TESTOVALI JSME BEDNY K+H_ADAM_KRK_uli

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 16 pro 2006 07:32

Me by zajimalo srovnani tech Dynaudo BM15A s temi co jsete testovali...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 pro 2006 09:59

Jo, to srovnani probehne zejtra u Etiena:) ale ADAM S3A uz se testovat nebudou, byly vyskrknuty ze seznamu.
Ja akorat nevim jestli se mi chce tam tahnout malinky KRK RP5. to uz predpokladam nema smysl.

Kazdopadne test to bude hodne zajimavej! Podam sem zejtra report nasich dojmu, text i foto:)

.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2006 10:21

taky kdo by se tam s tim nosil ;-)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 16 pro 2006 13:13

Kdybych měl zbytečné peníze, tak jdu okamžitě do těch K+H a to nejen proto, že jsem na ně slyšel už tolik superlativů ze všech stran. Třípásmo a uzavřená ozvučnice, co si víc přát. S dvoupásmovkama to vůbec nemá cenu srovanávat, tam bude vždycky někde něco chybtět, ať už dole, nahoře nebo uprostřed.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 pro 2006 13:31

K+H O300D jsou fakt super!

Nicmene to ze nemaj BassReflex (jsou uzavreny), ma ale omezeni v tom, ze O300D hrajou potisej nez by clovek predpokladal u bedny s 8mi palcem. Kdyz jsem je pri testu "okouril" na hlasitost jako u S3A, tak uz poblikavalo cerveny svetlo ktery rikalo ze bedna se blizi lehky saturaci, na charakteru zvuku to nembylo znat, no taky do extremu jsem O300D nezesilil, je to precejen Etienem pujcenej reprak z kramu:) Ale myslim ze pro rozumnej poslech by to nemuselo vadit, konec koncu Etien je nadsenej a uvidime zejtra jak budou hrat u Etiena, je to dost jina mistnost nez pri poslechu u Matouse.

kdyz jsem byl v tv n@va, tak tam maj O300D v surroundu 5.1 i se subbasem. To pak O300D hodne uvolnilo a hraly hlasitej (to by potrebovaly i ADAM S3A). N@va je ale mela tak divne umistneni ze mne pri poslechu prislo ze O300D je "divna" bedna, poslechovy misto bylo moc choulostivy na vzdalenost od beden, tam to ale nikoumu zda se nevadilo.

tady je test ze SoundOnSound
http://www.soundonsound.com/sos/Oct04/a ... kh300d.htm

hezka bedna:) hodne je zajimavej relativne dost velkej stredovej 3 palcovej reprak.
Obrázek
.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 pro 2006 13:34

matucha píše:taky kdo by se tam s tim nosil ;-)
jojo, jednu rozcvicku s KRKama uz mam za sebou a jejich zvuk uz jsme posoudili:)

..docela bych ale Matousi poslech S3A jeste u Etiena. On je sice uz slyset nechce, ale zajimalo by mne jak se budou chovat v jeho mistnosti. Jak jsme zkouseli u tebe byly docela choulostivy na umistneni, coz budou i u Etiena O300D predpokladam. Ale rek bych S3A jen tak v naruci neprineses zejo:)

.

aum generator

Příspěvek od aum generator » 16 pro 2006 14:27

escon: a budete testovat aj tie FAR TSUNAMI ?

matucha

Příspěvek od matucha » 16 pro 2006 15:08

No i kdyz nejsou o moc tezsi nez behringery, tak je to fakt nemozny v jednom cloveku prenyst... a asi se mi ani moc nechce

Jinak jsem je dneska posunul trochu dal od sebe (smerem k predni zdi) a tim trochu zmenil spodek.

Stahnul sem <150Hz basy nazpet na 0 z tech +4dB.

No a tak jak jsou tak se to hodne blizi poslechu K270 sluchatek i kdyz ty basy sou furt proti tem sluchatkum trochu zvedly.

Ja sem nad tim samozrejme hodne laboroval a bavil se s lidma na GS. No a vicemene to vypada tak, ze co jsme slyseli dost lidi potvrdilo, lisej se samozrejme v nazoru/vkusu o tom, co je spravne a je to urcite subjektivni. Ale zda se vseobecne prevazuje skupina lidi, ktery sli za uvolnenejsim zvukem KH nez za prisnosti ADAMu.

Asi sem uz na ne krute zvyklej, ale me pride ze krome tech basu S3A ty maly humly nechaly o kus za sebou, zeste, snary, hihaty... tohle vsechno mi prislo na KH plossi a jakoby schovany. A furt nevim, co si myslet o kopacich a spol, kde ty KH hrajou fakt moc pekne, ale je to ve velky disproporci vzhledem k tem sluchatkum. Neberu vubec sluchadla jako svatej gral, ale je to urcita spektralni reference.

Chtelo by to na tom smichat celou desku a pak bych uz asi moh mit nazor, kde bych nemusel hodne vazit slova, jak se snazim ted.

Cim jsem si jistej je, ze ty S3A jsou zatim nejdetailnejsi bedna, co jsem slysel (slysel sem KH O300D, Ecsonovy FARy, B&W Matrix 801 mkIII, ty maly KRKy, Event 20/20, Event PS8, Yamaha HS50M, Behringer). Chtel bych slyset nejaky vetsi PMC a uplne ty novy B&W s diamantovym tweetrem, tam treba nastane neco zasadniho smerem dal.

Pride mi husty kazdopadne, ze bedny za 100,- sou este stale dost kompromisnim resenim (i kdyz nahony vzdaleny kompromisum krabic do 30k).

Pres vsechny moje subjektivni preference mi pride, ze Etien udela lepsi stesti s KH na HipHop... a asi to na nich skonci ;-).

Vubec se nedivim, ze ty S3A maj radi lidi hlavne na rock.

Martin

Příspěvek od Martin » 16 pro 2006 15:33

Jsem hodne zvedavej na srovnani BM15A !

Ja jsem pred rokem dlouho testoval G1030A a BM6A - cenove stoji stejne
Zvukove ... kazda hraje jinak a neco lip neco hur ... nejlepsi je mit asi oboje.

shagy

Příspěvek od shagy » 16 pro 2006 15:51

mne sa bm15a voci bm6a nepacilo...som zvedavy, ako dopadnete...tak isto mam pocit ze uliho 2031 voci 2030 hrali o dost horsie...
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 16 pro 2006 16:29

matucha píše: Asi sem uz na ne krute zvyklej, ale me pride ze krome tech basu S3A ty maly humly nechaly o kus za sebou, zeste, snary, hihaty... tohle vsechno mi prislo na KH plossi a jakoby schovany. A furt nevim, co si myslet o kopacich a spol, kde ty KH hrajou fakt moc pekne
No ja z S3A a vubec vsech adamu mam pocit jako by to, co hraji, bylo pres nejakej EXCITER, ze to ma skoro az prehnany harmonicky. Ale na druhou stranu je u S3A moc hezkej ten detail a prehlednost, orientace v detailech. Ale jak uz jsem rikal, z toho co jsem ADAMy u ruznejch prilezitosti zatim slysel, mam pocit ze by mne nutily delat michacku s malem vejsek protoze S3A jsou docela dost ostry a s trochu prehnanejma basama, protoze ty mi tam zas naopak nevychazej do pomeru, pocitove je jich malo. K+H O300D na mne pusobej mnohem vyvazenej a linearnej. Ale ten třpitivej detail jako u S3A nemaj, otazkou ale je jetli to tak ma bejt. No on asi u vsech Adamu bude zakopanej pes v Ribbon Tweeteru, kterej dela ty preostreny vejsky/stredovejsky.

Na GS jsem cet debatu kde se psalo ze ADAM jsou nevhodny pro mastering protoze neukazujou koncovej pohled na nahravku prave kvuli atipicky konstrukci ADAMu tedy charakteru zvuku. Neco na tom bude.
Ale kazdopadne S3A je dobra bedna. Jen jde oto kdo co od bedny ocekava a pro jakej ji ma ucel.

Jen si tak rikam kdy se vytrati ta momentalni Adam moda a prijdou do kurzu jiny bedny:)) po vsech tech hysterickejch zachvatech kdy davy jako stado rikaly "nejlepsi je JBL, pak TANNOY, pak GENELEC, pak KRK, pak DYNAUDIO, pak ADAM... " no, pockame si:))

A pro spestreni odbehnu od nearfieldu -
pokochejte se pohledem na obrovskej MAIN monitor - KRK M2-18 (2x 18ti palec - 14kW!!! :D

Obrázek
Obrázek
.

fova

Příspěvek od fova » 16 pro 2006 17:09

shagy píše:tak isto mam pocit ze uliho 2031 voci 2030 hrali o dost horsie...
Presne tohle si take myslim

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 16 pro 2006 17:29

To je bolest všech dvoupásem s 8" středobasem, dole bláto a uprostřed díra. KRK RP8 na tom budou podobně. Bohužel si stále mnoho lidí myslí, že větší je autoamticky lepší.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 16 pro 2006 17:39

matucha píše: Chtel bych slyset nejaky vetsi PMC a uplne ty novy B&W s diamantovym tweetrem, tam treba nastane neco zasadniho smerem dal.
Stávající řady B&W prý už za moc nestojí. Když už bych měl v ruce bedny typu Matrix, tak bych se spíš zaměřil na zesilovače, vzal nějaké Dudky nebo třeba Brystony a udělal bi/triamping. To by to nakoplo zase někam jinam.
Pride mi husty kazdopadne, ze bedny za 100,- sou este stale dost kompromisnim resenim (i kdyz nahony vzdaleny kompromisum krabic do 30k).
Buď v klidu. I u beden az půl mega a víc je pořád hodně co zlepšovat. ;)

ADDyS

Příspěvek od ADDyS » 16 pro 2006 17:52

ten adam vyskac je proste fakt ostrej... zkousel jsem ho stahnout vzadu na eq,bylo to lepsi,ale nejak se stratily detaily ve vyskach. tak jsem to zas vratil

tak si radeji zvykam :)

Odpovědět