Digitální piáno - jaké vybrat?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
vigodl

Re: Digitální piáno - jaké vybrat?

Příspěvek od vigodl »

Díky za tip. Dostal jsem nabídku koupit z druhé ruky tyto: https://kytary.cz/kurzweil-sp4-8/HN116565/ Vyhovovaly by požadavkům? Majitel velmi pozitivně hodnotí kladívkovou klaviaturu (lepší než na Yamaha). Ale jak jsem psal, vůbec se v tom nevyznám. Díky za váš čas, který mi tu věnujete :wink:

tony9

Příspěvek od tony9 »

Jen upozorňuju, že ten Kurzweil nemá vlastní repro. Takže budeš řešit, jak ho ozvučit.
A na okraj, taky nemá žádné bicí doprovody atd.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Dalsia otazka je aky je vek toho kurzu (je v zaruke?) a aka je cena ..

PMC

Příspěvek od PMC »

A taky jestli ma byt stabilni nebo prenosne. Tech skoro 18 kg je uz dost.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

vigodl píše:
09 říj 2017 08:25
Majitel velmi pozitivně hodnotí kladívkovou klaviaturu (lepší než na Yamaha). Ale jak jsem psal, vůbec se v tom
Klaviatura je Fatar 100LR. Je fajn. Urcite lepsia, nez lacne Yama. Ale neni lepsia nez drahe Yama. :P Takze takto generalizovat je mimo misu...

Ak chces za relativne nizku cenu dobru klaviaturu, pozeraj skor Casio Privia PX alebo Kawai ES.
Yamaha DGX je fajn, ak chces doprovody a vselijake ine srandicky.
Za tych cca 1000€ dostanes uz aj slusny novy stroj. Pre klasickeho pianistu (a ked mate doma stabilne miesto) by som urcite zobral nieco "drevene" - neprenosne a s vacsimi repro. Male repro maju kompromisny zvuk (neznie to ako piano, ale ako piano cez repraky )
https://www.muziker.cz/sk/digitalne-pia ... 1100,24100

vigodl

Příspěvek od vigodl »

Rozumím, Kurzweil tedy nee. Po dalším bádání navyšuji rozpočet na cca 30-35tis, osobně mám docela drahé kolo, tak proč manželce nedopřát kvalitu při provozování i jejího koníčka :) S piánem se hýbat nebude, max jednou za x let z pokoje do pokoje.
Je nějaký černý kůň mezi těmito? CN34 (možnost z druhé ruky), CN25, Casio PX 860 či AP650, či starší Kawai KDP 90R. Některé z nich jsou chválené na webu azpianonews.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

A ten Roland FP30 sa ti nepaci ? vyzera vyborne .. a cena prijemna ..

rolyam

Příspěvek od rolyam »

KAWAI je dobrá volba. Doma máme CN33 a jsme spokojeni. Za mě KAWAI jo :palec+:
Aktuální modely:
CN27 - https://www.thomann.de/cz/kawai_cn_27_sb.htm
CN37 - https://www.thomann.de/cz/kawai_cn_37_sb.htm
Z druhé ruky bych nekupoval ... jistota je jistota.

vigodl

Příspěvek od vigodl »

Roland FP30 proč ne...původně jsem myslel max do 25tis, po přečtení mrak recenzí a fór jsem cenu navýšil - rád bych, aby si to žena užila a byla spokojená, když už něco podobného pořizujeme. Takže pokud není objektivní důvod kupovat mnou zmíněná dražší DP, nebráním se ničemu.

vigodl

Příspěvek od vigodl »

CN37 je nad stanovený limit, pokud bych jej bral nový. CN27 se ještě tak nějak vejde. Je velký rozdíl mezi CN25 a 27?

vigodl

Příspěvek od vigodl »

Tak ta 34ka je prodaná, i když byl inzerát aktivní.

rolyam

Příspěvek od rolyam »

CN25 vs CN27 ... jak jsem zběžně kouknul na specifikaci, tak CN27 má navíc MIDI konektory a Bluetooth konektivitu. Cenově ale koukám že vycházejí +- stejně (když vezmu celkovou cenu). CN25 už se asi teď nevyrábí a už je zřejmě nově nahrazen CN27.
Hlavní plusy pro CN25/27 vidím v tom, že to je pěkný "dřevěný kus nábytku" a má lepší ozvučení ... :-)

vigodl

Příspěvek od vigodl »

MIDI má i 25tka. Na jednom serveru mají 25tku s poškozenými rohy za 30tis, ale ta sleva neodpovídá poškození (pak je otázka, zda s tím někdo netřísknul o podlahu). Takže tyto 2 modely bys hodnotil v dané cenové nad Casio a příp. i další značky?

rolyam

Příspěvek od rolyam »

Za mně takhle:
1. Když to bude nástroj do bytu a měl by to být i "kus nábytku" a bude umístěn na jednom místě, tak bych radši vybral nástroj který je robustnější, tj. konstrukčně typ jako diskutované CN25/27. Osobně mám zkušenost taky s Yamaha P45 (resp. s jeho předchůdcem) + k tomu dokoupený originální stojan, kterej z přenosného "stage piana" udělá "pianino". Koncepčně tedy obdoba toho FP30. Stabilita a pocit ze hry na mým CN33 je samozřejmě nesrovnatelně lepší, než to bylo s P45 ... A i designově je ten větší nástroj hezčí :-)
2. U většího nástroje se dá očekávat lepší ozvučení ... to taky přispěje k celkovému dobrému dojmu při hře.
3. Jestli je KAWAI lepší než ostatní - mechanika ... manželka absolventka ZUŠ, velký skeptik v digitální piana v otázce mechaniky / odezvy konstatovala, že to je opravdu dobré a už není skeptik ... syn (zatím začátečník v ZUŠ) si taky nestěžuje, já jako neškolený jsem taky spokojen ... a pár návštěv to také pochválilo :-) Samozřejmě ale každému může vyhovovat něco jiné - 100x řečená pravda, takže když to jde vyzkoušet, není to na škodu ...
4. Jestli je KAWAI lepší než ostatní - zvuk ... já uvažoval o tehdy nejvyšším modelu piana Casio, pak jsem si to poslechnul a už jsem to nechtěl. Nehrálo to prostě. Vybíral bych mezi Yamaha, Roland, Kawai, Kurzweil ...

Takže to jsou moje zkušenosti ... značka Kawai asi není laicky moc známá, nejznámější jsou asi Yamahy :-) Chtěl jsem tedy říct, že za mě Kawai OK a bez obav :-) V žádném případě neříkám, že ostatní jsou horší ... do těch 35 tis. se zrovna na tom serveru s tím nakřápnutým Kawaiem objevuje taky několik Yamah a Rolandů :-)

A pak ještě, když už pořizuju takovýhle nástroj, ve vyšší cenový kategorii, na delší dobu, nejsem začátečník ... tak je rozdíl 5 tis. hodně nebo málo? :-) To je jako s tím dražším kolem ... :-)

Přeju dobrou volbu ... můžeme případně pokračovat přes SZ.

vigodl

Příspěvek od vigodl »

no já měl původně max 25, takže rozpočet postupně navyšuji. Je pravda, že i u kol je 5tis často dost velký skok v kvalitě. Proto se ptám tady vás, jelikož se vyznáte. Já si můžu max hodit parametry do tabulky, laicky obodovat a vybrat to s nejvyšším scóre, nebo se řídit žebříčky z různých webů.

Odpovědět