Malý synth, sampler?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
LSRA23

Malý synth, sampler?

Příspěvek od LSRA23 » 21 led 2014 15:33

Čau, přemejšlim o nějaké hračce "do kapsy", kterou bych si mohl tahat do práce a celkem nepozorovaně ve volnu používat. Kdysi jsem tu měl ve stole střídavě er/ea/emx, ale i ty menší electribes bývali na hranně velikosti a ikdyž jsem k nim měl vztah, tak bych je znovu nechtěl. Přitom bych si ale přál, abych mohl po příchodu domů zapojit do systému a využívat jako součást k livku. Hodně se tu mluví o shruthi a jiných od mutable. Ta by se mi rozměry i zvukově z ukázek líbila, ale nějak mi nejde do hlavy jak se programuje. To má nějaký step seq., je editace náročná? Že to hledám na "hraní si"tak ty cenou kolem 5-8k jsou asi jen jednostopé?

No a kdyby jste měl někdo zkušenost s něčím zajímavým i neobvyklím nebo naopak hodně šikovným (nejlíp s pamětí) :), tak by mi stačil třeba i název, abych chytl nit a hledal....cena/výkon/dostupnost by měli být +/- úměrné :)

Koukal jsem po Kaoss/osilator/pad korg - nikdy jsem neměl v ruce, z efektoru asi nic samo o sobě nevymáčknu? Kaossilator by měl snad fungovat jako samostatnej synth, takže by na něm mělo jít skládat. Tady by mě zajímala ta kapesní verze, jak široce je použitelná...

Ve srovnání třeba s těma Korg mono ribonn hračkama, to se mi taky líbí, ale asi bych je do livka nepřipojoval. To už je spíš hračka do vlaku a určitě bych se s ní vyblbnul, ale v práci mívám víc času a tohle by nebylo to pravé ořechové.

Vypadá dobře třeba ten korg monotribe 2, ale mě se nějak ty rybonový destičky nelíběji?!?

Teď synťák mám, tak by mohl být i nějaký malý sampler.

dendy
Vybavení

Re: Malý synth, sampler?

Příspěvek od dendy » 21 led 2014 15:47

o iPade si nerozmyslal ? kopa hudobnych aplikacii s ktorymi je fakt velky kopec srandy .. a trufam si povdat ze mozostami aj kvalitou zvukoveho vystupu to bude na vysej urovni nez lacne hw hracky 'do vrecka' :-)

prejdi si toto ./sw-mobilni-zarizeni/daw-a-grooveboxy-na-ios-t18865.html pozri si tie aplikacie, ich dema na youtube trebars .. mozno najdes presne co hladas ..

shruthi je iba syntak, ty hladas zrejme nejaky groovebox skorej

charonme

Příspěvek od charonme » 21 led 2014 16:19

a keby si chcel uplne ze inkognito tak iphone :) aj ked na iphone funguje asi o dost menej hudobnych appiek ako na ipade

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 led 2014 16:25

pripadne lacnejsi bude ipod ..

LSRA23

Příspěvek od LSRA23 » 21 led 2014 16:45

asi si budu protiřečit, protože ipadem bych to nejspíš pořešil nejefektivněji, aplikace co máš v tématu jsou lákavé a i komplexní, ale abych pravdu řekl, ač jsem ještě poměrně mlád, chytré telefony a tablety mě zatím neoslovily a mám v sobě asi blok, ale mojí drogou je pak stolní pc...taky bych ipad nechtěl, protože je to hračka všestranná a kdyby mě omrzelo hraní jednoho, začal bych s druhým, pak by to pokračovalo hraním her a prolejzánim netu...tohle všechno dělám doma a tak to nechci dělat i v práci, protože pak bych neudělal vůbec nic, ale mít tu nějaký "hudební nástroj", který bych používal jen účelově...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 21 led 2014 17:15

jo jasne to co pises dava zmysel.. potom ale musis viac upresnit co od toho ocakavas .. nieco v com mozes vytvorit aj kostru skladby ? cize by to malo mat sekvencer, idealne viac stop .. asi aj bicie.. sampler / synth ? malo by to byt malo.. no neviem.. tvoje poziadavky budu asi hodne problematicke na splnenie najma ak uz korg EMX/ESX je pre teba prilis velky .. zakladna otazka je proste ci chces tvorit nejake fragmenty skladby alebo si len tak brnkat nejae zvuky pre sebe ...

mozno nejake yamahacke sekvencery QY-20 alebo nieco ake.. ale podla mna to je tak neinspirativne zariadenie ze ta velmi rychlo omrzi :-)

vazne premysli este raz ten ipad .. to je len o vnutornej discipline nahadzat si tam len to co clovek potrebuje a ziadny hry a kraviny, je skoda zavret si dvere pred touto moznostou, niektore tie nastroje su tam fakt EXTREMNE inspirativne :-)

Inak mas super pracu ked si tam mozes dovolit riesit taketo veci haha :-))))

m4x

Příspěvek od m4x » 21 led 2014 20:09

Jediné smysluplné řešení je dnes iPad, případně Nintendo DS. Pokud nevyhovuje ani jedno, pak už zbývá asi jen Korg Monotron :-)

LSRA23

Příspěvek od LSRA23 » 21 led 2014 21:48

S tou prácí to jen tak vypadá :), dovolit si to sice můžu tak do sluchátek, ale ten čas zas tak často nebývá. Ale i odreagovačka v podobě několikera minut a vytrhnutí se z běžného koloběhu času je fajn.

To nintendo se mi líbí, na ebayi je i k nalezení za přijatelno (to bych i zvážil :)), ale je to ekvivalent toho ipadu, kterej bude asi podporovanější a zásobitelnější, sice ceny nesleduju, ale ipad bude cca 12-16k a to už bych zase ty peníze dal spíš do nějaký mašiny, což jsem udělal nedávno a tolik teda teď nedám. Ten monotribe je zajímavej, ale nemá asi paměť na patterny.

Abych upřesnil teda to co hledám. Baví mě hrát "live" ve smyslu vytvoření si patternů a následně živého modifikování. Nintendo i ipad jsou z mého pohledu spíš vhodnější pro komponování ucelených tracků a nevylučuju, že u toho někdy zase neskončím, ale pro ovládání v reálném čase se mi nezdají tolik komfortní.

Preferované vlastnosti:
seqvencer
pattern paměť
midi clk
více stop výhodou
bicí nejsou nutné

Rozměrově by bylo přijatelné ea/er, takže přichází v úvahu i třeba od yamahy an200 tuším.

to qy20 už jsem taky koukal, ale nikde jsem nenašel nic co by mě nějak navnadilo.

shruthi mi kdysi někdo nabízel za rm1x, ale já se toho zlekl, že jsem nevěděl jak funguje editace a nevím to do teď

nedávno jsem viděl na ebayi něco, synth, bylo to žlutý, od mutable to nebylo a taky to znělo dobře a to třeba nevim jak se jmenuje, bylo to sice dražší, ale rozměrově akorát.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 21 led 2014 22:03

poukd chces kapesni "strojek" na hudbu - tak fakt jedine ipad/ipod

ignorovat je stejny jak kdybys v dnesni dobe urputne na EDM odmital pocitac a chtel tvorit jen s HW syntakama pres midi a sekvencoval jsi to pres MC-50. Vznikne ti z toho retro blbost s milion omezenim. Stejne jako by ses v dobe Full HD chtel divat na CRT televizi s pripojenym VHS videem..:-)

Tak jako se v drtive vetsine dnes tvori hudba v DAW, tak mobilnim zarizenim naprosto dominuje ipad/ipod.
Cokoliv porizovat mimo ipad/ipod jsou vyhozeny penize..neni zarizeni, ktere by se mu jen zlomkem a moznosti kreativity rovnalo.

Porizovat si nintedno DS na hudbu je naprosta blbost...syntaky (vcetne MS-20) jsou na ipadu/ipodu dospele zalezitosti, s minimem kompromisu.

Pokud chces umyslne "omezeni", kup si ipod a ninstaluj si tam nanostudio
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

LSRA23

Příspěvek od LSRA23 » 21 led 2014 23:39

Ty argumenty asi budou vždy tímhle směrem a já se je nechystám vyvracet, ani nemám čím (až na pár desítek minut s esx v nějakym tabletu, což už jsem měl hw a ze srovnání tohoto to byly nebe a dudy). U mě je to pocitová záležitost. Nehanim ho, ale na mě je to drahá sranda. Telefon má u mě cenu tak do 1tis. Ač se to uživatelům ipadu může zdát jako sebenelogičtější, tak pro mě jednoduše nesplňuje to co mě na mašinkách nevysvětlitelně přitahuje. Proto tedy ipad ne. Tedy během psaní mě napadlo, pokud neexistuje nějaký editor, který by uměl emulovat a následně do mašiny přenést. Kdysy jsem někde viděl nějakou editaci pro emx, ale nedopídil jsem se kde sehnat. To by mě hodně zajímalo, pokud někdo víte co to bylo zač. To by mi pak do tý práce stačilo to hodit jen do kompu, na což bych nepotřeboval pořizovat nic.

Shruthi jste nikdo zatím nepsal jak se edituje, našel jsem toto video , je to tedy tak, že se edituje externě nebo je možné i v něm. Má paměť na víc paternů? Jedna stopa? Já ho nikdy neviděl v reálu, ale hodilo by se mi zvukově možná ke dvoum elektronům. Když mám totiž puštěný elektrony s korgama, tak se mi zvukově k sobě moc nehodí.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 22 led 2014 08:39

Víš ty vlastně co vůbec chceš??? :shock: :-)

"edy během psaní mě napadlo, pokud neexistuje nějaký editor, který by uměl emulovat a následně do mašiny přenést. Kdysy jsem někde viděl nějakou editaci pro emx, ale nedopídil jsem se kde sehnat. To by mě hodně zajímalo, pokud někdo víte co to bylo zač. To by mi pak do tý práce stačilo to hodit jen do kompu, na což bych nepotřeboval pořizovat nic."

tuhle halucinaci nemá asi smysl vysvětlovat, tak zkusim reseni abys to pochopil

tohle si stahni do kompu

http://blipinteractive.co.uk/download.php

pohraj si s tim a vyzkousej si vsechny moznosti (je tam pomerne slusnej sekvencer, VA syntak, sampler, nejaky FX, bici modul.. .na vytvoreni skladby v pohode staci)

az budeš mit pocit, ze to je to co hledas, kup si ipod (otazka 6 tisic)

do nej tu aplikaci "preneses". Projekty ktere vytvoris na ipodu muzes dodelavat na PC a naopak
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 22 led 2014 09:29

Oxyygen píše:Víš ty vlastně co vůbec chceš??? :shock: :-)
to sa presne obavam tiez, ze nie :-)

LSRA23: na shruthi sa vykasli to je LEN syntak.. to ziadne patterny stopy nema .. na tom si maximalne naladis zvuk ktory mozes hrat ked kt omu pripojis nejake klavesy... to neni groovebox, to je IBA syntak.. ty hladas groovebox.. pisal si ze si uz raz mal EMX .. hladas nieco mensie rozmerovo ? tazko, potom jedine AN200/DX200 a uz inak NIC.

Inak vzhladom na to ze prave mam pocit ze ty ani sam nevies co presne chces - tak dalsia vyhdoa toho ipadu by bola ze by si mohol vyskusat rozne aplikacie a takto zistit CO vlastne chces .. lebo ked si kupis nejaky HW s najvacsou pravdepodobnostou ho zachvilu budes zase predavat a tak stale dokola .. teda ak ti to nevadi, pohoda.. ale podla mna kym daco kupis najprv si naozja PRESNE ujasni na co to vlastne chces, co PRESNE od toho ocakavas, ako to chces pouzivat, a co s tym chces robit ... aby si potom nebol sklamany ..

humusgen

Příspěvek od humusgen » 22 led 2014 09:52

O.T.
tak to jsem taky nevedel, ze se da nanostudio nainstalovat do kompu a s moznosti synchronizace ipad + komp.Uz jsem to prubnul.Pekny.Tak to prikoupim i tu appku.Maso. :)

juan

Příspěvek od juan » 22 led 2014 11:07

Zkusil bych Volca Keys. Ma to 8 pameti na sekvence, a kroutit muzes hodiny a hodiny. Kaossilator 2 mam, je to celkem zabava, ale zadny ze si udelas sekvenci a kroutis, vsechno se nahrava audio, takze co je nahrany s tim uz nic nenakroutis.

delay

Příspěvek od delay » 22 led 2014 11:31

Teenage Engineering OP1 - je to dost malý a dost hustý a dost drahý a dost bych ho chtěl a dost.

Odpovědět