Stojany pod studiove monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Fractal

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Fractal » 25 říj 2010 19:54

cena jednoho byla 325,- s tím, že nohy jsem dodal sám (uřezané z poschoďové postele) a musel jsem si to sám natřít... podle me bez těch noh (nemusí být tak hrubé, ale zase to zajišťuje stabilitu) by stály 500,-
ještě je chci v budoucnu designově upravit - udělat tam takové mini žebřinky... stabilní jsou opravdu maximálně jak to jde, bedny se na nich ani nepohnou (jsou těžké) jsou ještě na spajkách, stojany časem podložím nějakou gumou, hodí se i nábytkové podložky
Obrázek

Nomoney

Příspěvek od Nomoney » 25 říj 2010 20:22

zle to nevypadá, jen bych měl strach z toho že nesedí celou plochou na podkladě "pracovní desce" já sem si nechal udělat taky podstavce na stůl :) ne stylem jako ty, ale za flašku slivovice :) a mám to v hezkým dekoru. Samozřejmě každej má jinou situci, mě se třeba na ty podstavce vlezou dva monitory na jeden podstavec, přitom jedny mám horizontálně, ale je to na těsno :) a řešil sem taky stojany ale nejlíp na zeď nebo prostě jiným způsobem abych je mohl trochu nasměrovat a pohrát si stím
recording mixing producing

Fractal

Příspěvek od Fractal » 25 říj 2010 20:36

ty bedny mají 20 kilo, stojany jsou fakt pevne a tezke, ani se nehnou, dulezite ze pod tema sloupkama ta podlozka je...

pruser je ze mame doma kocku, resp. kotě... no a už sem slyšel nějakou storku, jak se mastering milující kočka dokáže nasr... a sejmout bednu za špatný přednes :D

btw. jinak ty bedny jsou aktivní Acoustic Energy AE22, zvykal jsem si na jejich zvuk skoro pul roku, ale teď bych neměnil

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 lis 2010 13:58

nějak jsem narazil na tohle téma a zarazila mě jedna věc, už se na ní dotazoval Soundfine, tak dotaz opakuji, protože mě to zajímá.:

"můžeš to prosím nějak vysvětlit?
Bedna hraje děsně, protože se nemá o co opřít...

Mám monitory na stojanu a mezi deskou stojanu (žula) a monitorem jsou ještě kovové hroty.
Myslím, že na BS3000 (BS5000) jsou také kovové hroty, takže stabilita by měla být dobrá, tedy monitory by měly dobře sedět, bez přenášení rezonance dál.
Nechápu, jak může mít "výrazný vliv" zbylá část stojanu pod kovovými hroty na kvalitu zvuku monitoru.-"

A pak jěště když mám monitory a pod nimi 4 cm molitanu tak to má taky vliv na zvuk, chápu že bedna vyzařuje zvuk ze všech stran ale že by to mělo nějaký postřehnutelný vliv na zvuk to se mi opravdu nezdá. Pokud se mílím, vyvedte mě prosím z omylu :wink: díky za odpověd.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

komasix

Příspěvek od komasix » 10 lis 2010 14:03

Fractal píše:... no a už sem slyšel nějakou storku, jak se mastering milující kočka dokáže nasr... a sejmout bednu za špatný přednes :D
... mne kočky okusujou ze stěny jehlany. Historce bych věřil.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 lis 2010 14:05

vím jenom to, že někdy pokud se zvuk přenáší, může stojan rezonovat, pokud je kupř. stojan další bedna - tak ji to mohlo rozkmitávat... ale pokud máš kovové hroty a žulu! tak není co řešit imho

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 lis 2010 14:15

nn, to byla část staršího dotazu. Já mám ted na stole bridge, na něm 5cm tvrdší molitan na něm jedny monitory, na nich pak další molitan, 4cm a na něm druhej pár monitorů. Trochu se to viklá ale nějaký resonanční přenes do stolu nepocituju, ale zas na druhou stranu mám pod stolem skřínku, která funguje jako pátá středová noha a ta na basech pěkně resonuje.
Spíš mě zajímá torie toho vyzařováním jakože jak velekej vliv může mít bedna na bedně, nebo bedna na stojanu v prostoru.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 lis 2010 14:33

moc těm molitanům nevěřím, ale třeba to funguje jak má, pokud ti to nerezonuje do desky tak není co řešit

bedna na bedně určo vliv má, ale né nějaký zásadní, možná kombo pytkex ti odpoví :)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 10 lis 2010 14:55

Jestliže je bedna umístěna stabilně na hrotech nebo jehlách (v případě reprobedny je ideální počet tři, nebo tři + jeden vyvažovací), nemá zbylá část stojanu vliv na kvalitu reprodukce.
Jestli váží stojan půl kila nebo tunu je úplně jedno.
Nezáleží ani na materiálu ani na konstrukci stojanu.
Naposledy upravil(a) SoundsFine dne 15 lis 2010 12:17, celkem upraveno 1 x.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 lis 2010 15:45

SF: dík za objasnení, takže molitan nebo stojan je v tom případě asi jedno, jelikož přes molitan žádná resonance neprostupuje.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 10 lis 2010 16:59

c9000: muzu potvrdit. Mam pod repro molitanovy desky a rezonance nejsou do stolu zadne (teda do urcite hlasitosti :wink: )

nixx

Příspěvek od nixx » 10 lis 2010 17:59

SF: Přijde mi divný tvrzení, že monitory nepotřebujou pevnou základnu. To je IMHO kravina...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 lis 2010 20:12

to je okej s těma molitanama, nemel jsem k tomu duveru co se tyce basu... koupil jsem v nějakém nábytku takové ty podložky pod skříně (ať nohy nedělají díry do podlahy), je to z nějaké vaty a gumy - z těch jsem udělal sloupečky ( nalepil jsem jich pár na sebe) a mám to pod stojanama (které leží na desce - bridge) i pod bednama - výsledek - stojan a deska už nekolidujó

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 10 lis 2010 21:46

nixx píše:SF: Přijde mi divný tvrzení, že monitory nepotřebujou pevnou základnu. To je IMHO kravina...
To co říkáš, není přesné.
Debata se točí kolem výroku: "... bedna ktera ma vyzarit energii potrebuje pevnou tezkou zakladnu..." atd...

S C9000 nám to nějak není jasné.
Myslíme si, že pokud je bedna umístěna stabilně na jehlách nebo hrotech (jako např. u low-end čínského stojanu šmejdu BS3000), případně těsněním pod motory (velmi tvrdá guma) a nepřenáší se rezonance dál do konstrukce stojanu - bude monitor zářit stejně kvalitně jak na tunovém stojanu, tak na stojanu, který váží jen půl kila.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 lis 2010 12:43

nixx píše:SF: Přijde mi divný tvrzení, že monitory nepotřebujou pevnou základnu. To je IMHO kravina...
tazka kravina... ak je bedna na pruznom podklade (molitan), kmita v protifaze s membranou. to co pocujes potom nie je ciste membrana ale rozdiel kmitania membrany a ozvucnice, a s prislusne zvlnenou frekvencnou charakteristikou. preto su hroty VYRAZNE lepsie ako molitan. dalsi dobry variant su nozicky z TVRDEJ gumy alebo korku, ale hroty su urcite najlepsie

Odpovědět