Kvalitní 8-oktávový masterkeyboard?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
MaJJ

Kvalitní 8-oktávový masterkeyboard?

Příspěvek od MaJJ » 13 dub 2008 02:24

Zdravím,

hledám nějaký kvalitní 8-oktávový masterkeyboard ...

Dlouho jsem uvažoval o CME UF-80, ale ... ty chyby mě odradily. Co jsem četl tak s tím lidi vůbec nejsou spokojení.
M-Audio zase prý má špatnou klaviaturu - není to ta kladívková, nebo co ... nevím, potřeboval bych objasnit.
Tak mně nejspíš zbyla jen Yamaha KX8. Tu jsem objevil nedávno - máte s ní někdo zkušenosti - jak se na ni hraje, možné problémy, ... ?

Chci to používat jednak jako samostatný nástroj (něco, čeho bych dosáhl s tím CME UF80 a UFDP-1) a jednak jako synth s počítačem. Vím, že ty kladívkové klaviatury pro to nejsou úplně ideální, ale jsem s tím smířený a chci fakt piano-pocit, ne nějaké polo-vyvážené náhražky, to si koupím snad až by to fakt nešlo s tím kladívkovým :)

Prosím tedy o radu, co byste mi doporučili ... Kladívkový, 8 oktáv, pokud to hraje i samo bez počítače / nějakého racku klavírovým zvukem, tak je to plus.

Předem díky!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 13 dub 2008 07:46

ten KX8 je fajn, také po něm koukám...jenomže co jsme tu o něm debatovali, tak z toho se zdá, že nemá aftertouch, docela škoda...ale tak zase je to kladívková Yamaha, to stojí fakt za úvahu a ta cena je dobrá...
po tom, co jsem četl o těch UF sériích, jak si to někdo přinese domů a vypadne z toho deset šroubků, bych to moc nechtěl (ale jsou rozšiřitelné různými kartičkami, to je fajn)...
jinak jsem si nedávno v jednom shopu zkoušel kladívkovou mechaniku, protože jsem jí také chtěl a tedy moc mi to nesedne, na synty se to fakt nehodí...já do ní asi nepůjdu...zkusím ještě někde tu polovyváženou, ale jestli ani to se mi nebude líbit, zůstanu u obyčejné synth-action...

človeče, ale teď fakt nevim, nezdá se mi, že KX8 hraje i bez počítače, ale moc podrobně jsem ty její funkce nestudoval...

pateson

Příspěvek od pateson » 13 dub 2008 11:24

:-) to se mi líbí, jak věta o vypadnutí jednoho šroubku, uvedená v testu CME-UF6 v Muzikusu, mění postupně podobu :-) :-)
Ale jináč su Moravák

MaJJ

Příspěvek od MaJJ » 13 dub 2008 12:40

Aftertouch je ... jakoby změna toho zvuku (nemyslím hlasitost), když na to zahraju silně / slabě? Taková ... imitace toho, že to jinak zní, u jiných nástrojů? (neumím vysvětlit jak to chápu, tak to raděj vysvětlete mně :) )

Jinak ten KX8 - já fakt lituju, že ten UF80 má ty dětské chyby ... jinak by to pro mě bylo úplně ideální.

Kromě toho KX8 - je možnost i někde jinde? Roland / Korg / cokoliv jiného?

Chcu prostě aby to hrálo i bez počítače, 8 oktáv, kladívkové ... Modulační a pitch kolečko, + pokud tam budou nějaké ty knoby atd., tak výhoda.

MaJJ

Příspěvek od MaJJ » 13 dub 2008 16:58

Jsem ještě jednou zabrousil na m-audio.com ...

přemýšlím o Keystation Pro 88 + SP-2 (pedálu) + nějaký modul nebo já nevím co, s čímž by to hrálo i bez počítače ...

nějak mně blbne vyhledávání na electrozone.cz, takže se ptám tady ... víte o nějakých nevýhodách toho keystation pro?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 13 dub 2008 18:19

pateson: znáš koukám taky ten článek ;) no nicméně i z obrázků na mě tyhle staré CME UF série nepůsobí nijak oslnivě kvalitně...ale stejně si možná UF6 koupím, za ty peníze je to good + se mi líbí ta rozšiřitelnost...

pateson

Příspěvek od pateson » 13 dub 2008 18:37

Jindy2: no já právě uvažuju o UF70 (učitelka klavíru/kláves mi nedoporučuje 5 oktáv) a doufám, že se mi to zítra podaří vyzkoušet. Po krátké době hraní na simulaci kladívek jsem zjistil, že ruky to nezvládají a protože to mám pro zábavu, tak hledám přijatelnou polovyváženou (když jsem však zkoušel M-audio 88sx, tak mě to připadalo jakoby tužší než Privia PX-320), takže proto CME jest horký kandidát (jo líbil by se mi Fantom X7, ale nejsem milionář...)
Naposledy upravil(a) pateson dne 13 dub 2008 18:40, celkem upraveno 1 x.
Ale jináč su Moravák

pateson

Příspěvek od pateson » 13 dub 2008 18:39

MaJJ píše:nějak mně blbne vyhledávání na electrozone.cz, takže se ptám tady ... víte o nějakých nevýhodách toho keystation pro?
http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... keystation

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... keystation
Ale jináč su Moravák

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 13 dub 2008 18:40

Nedávno jsem v Disku koupil UF-70 s kartou UF400e a nemám jediný problém. Maximální spokojenost, nemám tomu co vytknout.

MaJJ

Příspěvek od MaJJ » 13 dub 2008 18:53

Pavle, ... a pozoruješ teda nějaké ty problémy - klapající klávesy, černé klávesy s hlasitostí max. 110, atd.?

Že bych přece jen kupoval to UF80? :)

Jinak mně docela vadí, že v ČR třeba ten UF80 stojí 15000 a mimo ČR s tímhle super $ kurzem cca 10000 (ale zase dopravit to do ČR ...)

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 13 dub 2008 19:10

Nic takového nepozoruji, ale pro sichr jsem to ještě teď zkusil a výsledek je tento:
Obrázek

Původně mě lákala výprodejová cena UF-7, ale taky jsem po netu cos pročetl a nakonec jsem raději vzal novější model s tím, že bude ještě nějakou chvíli podporovám, co se firmware týká.
Zatím opravdu nevidím jediný problém. Možná jsem měl kliku :wink:

MaJJ

Příspěvek od MaJJ » 13 dub 2008 19:13

Uáá, jak se teď mám rozhodnout :) asi to vyřeším návštěvou nějakých hudebnin, kde bude více MK ...

zrovna teda pročítám tento přehled, třeba mně napadne nějaká spásná vyřazovací myšlenka :)

fova

Příspěvek od fova » 13 dub 2008 20:50

Majj: Vyzkousej take nove Fatary - VMK serie

MaJJ

Příspěvek od MaJJ » 13 dub 2008 21:23

no co jsem četl diskuse o tom přehledu, tak tys tam houfně prosazoval ... myslím Oberheim MC-něco :)

Já teda vážně uvažuju o tom CME UF-80 - jednou na internetu čtu naprostou nespokojenost, jednou tady Pavla - naprostou spokojenost ... asi to teda vyřeším tou návštěvou kamenného obchodu.

A Fatary VMK - co jsem se díval na ten VMK-88, tak semi-weighted :/

EDIT: ještě jsem se díval na hudebnicentrum.cz ... tohle by mohlo být zajímavé ... http://www.hudebnicentrum.cz/inshop/mas ... ntrol.html
ikdyž kdo ví co to bude

pateson

Příspěvek od pateson » 13 dub 2008 21:32

Ale jináč su Moravák

Odpovědět