Digitální piáno - jaké vybrat?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
€X•74
Vybavení

Re: Digitální piáno - jaké vybrat?

Příspěvek od €X•74 »

kedze pan ma uplne jasno co presne chce a je to ako pokazde ked niekto nevie a necha si tu poradit a potom nakoniec sa vlastne zisti, ze pan chce Porsche v cene Dacie.. tak v tom pripade je tu jeden vybehovy model, vo svojej cenovej kategorii strop a sity na mieru
199,00 €
Obrázek

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Aaale EXCOM, tak zase takto neee...
----

Za 35000 Kc si zajdi do obchodu sa poradit s predajcami a kup novy. Za tu cenu uz by si mal dostat aj slusnu Yamahu.
(samozrejme si pytaj predavaca klaviristu, a nie gitaristu :) )

€X•74
Vybavení

Příspěvek od €X•74 »

MDudas
je uplne jasne ze clovek co nieco chce ma ist do hudobnin a tam si to pod svojimi rukami odskusat a nie sa vypytovat na forach a potom po siahodlhych litaniach aj tak kupi nieco uplne ine.. nastavi si dajake kriteria a potom sem pastne kurzweil :)

tomu sa hovori aj komu niet rady tomu niet pomoci.. takze z mojho pohladu, ten Korg tinyPIANO splna vsetky kriteria 8)

vigodl

Příspěvek od vigodl »

Návrh na pianinko dobrej, pobavil jsem se :palec+: .
Jak jsem již ale zmínil, jsem totál laik, takže v hudebninách mi osahání jednotlivých kusů sotva v něčem pomůže a druhá věc je ta, že se ptám fóra lidí, tzn. >1. Kdežto v hudebninách budou 1-2 osoby a jejich názor nebude pravděpodobně tak objektivní. Ale díky, chápu, že se mám pro něco rozhodnout a tak to nehrotit, holt bych rád za určitý obnos peněz dostal to nej.

PS: z Dáčkou jsem projel celý Island a super...ale doma bych to nechtěl

€X•74
Vybavení

Příspěvek od €X•74 »

ale ok jasne.. kazdy sme nejaky.. ak by som si ja mal vybrat domov digitalne piano tak pre mna je top Roland FP-7 / FP-7F len neviem ci uz nie je mimo predaj a neviem aky model je nastupca

https://www.roland.com/us/products/fp-7f/
Obrázek

PMC

Příspěvek od PMC »

Koukam ze jsi se do toho uz dost zamotal. Takze udelej krok stranou a rozmysli si, co vlastne chces. Zatim mi prijde, ze hledas co nejlepsi digitalni nahradu pianina. Tedy
1) kus tezkeho nábytku s peknym designem a vlastnim ozvucenim
2) co nejvernejsi klavirni mechaniku
3) co nejvernejsi zvuk klaviru
4) nestojis o jine zvuky, doprovody, sequencer ani nic jineho
5) nestojis o syntazator, tedy moznost tvorby a modulace zvuku a to i behem hrani
6) nestojis o propojovani s jinymi nastroji, pc, tabletem

Je to tak? Pokud ano, serad si to podle priorit. A pak si nšch poradit odpovidajici nastroj v cene do 25 000 Kc a 35 000 Kc. Pokud tvoji nejvyssi prioritou bude ona mechanika a ta bude u obou nastroju stejna a cenovy rozdil bude delat hlavne ta vybava, o kterou nestojis, je zbytecne davat vyssi cenu.

vigodl

Příspěvek od vigodl »

1-3 ano, 4-6 nedokáži odhadnout, jak velká to bude priorita (jestli vůbec). Žena není technický typ a já na to hrát nebudu...takže bych se primárně držel 1-3 a jakékoliv funkce 4-6 budou třešní na dortu. Podmínka je připojení externích repráků už jen kvůli tomu, že budu řešit doma komplet nové ozvučení.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Pro klavíristku je důležitá i - 2. Podle mě.

PMC

Příspěvek od PMC »

Pak by tě v kategorii do 25 000 Kč mohlo zaujmout Casio Privia PX860. Má uznávanou mechaniku, solidní simulaci zvuku, můžeš si vybrat černé nebo bílé provedení. Nemá doprovody, skoro žádné jiné zvuky, midi konektory ani midi přes usb, žádný sekvencer, je to prostě digitální pianino a nic víc. Pro někoho asi nevýhoda, ale pro tebe výhoda, neutrácíš za technologie, které nepotřebuješ a o to může být lepší ten zbytek a má to jednoduché ovládání, ženy to oceňují. Pro člověka, který dosud hrál na akustické piáno a nic než jeho náhradu nehledá je to myslím ideální volba. Jen bych před koupí nechal osahat mechaniku toho, kdo na tom bude hrát, jestli mu sedí do ruky, to je poněkud individuální a ani ta nejlepší mechanika nemusí vyhovovat každému. Ale tvoje žena asi nebude profesionální fajnovka, a předpokládám, že bude v tomto směru spíše flexibilní.

vigodl

Příspěvek od vigodl »

toni09 myslel jsem 1-3, tzn. 1, 2 i 3.
Díky PMC, toto doporučuje i Tim na azpianonews a proto jsem jej měl v užším výběru. Žena určitě není fajnovka, bude ráda, že může na něčem hrát :) Mrknu na specifikaci - možnost připojení externích repro a vypnutí těch vestavěných (pokud je má)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

To je funkcionalita potrebna na prenosnych plastovych pianach a stage pianach.
Ak to ma aspon ako-tak slusne repraky, je zbytocne ich vypinat a zapajat externe.
Externe repro je pre hraca menej prirodzene, nez tie zdola zabudovane.

Keporkak

Příspěvek od Keporkak »

Dobrý den,

hledám radu výběru piána, ale upřímně jsem v oboru laik. Chci něco do 40 tisíc. Doporučíte mi nějaké aktuální recenze? Neumím moc dobře zahraničními jazyky a na českém netu jsem našel jen toto https://www.arecenze.cz/digitalni-piana/ z čehož se mi nic moc nezdá nebo si odtud něco vyberu?

IvanB

Příspěvek od IvanB »

na recenzie sa veľmi nespoliehaj, pri hud. nástrojoch musí ísť vždy o osobnú skúsenosť a pocit. treba si stanoviť kritéria výbavy, vyhliadnuť na základe toho modely a vycestovať za nimi do hudobnín si ich odskúšať

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ja by som takto- v tejto cene nenajdes "idealne" digi-piano.
Zorad si tieto priority a potom studuj web. Vsetko naj v jednom stroji asi nenajdes.
Ak to ma byt pre konkretnu osobu, tak nech ta osoba ide skusat do predajne.

- podobnost klaviatury beznemu pianu (klaviatury su velmi rozne a ani jedna neni 100% ako Petrof :) )
- prenosnost (drevene chasis - nohy /zadok alebo len plastove telo)
- kvalita zvuku na zabudovanych reproduktoroch - prenosne klavesy mavaju hodne male repro
- kvalita zvuku na sluchatkach/vystupe - budete nahravat ? Mnohe lacne digi s dobrou klaviaturou maju slabsi zvuk.

Odpovědět