Midi kontroler do 250 €

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
jeeykey

Midi kontroler do 250 €

Příspěvek od jeeykey » 23 úno 2015 19:37

Zdravím , chcem kúpiť midi kontroler 49 klávesový na produkciu elektro hudby rôzne štýly cez programy Reason , FL studio a pod .Nie som úplný začiatočník , kedysi som používal keyboard casio prepojený midi káblom na stolový pc . Teraz to chcem na prepojenie z notebookom . K tým midi keyboardom , pozeral som niečo typu M audio axiom 49 , prípadne NOVATION launchkey 49 a tu sa chcem spýtať aký je medzi nimi rozdiel a celkovo nepoznám kvalitu týchto značiek , ak by sa našiel niekto kto vlastní takýto keyboard bol by som vďačný za odpoveď ... a ešte som rozmýšľal nad AKAI mpk 49 ale tieto keyboardy sú už za vyššiu cenu od 300 € hore ale kvalitou to bude asi najvýhodnejšia značka pre domácu produkciu ... Poprípade akú alternatívu by ste mi doporučili ...
Ďakujem za váš čas a za každý komentár ..

hubert

Re: Midi kontroler do 250 €

Příspěvek od hubert » 23 úno 2015 20:08

Novation Launchkey je asi najlepsia volba v zmysle pomeru cena/vykon, pokial hladas skor lacnejsi kontroler. Prevedenim a kvalitou klaviatury mi vyhovuje viac ako Axiom. Samozrejme vo vyssej cenovej kategorii sa da vyberat z trochu viacej modelov, ale popravde ziadna velka revolucia sa nekona ani tam.....cize za mna Novation Launchkey.

jeeykey

Příspěvek od jeeykey » 24 úno 2015 20:17

keby som uvažoval o používanom keyboarde AKAI mpk 49 z bazáru alebo iné používané nástroje , na čo si treba dávať pozor a oplatí sa to vôbec kupovať napr za 2/3 pôvodnej ceny ? máte s tým nejaké skúsenosti ?

hubert

Příspěvek od hubert » 24 úno 2015 20:22

AKAI kontrolery su sice plastove ale celkom slusne urobene a ide z toho dobry pocit celkom. Mne tam nesedi klaviatura. Je tak divne odpruzena ze mam pocit ze posilujem prsty vzdy ked sa mi to dostane pod ruky. Ale samozrejme je to individualne. Zalezi na tom co od tej klaviatury ocakavas ty...

jeeykey

Příspěvek od jeeykey » 24 úno 2015 20:36

čo sa týka klaviatúry tak stačí mi aby tam bola nejaká citlivosť , a to odpruženie nie moc tuhé ani moc mäkké .. ide mi hlavne o funkcie ako pady , fadery a pod ... ja by som chcel len vedieť či je veľký rozdiel v kvalite a funkciách týchto keyboardov akai voči lacnejším novation , m audio a ešte som zazrel alesis ale o tom neviem nič , vraj bývajú kazové

hubert

Příspěvek od hubert » 24 úno 2015 20:45

Tazko povedat, pokazit sa moze vsetko. Myslim ze co sa tyka spolahlivosti je to celkom vyrovnane. U kazdeho vyrobcu sa najdu aj dobre aj horsie modely. Napriklad rada QX od Alesis bola po mechanickej stranke celkm spolahliva Ale zaregistroval som nejake info na forach ohladom driverov...Ta nova rada V a VI zatial moc otestovana nie je.....ale ergonomicky mi pride uplne chora...Pady vlavo dolu pod kolieskami, to musel vymysliet nejaka chora cinska hlava. celko spolahlive z dlhodobejsieho pohladu su Novation a Cakewalk (Roland). Nieje tam ziaden problem s klaviaturou ani drivermi...Velmi slusna je po mechanickej stranke Arturia, ale na klaviaturu sa par ludi na nete stazovalo. Fakt je tazko radit nejaky konkretny model. Budem sa opakovat...ja by som volil Novation.

jeeykey

Příspěvek od jeeykey » 24 úno 2015 20:52

díky za odpovede , od Novation som najskôr uvažoval o tom launchkey 49 ale teraz ma zaujal myslím trochu lepší impulse 49 ten je ešte taktiež cenovo dostupný a vyzerá dosť podobne ako axiom alebo akai bez s výnikmou že tam je menej padov , nad ním budem uvažovať najviac

peteness

Příspěvek od peteness » 24 úno 2015 20:53

Taky bych si rozmyslel, co za nástroje budu používat. Jestli i Pianoteq apod, pak nestačí 49 kláves, což bych řekl že je i důvod, proč se toho lidi zbavují.
Mně se ze současných novinek naopak zrovna líbí Alesis V61, přijde mi to dobře uspořádané, kompaktní, je tam 8 padů. Není zbytečně přeplácaný. Jestli dát pady nad nebo pod kolečka je otázka. Dali to takhle, proč ne?

jeeykey

Příspěvek od jeeykey » 24 úno 2015 21:23

ten alesis v 61 mi nepríde ako vhodná voľba pre mňa ... chcem používať softvér ako Reason , FL studio , Ableton skrátka produkovať muziku typu avicii , martin garrix , swedish house mafia alebo niečo z hip hopu ... zaujíma ma aký máte názor na ten NOVATION Impulse 49 .. plusy mínusy v porovnaní s jeho konkurentmi

hubert

Příspěvek od hubert » 24 úno 2015 22:32

Peteness: Pretoze ak teda pouzivas kolecka pri hrani tak si musis niekde opriet dlan....a to je presne tam kde su pady:) Ale je mozne ze ja mam nejaku ortopedicku anomaliu :)

peteness

Příspěvek od peteness » 25 úno 2015 01:12

Hubert: no vzdyt si muzes polozit na pady, stejne je nikdo moc nepouziva.... a krome toho jsou urcite krasne mekkoucke :-)

hubert

Příspěvek od hubert » 25 úno 2015 09:01

No to ano, problem je v tom ze tie pady sa nedaju vypnut a stale hraju a zial ten isty part ako klaviatura. Cize mozes ich sice pouzit kreativne na dohravanie dalsich tonov k pravej ruke, ale o pohodlnom polozeni ruky bez toho aby si nezahral nechceny ton nemoze byt ani reci. Ako vravim podla mna je to uplna kravina.

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 25 úno 2015 10:18

Pokud se nebojis nakupu z druhy ruky, tak se zkus porozhlidnout po Korg Kontrol 49. Solidne postavena vec, skoda ze uz Korg tyhle kontrolery nevyrabi.

Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness » 25 úno 2015 14:20

Hubert: na to je tam editor, muzes ty pady namapovat na nejaky hluchy CC...i kdyz pak ti jsou na hovno.

jeeykey

Příspěvek od jeeykey » 25 úno 2015 15:36

Momentálne som sa rozhodol kúpiť radšej novú mašinu ako používanú u ktorej nemám záruku ani prehľad o skrytých vadách ktoré by sa mohli prejaviť aj po určitom čase ... videl som negatívnu recenziu na NOVATION launchkey 49 , nefungovali pady tak ako mali a bol problém aj s klávesnicou klávesy neboli v jednej rovine ... som rozhodnutý na 90 % objednať NOVATION Impulse 49 alebo konkurenta M Audio Axiom 49 máte nejaké skúsenosti s týmito modelmi ? teda , čo som pozeral tak klaviatúra by mala byť lepšia u NOVATION ...

Odpovědět