Tapco s8 vs logi z5500 vs audigy2zs

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Pytkin
Moderátor

Re: Tapco s8 vs logi z5500 vs audigy2zs

Příspěvek od Pytkin » 01 črc 2009 13:53

pulDog : jasne .. usb zvukovka s ovladacom vystupu riesi ovladanie hlasitosti .. to je v pohode .. a ako hovori kermitak .. optimalne by bolo si monitory pozicat a vypocut si ich , ako hraju u teba doma .. mozno budu hrat uplne vsetky rovnako :)

pulDag

Příspěvek od pulDag » 01 črc 2009 23:46

Kermitak píše:
pulDag píše:Ovladac hlasitosti jsem chtel poresit pres USB externi zvukovku, a studiove monitory chci, pac jsem slysel v českym rozhlase nejaky mensi Genelecy a zvuk me naprosto dostal, tolik detailu atd... Pasivni bedny a zesik se mi zda jako daleko vetsi investice (i kdyz z druhy ruky by to asi slo no) a navic maj uplne jinej charakter zvuku.
To, jakej poleze z bedny zvuk, zalezi na bedne, zesilovaci a vyhybkach, ne na tom, jestli je pasivni nebo aktivni.
BTW Genelecy v rozhlase mohly hrat uzasne, ale nezapomen, ze 50% zvuku dela akustika; pokud si koupis prima bedny a das je do blby neupraveny mistnosti, tak to bude hrat mizerne, genelecy negenelecy.
Pasivni jsem mel na mysli klasickou Hifi sestavu, jinak je "jasny" ze aktivni monitory budou hrat obdobne jako pasivni.
Akustiku beru tez v potaz, ale jako student si nemuzu dovolit za dalsi desitku pohlcovace =) takze to az casem. Ted to jen chce zaklad.

pulDag

Příspěvek od pulDag » 01 črc 2009 23:48

Pytkin píše:pulDog : jasne .. usb zvukovka s ovladacom vystupu riesi ovladanie hlasitosti .. to je v pohode .. a ako hovori kermitak .. optimalne by bolo si monitory pozicat a vypocut si ich , ako hraju u teba doma .. mozno budu hrat uplne vsetky rovnako :)
Tuto moznost vypujceni snad dela nejaky obchod? O tom bych teda slysel poprve... Ale bral bych to vsema deseti :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 črc 2009 23:54

puldag : no skoro kazdy predajca studiovych monitorov to robi , alebo by aspon mal .. v samoobsluhe (ala muziker) ti to asi nespravia .. ale kazdy seriozny predajca to spravi ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 02 črc 2009 10:49

Je to bezna vec, nekdy muzou chtit zalohu. Ale pokud ti to neumozni (konkretne u monitoru), bez jinam.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 02 črc 2009 17:17

pulDag: odpovedel jsem ti na PM ohledne testu Z-5500...k tvoji otazce - subu k monitorum je celkem dost, nevidel jsem ale zadny pod 10 tisic, ktery by stal za to a uz tech 10 litru se mi zda jako entry-level, nevim no...

ja osobne jsem zatim ukoristil zvlastni sub od Creative GigaWorks T3, ktery umi hrat pomerne hluboko, ale zato i rychle, coz jsou u me hlavni parametry, co u dobryho subu pozaduju...takze momentalne jedu na takove hybridni sestave - Fostex PM1-MKII a sub od GigaWorks T3 (satelity odpojeny) a nestezuju si, urcite to hraje lip s tim subem, nez bez nej...no ale realne to asi moc cenu nema doporucovat, normalni clovek tohle sezene nekde kolem 20 tisic a to nema vubec smysl, za tu cenu kterou stoji ty T3 jsou samostatne a lepsi suby...jen ale pisu, jake mam momentalne reseni, me to vyhovuje, kdyz to mam zadarmo...

a muzu rict, ze ten sub od Z-5500 je oproti tomu od T3 skutecne shit, T3 je sice slabsi, ale hraje o nekolik radu lepe...

kexik

Příspěvek od kexik » 02 črc 2009 17:38

profi suby su predrazene... ja pouzivam toto:
http://www.excelia-hifi.cz/infinity-beta-sw10.html
a mozem len odporucit. Akurat treba pocitat s tym, ze to nema kompletnu vyhybku, takze externa vyhybka je nutnost... Osadene repro je ale velmy slusne (alu-keramika, long throw) aj samotna bedna je hodne robustna, co pri cene 300eur je skoro zazrak... btw na tej stranke je CHYBA, ten sub nema bassreflex, je to uzavreta ozvucnica

pulDag

Příspěvek od pulDag » 05 říj 2009 20:41

Dobrej,
jen doplním (aby se zdejší thread nějak rozumně uzavřel) že jsem si nejdříve pořídil Tapco S5, a následně je vyměnil za Alesis M1Active 620, u kterých jsem ke své spokojenosti zůstal.
Jediné co bych u Tapco s5 vyzdihl jsou velmi dobré středy a detailnost, například u Apocalyptiky bylo nádherné slyšet, jak smyčce dřou o jednotlivé struny.Na druhé straně stojí velmi mizerný bas (není), a velmi přepálené výšky (i po možné regulaci).
Alesise jsem si vzal čistě jen náhodou, a o to více mě překvapily. Na to jak malý mají woofer (6,25") hrajou s jistým poklesem (slyšitelně) ke 40Hz -
i když si myslím, že díky této snaze jít co nejníže začínají trochu huhlat. Občas pomáhá přepnout frekvenční filtr z 56Hz na 80Hz.
Výšky nejsou tak agresivní jako u Tapco, ale stále při vyšších hlasitotech mírně řezají. Středy i celkovou detailnost už si tak dobře ve srovnání nevybavím, ale vím jistě, že jediná "apocalyptica - nothing else matters" mi zněla na tapcách lépe. Zbylá hudba je na Alesích daleko plnější a stravitelnější (poslouchatelnější), což byl hlavní účel.
Jinak pár postřehů či detailů: Alesise disponují světelným peak-controlem ; v klidu poměrně dost šumí, při hudbě šum slyšet není (mírně pomáhá stáhnout Volume na půlku či níž); při vytvoření rovnostraného trojúhelníku, kde posluchač a dva reproduktory tvoří vrcholy, je slyšet i předo-zadní prostorovost nahrávky.

Jinak jsem zmíněné monitory krmil skrze zvukovou kartou Lexicon Alpha USB2.0.
U níž jsem postřehl jistou vadu v hlasitosti: Když je OUTPUT LEVEL na méně než na polovinu celkové hlasitosti, hraje více pravý reproduktor (na sluchátkach nesnesitelné), avšak tento neduh vyvažuje druhý potenciometr - Monitor Mix, který touto vadou netrpí a tak je snadné nastavit kýženou hlasitost. Též zvukovka nezvládá puštěné dvě aplikace jako Winamp a FL Studio (winamp + bsplayer fungují souběžně bez problémů).

Tak to je asi vše: tadýdadýdáá :shock: (téma subwooferu pokračuje zde :arrow: zvuk/subwoofer-t11196.html).

Odpovědět