TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
matucha

Příspěvek od matucha » 15 pro 2006 14:26

Jirkovic Fary sou normalne main monitory podle mejch meritek. Me pride ze byt sem ke me pasnuly bedny velikosti B&W 802 nebo Adam S4C. Na ty fary bych chtel mistnost tak o pul vetsi... tj misto 20 m2 nejakejch 30-50.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 15 pro 2006 14:27

jojo
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 pro 2006 15:53

Když už si povídáme o bedýnkách, tak tyhle znějí také skvěle. Mám je tu jako doplnkové bedny k Matrixům a řekl bych že hrají o něco lépe než moje staré Genelec 1030

Obrázek

Solarfall

Příspěvek od Solarfall » 15 pro 2006 16:15

smajra design ala snehuliak .. :shock:

(nedajte sa rusit)

kexik

Příspěvek od kexik » 15 pro 2006 16:35

ivo: to su blueroom acoustic? mal som za to ze je to shit...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 pro 2006 17:04

kexik píše:ivo: to su blueroom acoustic? mal som za to ze je to shit...
Nene, to je scandya minipod (divize B&W) a znějí moc dobře. Jako referenční monitory reprezentující domácí poslech jsou super

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 15 pro 2006 17:18

Obrázek

Ivo: tenhle design mam rad:) hned mi to pripomenulo obal desky GRID evolver, ta bedna za ditetem s TB303 v pozadi.

mimochodem TL Audio zacal vyrabet repraky "Fatboys" taky snehulakovej tvar a ty se mi designem libej moc:) ale jak hrajou netusim. TL Audio ale neni moc moje favorit firma - kazdopadne az bude kde, chci je slyset at mam predstavu. Vlastne ani netusm kolik stojej. Jinak mne dost prekvapilo ze TL Audio se cpe uz i do beden a nejen do tech.

TL Audio Fatboys http://www.fat-man.co.uk/docs/product/fatboys_1.htm

Obrázek
.
Naposledy upravil(a) ECSON WALDES dne 15 pro 2006 21:50, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 pro 2006 17:39

ECSON WALDES píše: Ivo: tenhle design mam rad:) hned mi to pripomenulo obal desky GRID evolver, ta bedna za ditetem s TB303 v pozadi.

mimochodem TL Audio zacal vyrabet repraky "Fatboys" taky snehulakovytyho tvaru a ty se mi libej opravdu moc:) ale jak hrajou netusim. TL Audio ale neni moc moje favorit firma - kazdopadne az bude kde chci je slyset at mam predstavu. Vlastne ani netusm kolik stojej.
.
Minipody stojí kolem 350 EUR + k nim potřebuješ zesilovač

Martin

Příspěvek od Martin » 15 pro 2006 18:31

Ivo píše:
kexik píše:ivo: to su blueroom acoustic? mal som za to ze je to shit...
Nene, to je scandya minipod (divize B&W) a zn%u11bjí moc dob%u159e. Jako referen%u10dní monitory reprezentující domácí poslech jsou super

Pár těchto beden stojí 650 Eur.
Opravte si název - i na vašich stránkách

----- SCANDYNA MINIPOD ---------

Ne scandya !
Jedná se o levnou divizi B&W .
Zástupce hi-fi bedýnek pro domácí poslech.
S trochu velkou nadsázkou označené někdy i jako "near field monitors" :)

Jinak při aranžování , bych se s něma asi dost bál pracovat .
takový ultra bass z 303 nebo norda nebo činel z extremu by bala asi poslední věc , kterou by Minipody zahrály.

U Genelec 1030A se nemusím obávat ničeho - vydrží dost hrubé hudební zacházení při tvorbě zvuku - a přesvědčily mě , že název studiový monitor - se spoustou ocenění nesou právem.

Srovnání kategorie hifi beden s kategorií "near field monitors" je zcela zavádějící a nesmyslné !

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 pro 2006 18:54

No ty ses nějak rozohnil :)
OK, písmenko vypadlo, máš pravdu ..
Martin píše: Jinak při aranžování , bych se s něma asi dost bál pracovat .
takový ultra bass z 303 nebo norda nebo činel z extremu by bala asi poslední věc , kterou by Minipody zahrály.

Ještě před chvílí jsi tam měl poznámku, že si je poprvé poslechneš v lednu na nějakém veletrhu (asi jsi ji pak hned vymazal), čili opravdu nevím odkud čerpáš tyto zasvěcené posluchačské dojmy a závěry
Martin píše: Srovnání kategorie hifi beden s kategorií "near field monitors" je zcela zavádějící a nesmyslné !
Proč bych nemohl srovnat nějaké bedny ? Kategorie jsou jen umělé nálepky. Genelecy byly fajn (používal jsem je docela dlouho), ale též zněly tak trochu "hifi" - ne úplně rovně ... Minopody jsou mi zvukově o něco sympatičtější.

BTW nové mě stály v přepočtu cca 8500 CZK bez DPH

Martin

Příspěvek od Martin » 15 pro 2006 19:22

Ivo píše:No ty ses nějak rozohnil :)
OK, písmenko vypadlo, máš pravdu ..
Martin píše: Jinak při aranžování , bych se s něma asi dost bál pracovat .

Ještě před chvílí jsi tam měl poznámku, že si je poprvé poslechneš v lednu na nějakém veletrhu (asi jsi ji pak hned vymazal), čili opravdu nevím odkud čerpáš tyto zasvěcené posluchačské dojmy a závěry

Nerozohnil - jen jsem sel prilozit do vyhasleho krbu.

Mam taky problemy s editaci ( pri editaci naskoci cislice , nesmysly , neda se to pak ani opravit , lepsi je asi psat nez diakritiky) -proto to mazani - ale o zadnem veletrhu v Munchen nepadlo ani slovo !!!

Nic proti tobe Ivo !
Mam rad tvoje prispevky - jsou pro me velice prinosne ,
jsem rad, zes to tu nezabalil a stale pokracujes !!!!
Mas pravdu o bednach , ktere jsem nemel v ruce , bych mel drzet zobak .
budu je proste muset v Munchen testnout a s Nordem zkusit , co vlastne vydrzi.
Nemaji je nekde v Praze ?

Ale na moje 1030A mi nesahejte !
diky za pochopeni !
:evil:
Naposledy upravil(a) Martin dne 15 pro 2006 19:29, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 pro 2006 19:28

Martin píše:
Ale na moje 1030A mi nesahejte !!! :evil:
:lol: :lol:

Dobré bedýnky, měl jsem je rád, dokud neustoupily větším bratrům ...
Martin píše:[ale o zadnem veletrhu v Munchen nepadlo ani slovo !!!
Že bych měl halucinace ? :) Bylo tam doslova napsané "poslechnu si je na veletrhu v lednu v Německu". A taky "za 18 000 je tu docela velký výběr referenčních monitorů reprezentujících domácí poslech" atd. :-)

V každém případě ta editace je tady HROZNÁ. Člověk chce něco opravit a v jeho příspěvku tam naběhnou klikyháky a je třeba jít znovu do fora a znovu otevřít. Nešlo by s tímhle opruzem něco udělat ?

Martin

Příspěvek od Martin » 15 pro 2006 19:57

Ivo píše: Že bych měl halucinace ? :) Bylo tam doslova napsané "poslechnu si je na veletrhu v lednu v Německu". A taky "za 18 000 je tu docela velký výběr referenčních monitorů reprezentujících domácí poslech" atd. :-)
Kdyby šla vrátit editace ... pak by si zjistil , jak dalece se pleteš Ivo !
Ne , nemáš halucinace ... jen necituješ doslova !

Mluvil jsem o Munchen a hifischopu, nikoli o Německu a veletrhu , další "jakože" doslovný citát je opět vytažen z ezoterického klimbu !

Nebudu dál pokračovat ve slovíčkaření .

Prosím moderátora , ať smaže všechny moje nesmysly a omlouvám se , že jsem off-topic. - posledních 5 příspěvků sem prostě nepatří !

Vraťme se testu K+H a Adam

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 15 pro 2006 22:27

Dovolim si sem pastnout email kterej mi dnes poslal Pytkin, at se nam debata vrati k nasemu testu beden :D

Pocuj.. Ale zrovnavat uliho repraky za 10 litrov so serioznymi monitormi za 100 litrov je trochu divne ne ? bolo by divne , keby hrali dobre :)

Ale ine som chcel .. Mali ste otestovat Dynaudio Air6 .. My mame Air20 .. to uz je ale niekde ine (~250) .. Ale mali sme napred pozicane na test Air6 (tie su ~100) ... A tiez su super .. Kachna ich ma tiez doma a pochvaluje si .. velmi velka vyhoda je , ze si v nich vies trosku poladit zlu akustiku ..

Nech sa etien na ne rozhodne pozrie .. ADAM ani K+H som nikdy nepocul , tak to neviem porovnat ..

Pytkin

Uliho beny vzal Etien na test jen tak z hecu, nebyly cilem porovnavani prece jen bylo rovnou jasny ze zatracene pohorej. Etien ted ale na nich michal nejakej cas a chtel vedet jak moc propastnej rozdil to bude...no a propastnej rozdil to byl, jak jinak:)

Co se tech Dynaudio tyce, Etien nelenil a ma uz ted doma pujceny k tem K+H O300D jeste Dynaudio BM15A (Safa v Audiopro dycky pomuze!), Etien mi rek ze ted pri cerstvym poslechu jsou BM15A dobry, ale i tak je stale vic nez nadsenej z O300D, v telefonu kdyz o nich basnil znel tak nadsene jako uz dlouho ne:) ..no v nedeli mame u nej doma dalsi test, tak sem zvedavej jak se to rozhodne. ADAM S3A uz skrtnul ze seznamu (taky bych dal prednost O300D) a ted pujde o to co mu sedne nejlip. Ale rek bych ze Etien uz ma vybrano:)) - pak sem napisu jak to dopadne!

Z beden kolem castky 100.000,- by mne jeste pro Etienuv test hodne zajimaly slavny KRK Exposé E8T a pak hodne, hodne moc dobry FAR OBS 10D (ty Etein chtel ale ty jsou uz za 120) a pak taky Genelec 8040.

KRK Exposé E8T
Obrázek

FAR OBS 10D
Obrázek

Genelec 8040
Obrázek

.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 16 pro 2006 00:38

teda KRK exposé bych zrejme nezakoupil uz kvuli jmenu. to abych si kolem nich motal v zime salu.

Odpovědět