Stojany pod studiove monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
ripper
Příspěvky: 285
Registrován: 23 úno 2007 10:31

Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od ripper »

Shanim relativne dost narychlo stojany pod studiove monitory, ale prisel jsem bohuzel jen na Samson MS200, ktere ale nikde nejsou dostupne. Napda vas nejaka dostupna alternativa? Predem diky.

KUFY
Příspěvky: 33
Registrován: 16 čer 2008 08:01

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od KUFY »

ja jsem porizoval tyhle, je to asi nejlevnejsi moznost hned po svareni si sam.. zaplatis predem a za par dni je mas doma http://www.thomann.de/gb/quick_lok_bs30 ... _stand.htm

Uživatelský avatar
Settler
Příspěvky: 531
Registrován: 04 čer 2002 18:54

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Settler »

Resim ted stejnou otazku.. nejaky provizorni stojany, ktery budou prakticky zadarmo.. svarovat se me nechce.. ne ze by to nemel kdo udelat, ale nemam cas ani naladu to resit.. jasne tedy prichazeji v uvahu levny modely od Thomanna..

Koukal jsem na Millenium BS-500 Set a na vyse zminovane QUIK LOK BS300..
Zajima me jedine.. pokud je doma mate.. at uz kterekoli z tehle dvou.. jak funguje upinani te tyce..? u BS500 se desim toho, ze vidim klasicky sroubovaci "vetrnik", kterym proste z principu neverim.. akorat se tim nadelaj do tyci diry..

A jeste jedna vec.. pod "23cm square" stojanem si mam predstavit 23x23..?

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

build quality tehle quickloku je bohuzel dost forova.


Uživatelský avatar
ECSON WALDES
Profesionál
Příspěvky: 1859
Registrován: 16 zář 2002 14:52

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od ECSON WALDES »

Obrázek

Tahle noha je labilni smejd, uplne na hovno. Nevim kterej jouda je vymyslel. Houpe se je a predurcenim nestesti ..konkretni priklad je Etien kterymu z presne tohodle smejdu kocka shodila jeho K+H O300D ....oprava ho stala 25.000,- Bohuzel az pak si nechal udelat stojany a nohu vyhodil.

Mimo to, bedna ktera ma vyzarit energii potrebuje pevnou tezkou zakladnu. Bedny na tyhle noze hraji dost desne hlavne v basech, ktery bedna nezahraje ve sve plnosti protoze se nema o co oprit.

Doporucuju si nechat stojany udelat, nakreslit si svuj tezkej pevnej stojan a zadat to zamecnikov. Cena nebude nijak extremni a clovek ziska solidni pevny spolehlivy stojany. Jen pozor na vhodnou vejsku. Stojan by mel mit (podle velkosti repraku) kolem 90 cm na vejsku aby vejskace byly lehce nad uorovni usi.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od matucha »

Vejsku je treba vychytat a prazdny trubky treba vysypat piskem nebo jinou podobnou hmotou, protoze jinak rezonujou a pak trpej stredy.

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od W.Cable »

Pouzivam tyhle: Konig & Meyer 26795 a o monitory se muzu v klidu oprit, ty by zadna kocka nesestrelila, mozna nejaka 55Kg tezka. :)
Obrázek
Obrázek

emah

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od emah »

zdravim,
chcem sa spytat - pouziva tu niekto stojany pod monitory na stol?
mam adam a7 a chcel by som nieco ako ma adam pre a5. no nic take
neviem najst...

Uživatelský avatar
SoundsFine
Příspěvky: 511
Registrován: 28 črc 2008 15:29

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od SoundsFine »

ECSON WALDES píše:
Mimo to, bedna ktera ma vyzarit energii potrebuje pevnou tezkou zakladnu. Bedny na tyhle noze hraji dost desne hlavne v basech, ktery bedna nezahraje ve sve plnosti protoze se nema o co oprit.
můžeš to prosím nějak vysvětlit?
Bedna hraje děsně, protože se nemá o co opřít...

Mám monitory na stojanu a mezi deskou stojanu (žula) a monitorem jsou ještě kovové hroty.
Myslím, že na BS3000 (BS5000) jsou také kovové hroty, takže stabilita by měla být dobrá, tedy monitory by měly dobře sedět, bez přenášení rezonance dál.
Nechápu, jak může mít "výrazný vliv" zbylá část stojanu pod kovovými hroty na kvalitu zvuku monitoru.
například u BS3000 http://www.thomann.de/de/millenium_bs30 ... rstand.htm

kyvaa
Příspěvky: 216
Registrován: 04 dub 2008 21:43

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od kyvaa »

Tyhle mám pod Krkama. I cena za pár mi přijde slušná
http://www.britek.cz/katalog.php?znacka ... rodukt=898

emah

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od emah »

myslel som stojan, ktory sa postavi na stol. nie na zem.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Fractal »

ja jsem to vyřešil tak, že jsem zašel k truhlářovi a do jednoho tisíce jsem se fpoho vlezl (2 stojany, krásné dřevo, výška ale pouze 30cm, více jsem nepotřeboval)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

Fractal píše:ja jsem to vyřešil tak, že jsem zašel k truhlářovi a do jednoho tisíce jsem se fpoho vlezl (2 stojany, krásné dřevo, výška ale pouze 30cm, více jsem nepotřeboval)
drevo, nemas to moc vratky?

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Stojany pod studiove monitory

Příspěvek od Fractal »

mám je teď krátce a nemám je zrovna u sebe... ozkouším, ale vypadaly robustně :)

Odpovědět