Jakou koupit akustickou kytaru

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Greyhound90

Jakou koupit akustickou kytaru

Příspěvek od Greyhound90 »

Dobrý den či večer přátelé.
Mám dotaz: jakou si mám koupit akustickou kytaru v cenové relaci do 5000,- Kč? Koupil jsem totiž v dobré víře kytaru v bazaru Made in China. Prakticky nešla naladit, nebo jinak: neustále se rozlaďovala. Když se podívám na kytary.cz, prakticky všechny jsou Made in China. Nerad bych udělal stejnou chybu dvakrát. Máte nějaké zkušenosti? Co byste mi poradili? Děkuji za odpovědi.

MDudas

Re: Jakou koupit akustickou kytaru

Příspěvek od MDudas »

Nijak. Gitary v tejto cenovej kategorii su ... :palec-:
Treba si uvedomit, ze toto neni masovy produkt - t.j. v porovnani s beznym platom ceny nijak vyrazne neklesaju.
Dobra gitara pol mesacneho platu. Skutocne dobra gitara cely plat.

Skus korejske. Alebo bazar. V kazdom pripade vyskusat.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Mám zkušenost jen s koupí klasický kytary, kde je ale všechno, předpokládám, ještě citlivější a víc záleží na dobrym výběru. Důrazně doporučuju jet někam, kde je velkej výběr a třeba půl dne zkoušet a porovnávat. Ideálně například do Thomanna (je to pěknej vejlet, je to i hezký místo v polích, dobrej rodinnej vejlet :) I když teď jsou možná zavřený, nevim... Strávil jsem spoustu času na internetu vybíránim kytary, koukánim na videa, čtenim recenzí... Já se hrozně stydim zkoušet kytaru v obchodě. v Čechách moc klasický kytary nemaj, tak jsem se hecnul a nejdřív zkoušel nějaký v Londýně, kde jsem k mýmu údivu zjistil, že moji favoriti mi vůbec nevyhovujou! A to šlo o kytary od tisíce euro vejš... Normálně to vemeš do ruky, čekáš, že si potřísníš trenky blahem, a místo toho máš pocity typu - "kurva, to je pádlo, to se vůbec nedá držet", "wtf, dyť ten okraj řeže do ruky" atd. Pak jsem jel do Thomanna, měl jsem předvybraných x modelů a po několika hodinách zkoušení a porovnávání vylučovací metodou s pomocí prodavače jsem si odvezl uplně jinou kytaru, než bych čekal. A je super. A dokonce se mi líbila víc, než dražší modely a nakonec jsem ani nevyčerpal svůj budget. V takhle levný cenový kategorii, co píšeš, to bude, předpokládám, ještě víc o konkrétním kusu i v rámci modelu, co ti jinak celkově sedne. Asi bych se daleko víc zaměřil na to, jak to třeba ladí, nestydět se vzít si ladičku a zkusit celej hmatník... držim palce!

jammix

Příspěvek od jammix »

Ja som mal minijumbo Takamine made in china v cene tak okolo 300 eur a pekne ladila aj ladiaca mechanika bola na urovni. Zbavil som sa jej lebo mala na moj vkus oblejši hmatnik a minijumbo nedavalo až taky akusticky kvalitny prejav.
Myslim si že ked siahneš po nejakej overenej značke tak bude mať mechaniku v poriadku , Odporučal by som napriklad ibanez , yamaha pripadne epiphone, fender.

vasek

Příspěvek od vasek »

Z laciných kytar se hodně doporučuje Thomannovská značka Harley Benton a jednu doma taky mám a za ty prachy je to dobrý. Za pětku tam mají docela slušný kytary, samozřejmě ladicí mechaniky nejsou bůhvíco, ale hrát se na to dá a víc za ty peníze se čekat nemůže.
Tuhle jsem doporučil kamarádce a je moc spokojená (snímač s ladičkou v ceně!)
https://www.thomann.de/cz/harley_benton ... sce_ns.htm

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 »

Díky všem za tipy. vasek: to vypadá opravdu dobře, díky za super tip. cyril: asi fakt je nejlepší si to ošahat, jiné řešení není než to kupovat na blint. Já to rozbalil až doma a nestačil jsem se divit :-/ Před dvaceti lety jsem totiž koupil v hudebních nástrojích akustiku za 500,- Kčs (a to byly tehdy velké peníze a zněla skvělě. Bohužel sebrala mi jí velká voda) Naivně jsem si myslel, že to funguje dnes stejně. Moc všem děkuji.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps »

Ja mám + - v tejto cene Takamine GD10-NS a za tú cenu absolútna spokojnosť.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

hlavne to mozes vratit , ked ti nebude vyhovovat ..

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Nevim, jakou vlastně chceš, ale ondyno sem poslintával nad GRETSCH G9500 Jim Dandy Flat Top, mrkni na nějaký videa, a je v tvym budgetu. V ruce sem to neměl.

Kelley

Příspěvek od Kelley »

Cort (mám), Takamine, Sigma (tu zas většinou moji žáci), Yamaha (kdysi jsem ji vybíral pro kamarádku), Washburn (taky žáci)... těžko radit. Každému sedne do ruky a do ucha něco jiného. Jak píše Pytkin - možnost vrátit.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Greyhound90 píše:
26 led 2021 20:30
Před dvaceti lety jsem totiž koupil v hudebních nástrojích akustiku za 500,- Kčs (a to byly tehdy velké peníze a zněla skvělě. Bohužel sebrala mi jí velká voda) Naivně jsem si myslel, že to funguje dnes stejně.
Ale vsak to funguje aj dnes - vyplazni "velké peníze" ako kedysi ... a na 99% budes mat dobru gitaru. :wink:

Problem lacnych gitar je vseobecne znamy - slaba kontrola kvality vyroby. Kus od kusu su uplne ine. Zoberies 3 gitary z identickej serie a jedna je fajn padlo, druha fajn lopata a tretia slusne hra. Pri drahsich gitarach su tie rozdiely v kvalite omnoho mensie. T.j. stredne draha gitara nemusi byt omnoho lepsia ako vydareny kus lacnej serie lacneho vyrobcu.

Preto je fakt najlepsie vliezt do velkeho obchodu a skusat do zblaznenia... 8)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Pytkin píše:
27 led 2021 00:02
hlavne to mozes vratit , ked ti nebude vyhovovat ..
V cenovej kategorii 200€ by sa tento postup mohol znacne casovo natiahnut ... :P

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

MDudas : jasne .. ale proste je tu ta moznost .. druha (podla mna lepsia) je ist do obchodu a rovno vyberat tam .. Pripadne ist s niekym , kto tomu rozumie a dokaze vybrat dobry nastroj .. Sam som si tak isiel kupovat gitaru , tak som zobral zo sebou Durka Buriana ..

vasek

Příspěvek od vasek »

Thomann si právě čínskou produkci údajně sám kontroluje. Samozřejmě nevím, co je na tom pravdy, ale na hudebniforum.cz je hromada spokojených majitelů a nikdo nepsal, že by kytaru vracel. Takže je to možná pravda.
Samozřejmě kytary.cz mají taky dobrou nabídku a vracení je jednodušší.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Eště v Chebu dělaj devítidenní workshopy, kde si můžeš postavit svojí kytaru pod vedenim, je to prej velká makačka, ale dá se to, měl jsem v ruce takhle udělanou akustickou kytaru a vypadala uplně super. A to dělal týpek, co to nikdy předtim nedělal. Cena tušim nějakých šest litrů, fakt vtipná (v ceně i materiál, osm hodin denně). Akorát buhví kdy to zas bude, a prej je dost těžký se tam dostat, protože je tam malá kapacita samozřejmě.

Odpovědět