Domáce študio pre osobnú potrebu

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Stan

Re: Domáce študio pre osobnú potrebu

Příspěvek od Stan »

OK ja jen ze oba zminene vyuzivaji odlisnou standardni workflow do klasickych DAW. Zatim co klasicke DAW vyuziva zobrazeni stopy na strane a bary nahore, coz je nejpouzivanejsi standard, ABL zobrazuje stopy nahore a bary na strane coz je vyhodnejsi na pousteni loopu na stope. To ze je druhe zobrazeni prispusobeno tak aby se zobrazovalo rozestaveni jako u standardniho DAW neznamena ze je to jeho hlavni pracovni plocha.

Cubase ma take moznost prehravani sekci v urcitem poradi na zpusob loopovani a da se toho vyuzit pro inspirativni kombinace stejne jako u ABL ale to opet neznamena ze je to jeho hlavni prostredi. To ze oba systemy nabizeji obe moznosti neznamena ze jsou oba stejne silne v tom jak to umi. Ja mel na mysli tenhle aspekt proto jsem psal ze dnes vsechny DAW nabizi v podstate to same

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

ale v ABL nieje to session view nijak “zvyhodnene” oproti tomu klasicke u DAW view (okrem toho ze sa otvori s default new projektom).. to druhe standardne DAW view je uplne rovnako komplexne, a navyse mozes medzi nimi klipy prenasat... vobec nezaostava v nicom za inymi DAW... tiez som si do edavna myslel ze to sequencer view je len take “doplnkove” ale skusal som demo a je to parada, tomu nechyba nic oproti inym DAW

su ludia co to session view ani nepouzivaju, rovno po otvoreni noveho projektu sa prepnu na sequencer view a pracuju s ABL ako standardnym DAW...

Kedysi mal ABL len session view a vsetko sa tocilo okolo neho, dnes uz to neplati a detto Bitwig, to je to iste... session view je v podstate len bonus naviac oproti inym DAW ..

Stan

Příspěvek od Stan »

np

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

jj ako pise dendy.. v abletone je to session view co je skor orientovane na live (tym je ableton znamy) alebo arrangement view co je klasicky daw.. zaroven to vie fungovat aj ako celok ze tvoris a pustas naraz v oboch view..
ja ableton pouzivam uz od 6 len ako klasicky daw (okrem par projektov).
jedine v com asi este ableton zaostava za inymi daw je absencia skutocneho audio editoru. neni ale ziadny problem priradit pod ableton akykolvek audio editor a otvarat a pouzivat ho priamo z abletonu.. a to este neviem co vsetko je noveho v 10.. stale pouzivam 8

gambler

Příspěvek od gambler »

Vyskusaj free trialy najpopularnejsich DAWiek..Pripadne si stiahni cracky (30 dni na vyskusanie DAW je malo obzvlast pre niekoho co v zivote v ziadnom nerobil), za rok-dva ked zistis co ti vyhovuje si to kup..Kazdemu vyhovuje nieco ine..Ja som vyskusal FL studio,Ableton,Studio one 3..Nakoniec som si kupil Studio one a nelutujem,Ableton by som nechcel ani zadarmo,nenormalne zle sa mi v nom robilo..
Vravim poskusaj a az potom kupuj,mozno ta to za rok ani nebude bavit a drahe DAWko ti ostane na ostaru pripadne ho budes mat problem predat aj za 1/3 ceny...

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

"Pripadne si stiahni cracky"
i kdybychom si mysleli cokoliv, tyhle vety sem proste nepatri :-(

gambler

Příspěvek od gambler »

Biscuit-ale no,ved cracknuty soft je pre softwarove spolocnosti ucinny marketing a je to dokonca zadarmo..Pouzivat-kupovat okliestene verzie nejakeho softu je nezmysel a rovnaka blbost ako pouzivat auto bez motoru..
Kolko ludi si kupilo predrazeny hudobny soft len pretoze si nan zvykli pouzivanim cracku?:)Inak mohli skoncit u konkurencie..Najviac sa predavaju softy ktorych crack je najdostupnejsi..
V dnesnej dobe a pri tolkej konkurencii soft aj tak nema ziadnu hodnotu,hodnotu ma akurat servis a ten ku cracku nedostanes..

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

v kostele si taky sundas cepici a nediskutujes o tom, ze je ti zima na hlavu... chapes o cem je rec?

MDudas

Příspěvek od MDudas »

gambler, ty vtipkar! toto je verejne forum. vsetko, co sem napises, uvidia vsetci aj mimo fora.
zostane to viditelne VELMI dlho ... a profesor Googel to najde za 2 sekundy !

pokial by sme viedli akademicku debatu o tom, ako sa rozsirili Windows alebo Adobe....OK.
ale taketo rady by som radsej daval do sukromnej spravy.

biscuit Ti to napisal pekne:
biscuit píše:
15 led 2018 19:47
i kdybychom si mysleli cokoliv, tyhle vety sem proste nepatri

MDudas

Příspěvek od MDudas »

A na to ucenie a skusanie su prave tie zjednodusene verzie, ktore dostanes fakt za par EUR.
Vacsina z nas tu na fore si pamata dobu, ked Windows stali viac, ako cela vyplata.
Vtedy ine moznosti realne neboli. Vieme, o com hovorime, ze ano. :oops:
Ale dneska je to uz len o prioritach... 8)

dano
Vybavení

Příspěvek od dano »

Doteraz používam Cubase 4 Essential / WaveLab 6 Essential a v rámci home studia som s nimi úplne spokojný. To len k tomu, že okresané verzie sú ako auto bez motora (wtf?). Väčšia kokotina tu asi ešte nezaznela a to sa tu už popísalo naozaj asi všetko.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

dano tak tak, mudro si to povedal, podpisem aj u notara !!

€X•74
Vybavení

Příspěvek od €X•74 »

gambler: crack? ty snad fetujes 8)

gambler

Příspěvek od gambler »

Dano-A okrem tych dvoch essentialov uz akoze nemas a nepouzivas nic hej?Proste urobis song v essentiale a hotove vybavene,sup s tym do sveta??Takuto picovinu ti uveri akurat tak dendy...
Mdudas-ja som mu len povedal ake ma moznosti,k nicomu ho nenutim,v zivote som nepouzil cracknuty software..Ze existuju aj piratske verzie programov som sa dozvedel na youtube nedavno..
Akokolvek, je dobre si soft najskor riadne vyskusat aby zistil co mu vyhovuje (kazdemu vyhovuje nieco ine) a az potom nech utrati priemernu mesacnu Slovensku mzdu za nieco ako je hudobny software..

Ste nejaki precitliveni podaktori nie?Sa tu pomaly prezehnavate pri slove crack? :shock:
crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack,crack
Naposledy upravil(a) gambler dne 16 led 2018 16:27, celkem upraveno 1 x.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

gambler ty mas 12 rokov alebo ? Lebo sa tak spravas .. zamysli sa nad sebou trosku a uvedom si za vacsina z nas tu je 30+ .. Divame sa na svet uz trosku z ineho uhla ako nastrocny pubos ..

> Proste urobis song v essentiale a hotove vybavene,sup s tym do sveta??Takuto picovinu ti uveri akurat tak dendy...

V com mas problem ? Ja som spravil track(y) na ipade (a iphone!) v DAW 10x (minimalne) limitovanejsom nez Cubase Essentials a uznavany clovek v ramci zanra mi ich vydal na svojom labeli (a bol s nimi velmi spokojny, maximalne si pochvaloval).. pochop ze na to spravi super track nepotrebuejs nekonecne moznosti dnesnych top najviac nadupanych DAW .. huste hity sa robili aj pred 20 rokmi (a viac) v tak obmedzenych moznostiach ze by si sa asi dost divil ..

Odpovědět