Stojany pod studiove monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od W.Cable »

Co tohle reseni... pod monitory odhmotnovaci hroty, a pod hroty zulovou desku
Obrázek

Uživatelský avatar
Pierre niko
Příspěvky: 719
Registrován: 28 pro 2004 11:04

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Pierre niko »

W.Cable: No prave, to zvazuju. Hele, kolik te stala ta zulova deska? dik

Nevite nekdo, kde v Praze za rozumnou cenu sehnat dve takoveto zulovoe desky? Search je sice fajn, ale nedava mi to predstavu o cene, popripade dobre zkusenosti s remeslniky. Diky

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od tony9 »


Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od W.Cable »

To je nedorozumeni, tu fotku jsem pastnul pro predstavu, mam monitory na stojanech.

K tomu kameni, muzes zkusit par kameniku a nezavazne poptavat nejakou nizsi jakost ty zuly. Uvidis na kolik to spocitaji a rozhodnes se, v tomhle pripade nejde o pohled.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od TOM-Thak »

Tohle téma bych rád trochu oprášil.

Koukal jsem se po alternativě pro volně stojící stojany. Líbí se mi ty od ZAORu, ale cenově je to dost vysoká cena reps. cena odpovídá kvalitě, materiálu a vlastnostem, ale pokud chci něco kvalitního v rozumnější cenové hladině což je místo 16-18k třeba 6-7k, tak jsem toho moc nenašel, ale narazil jsem teď na zajímavý výrobek:

Ultimate Support MS-90

Vlastnosti:
- jsou pevné, stabilní
- mají kanály na kabely
- kanál na vložení písku, aby byly stabilnější
- hroty
- antiresonanční prvky
- cena za pár - v ČR je má jen jeden obchod a našel jsem je za 6 990,-, což je přijatelná cenovka
+ mají 36" vysoké nebo 45" - ty 36" to je tak asi standard k běžnému studio stolu, 45" jsou spíš pro mixing desk

Obrázek

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Fillippos »

Pěkné..., ale nic co se nedá vyrobit svépomocí, popř. pomocí nějakého známého - za pár korun. To samé platí i o krásných stativech od ZAORu. Si myslím...

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Fractal »

stojany za tak moc peněz? podle mě "předražené" je slabé slovo, nemluvím o tom, že jsou dost nízké na moje potřeby, ale je to jenom můj názor, nechápej mě špatně, zkrátka bych tolik peněz za stojany nevyhodil... jedny stojany mám dřevěné na zakázku, další jsou z ikei - původně vysoké stoličky a třetí hi-fi klasika jsem našel v secondhand shopu, za tři páry stojanů celková cena ne více než 2000kč

každá bedna má odhmotňovací nožky a též tak každý stojan, nožky jsem si vyrobil sám za použití různých věciček z DIY shopu

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od TOM-Thak »

U těch kovových věřím, že se dají vyrobit podobné za nižší peníž u těch Zaor tomu nevěřím.
Zkoušel jsem totiž u truhlářů poptávat stoly podle vzoru Zaor a cena? Dost podobná.. pokud totiž chceš dřevo masiv a kvalitu, tak to prostě stojí.. když se podíváš na net na dřevěný kuchyňský stůl za masivu, tak stojí kolem 15-20tis. blbej jídelní stůl. Pak jsou varianty udělat to z polský dřevotřísky, ale to je kvalita o ničem.
Kompromis je lamino z Německa zrovna na ty stoly.. ale dělat stojany z lamina je blbost. Pokud chceš výškově nastavitelný stojan s lakovaným bílým povrchem např. a ze dřeva, tak tě jeden nevyjde s prací na míň jak na 5000. Samozřejmě DYI řešení existují a lidi si domu vyrábí věci o tom žádná a proč taky ne.
Já zase radši než abych se s tim babral, tak ten čas věnuju vydělávání peněz a koupím to hotové a vypadá to dobře. Když strávím hodinu na cestě někam do baumaxu, pak hodinu nakupováním a půl dne výrobou, tak odehraju 2hodinovej gig někde a mám to taky i se zábavou :c)

Samo v ČR je mega moc home studií, ale otázka je, jestli to jsou kutlochy a nebo, jestli to i nějak designově vypadá.. to samé platí o akustice.. můžeš udělat z rockwoolu panely, ale je otázka, jak se ti na koleně povede je vyrobit, aby to v interiéru vypadalo hezky i designově. Samo je tu spousta lidí, co využilo malby, potisky apod. a podařilo se jim to udělat fakt pěkně (klobouk dolů), ale pak je taky hafo lidí, co to u nich ve studiu vypadá jak v garáži :D

Takže to jen taková odbočka. Hodně teď počítám poměr cena / kvalita / výkon jak u stolů, stojanů, tak u akustických prvků, protože do toho chci na podzim něco vrazit. Sem hodím pak nějaký fotky, až z toho něco vznikne.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Stan »

tome chapu o cem mluvis, ale ja si myslim ze je jedno jak studio vypada kdyz z nej lezou skvely produkty. Jak vis tak kazda investice do studia si na sebe musi vydelat. Pokud teda tve studia vydelava natolik ze muzes investovat takovou castku do stojanu pak nic proti tomu. Dost studii ma neafieldy pouze na konzoli a hlavni na betonovych podstavcich. ZAOR jsou predrazeny ale tam jde hlavne o design. Ale pokud ti zalezi na designu v prvni rade pak je to na tobe. Ja mam jedny monitory na obycejnych kovovych stojanech a druhy mam nad konzoli.
Jak studio vypada neni opravdu dulezite, mrkni treba na tohle studio a myslim ze tu najdes dost odpovedi.
Zde taky muzes sledovat LIVE trakovani kdyz budes mit cas. :) Projed si ty stranky a pak uvidis ze design opravdu neni vse. :)
Myslim ze je tam nekde i video kde te provedou studiem, ale uz nevim kde.
Nemam nic proti hezkemu studiu ale radeji investuju do audio zarizeni nez do stojanu, ale to je osobni nazor.

http://weathervanemusic.org/shakingthro ... s/cayetana
Naposledy upravil(a) Stan dne 30 čer 2014 18:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od TOM-Thak »

O tom zadna, design je hezka vec, ale v podstate to nic neznamena :D jediny, co to muze mozna zpusobit je pozitivni dopad nato, aby se tam clovek citil dobre, coz je pro kreativitu taky docela podstatny. Prostredi, ve kterem pracujes ti muze jistou merou pomoct k lepsimu vysledku. Ja jsem to driv hodne dotoval.. ale dneska k tomu pristupuju tak, ze co tim vydelam, to sem schopen do toho otocit, vic uz se mi nechce. Konicek a zaliba a vasen si dotuje sama sebe, neni to obziva, ale dlouho sem zvazoval, jestli se vubec do neceho poustet.. pak sem si rekl.. tahne mi na 30 a jestli to mam zkusit nejak poladit, tak to udelam ted a nebo to necham byt, tak kdyz uz to ma nejak vypadat a ma to byt jeden pokoj v byte, kde ziju, tak at to v ramci toho bytu vypada dobre a obyvatelne. Byt je zrekonstruovanej, tak nechci aby to bylo jako pest na oko tot da se rict vse.

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Stan »

V poho :)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od TOM-Thak »

Ale jako nemam nic proti DYI ani proti gustu ani proti tomu udelat neco ucelnyho za nizsi prachy a dat je treba do neceho jinyho :c) Beru to ted trosku jako takovej klukovskej sen :D

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Pytkin »

Stojany pod repraky ? DYI ... 2x IKEA LACK na sebe za 5 evri ..

Obrázek

longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od longsleeper »

čaute...zkusím se zeptat ještě jednou,dotaz rychle zmizel. Nemohl byste mi někdo vysvětlit na jakym principu fungují "odhmotňovací hroty" pod bednama ?
Já měl doteď za to, že tohle patří do kategorie pseudo hi-fi vylepšovačů zvuku, ale přečetl jsem tuhle diskuzi a Kexik vyloženě napsal že hroty jsou lepší než molitan. Nenašel jsem na netu uspokojivé vysvětlení. Ptám se proto, že jsem předělával stůl hlavně kvůli lepšímu umístění beden, který jsem u místil na 4cm molitany aby se vibrace nepřenášely do stolu, čehož jsem docílil. Ale výše je psano, že molitan je na nic protože se na něm bedny pohybují v protifázi. Ale když použiju hroty, tak se přes ně zase budou vibrace přenášet do stolu ne... nebo fakt dokážou hroty tu energii nějak rozmělnit ?

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Stan »

Nedovedu ti odpovedet na princip odhmotnovacih hrotu ale podle me se jen vaha rozlozi na male stycne body a tak nejsou vibrace prenaseny velkou stycnou plochou. Ale to je muj laicky nazor. Myslim ze vetsina i levnych stojanu (vcetne mych) maji zakladnu vybavenou hroty. S pohybem monitoru do protifaze by jsem si takovou hlavu nelamal pokud je bedna tezka a molitan ma tuhou strukturu pak pohyb je v podstate vyloucen. 4 cm je podle me hodne a dva pruhy slabsiho molitanu by stacili, jde hlavne o to aby se nedotykali dva tvrde materialy. Moje stojany maji jen dva pruhy z priblizne 3mm gumy a na konzoli mam auralex molitany a kdyz hrajou tak zadne vibrace nezaznamenavam.

Odpovědět