to bude hodit jinak. Já si třeba hlasitost na přijímači nastavuju tak, abych slyšel bubeníka. Ona ta absolutní izolace taky není vyloženě ideální. Ale bude se to ovšem lišit styl od stylu, kapela od kapely, člověk od člověka.

Neo

Příspěvek od Neo » 18 zář 2011 18:50

Pavel: A co přesně používáš za sluchátka, nějaký co hodně tluměj nebo něco, kde máš sebe, ale slyšíš i ostatní? Já bych chtěl určitě něco, co neutlumí moc okolí, abych i ostatní mohl normálně slyšel a nemusel si je taky dávat do uší, protože to bych zas potřeboval svoji monitorovou cestu a to jsem zas na začátku problému.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 18 zář 2011 21:30

No, ono se to mám následovně. Do uší mi fakt leze jen to, co hraju + část playbacku. Zbytek kapely slyším fakt jen z přeslechu, jak jsem psal výše. Možná to někomu bude připadat divný, ale myslím, že je to otázka zvyku. Mně to teda takto vyhovuje, ušetří se tak jedna monitorová cesta, protože ostatním stačí slyšet klávesy z PAčka.
Ty sluchátka jsou špunty, konkrétně je to tenhle komplet.

Neo

Příspěvek od Neo » 13 kvě 2012 15:57

Obnovuji své staré téma ohledně sluchátek pro in-ear monitoring (zejména) kláves. Zatím jsem využíval dvě aktivní bedny, teď jsem již pevně rozhodnut pro sluchátka. Bezdrát nepotřebuji, takže to budu řešit klasickými sluchátkami přes sluchátkový zesilovač s limiterem (viz mikrofony/sluchatkovy-zesilovac-s-limiterem-t17215.html. Zatím mám v hledáčku od zde zmíněných Etymotic typy hf5 nebo již opravdu kvalitní ER-4. Má zde s nimy někdo zkušenost při používání obecně a při používání na podiu?

EDIT: Tak jsem již pořídil ty hf5 a naprostá spokojenost, precizní zvuk, dobře utlumí okolí a pokud potřebuju trcohu okolí slyšet, tak nepatrně vytáhnu z ucha a pustim trochu z okolního zvuku dovnitř ;-)

Odpovědět