Condenser Mic?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
weissko

Condenser Mic?

Příspěvek od weissko »

Ahoj.

Rád by som kúpil kondenzatorovi mikrofon. Budem rád za dalšie odporučania a vaše reakcie/názor.

Spravil som prieskum a lacnejsie su tieto, ktoré sa mi páčia a boli mi odporúčane :

Audio-Technica AT4040
mojave 201 condenser mic
Oktava MK 319

Tie ostatné už su okolo 1000 eur
SE Electronics Gemini II
mxl revelation condenser mic
akg c414 condenser mic
mojave 301 condenser mic

matucha

Re: Condenser Mic?

Příspěvek od matucha »

To nejsou spatny mikraky. Kazdej z nich je ale dost jinej. Na co ho potrebujes?

weissko

Příspěvek od weissko »

Nahrávanie spev + rap ... vlastná tvorba... odporučany mi bol hlavne Oktava MK319 ..
pozeram videa na youtube a zdá sa mi že kazdy vlastní nieco dobre... chcem na zaciatok nieco z lacnejších...

matucha

Příspěvek od matucha »

S kazdym s tim mikrakem budes schopnej ziskat dobrej zvuk. Ne nejlepsi zvuk na svete, ale dobrej a pouzitelnej - na urovni, kterou nikdo normalni nebude umet zpochybnit. Neco ti bude sedet vic neco min, neco bude sedet na tvuj hlas vic neco min. Takze idealni by pro tebe bylo si je nejak pucit, vyzkouset a vratit ty co ti tolik nesedej. Kdyz je to pro tebe moc komplikovany, tak si kup ten nejlevnejsi a zij s nim ;).

Jako dalsi moznej kandidat je este asi Neumann TLM102.

weissko

Příspěvek od weissko »

Diky za návrhy :D ano v shope tu v Kodani kde zijem my navrhli, že objednáju vsetky čo chcem a daju mi na kazdy cca. tyzden na skusku a potom moznost vrátit a skusit dalsi.. takze ma bude cakat riadny tréning :D haha ale super skusenosti

matucha

Příspěvek od matucha »

Perfektni. Nejlip to ozkousis tak, ze s tim natocis vokaly do nejaky pisnicky/beatu. S kazdym mikrakem to samy. A pak uvidis jak se ti s kazdym z nich pracuje a jak ti to zapada do tvyho stylu. Testy "nasucho" ti taky neco reknou, ale jenom zlomek toho co kdyz to mas v kontextu a praxi.

weissko

Příspěvek od weissko »

dnes mi prisli pod ruku dalsie dva ktoré moc chvalili v shope...

1.Aston Spirit Microphone
2.Warm Audio WA-87

poznáte?

matucha

Příspěvek od matucha »

ozkousej a uvidis... WA87 bude asi trochu drazsi nez oktava nebo tlm102 ;)

Ja mam osobne u mikrofonu (a zvukovy techniky) takovou filosofii, ze je dobry nakupovat z druhy ruky za cenu, za kterou pripadne muzes obratem prodat. A kupovat dobre znamy a klasicky veci, co i za 10 let budou mit stejnou nebo i mozna vyssi hodnotu. To tak trochu vyrazuje z vyberu veci co jsou sice v mode, ale za 10 let po nich ani nestekne pes. Nezeby to bylo az tak strasne zasadni, ale pomaha to udrzet hodnotu penez, ktery do neceho investujes a to se po nekolika koupenejch vecech dost nascitava. Je to ve vysledku rozdil mezi tim, jestli po case budes doma mit veci co v pripade nouze dobre prodas nebo jestli to bude harampadi, kteryho se bude blbe zbavovat.

Odpovědět