Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Samplefox
Příspěvky: 17
Registrován: 16 zář 2013 16:34

Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Samplefox »

Ahojte, som tu novy a potreboval by som poradit co nakupit :) ...pravda je, ze uz pomerne dlhy cas beham po zahranicnych forach a zistujem co by sa mi najviac hodilo do mojej izbietky :)

Uz asi tak tri roky pouzivam na tvorbu (moj milacik je FL studio a vsemozne VST pluginy ako massive, nexus, toxic biohazard...bavi ma hlavne dubstep a dnb) priemerny notebook (dvojjadro intel 2,2 ghz a 3 giga ram, bezi to na win7) s internou realtek zvukovkou a do toho mam zapojene tieto genius repraky za 30 euro :) - http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem ... tNode=2570 a pouzivam tlakove sluchatka do usi buxton - http://sluchadla.heureka.sk/buxton-bhp-1000/ ..........zamerne som to sem napisal na pobavenie, ale aj preto aby ste mi vedeli porovnat aka velka zmena ma caka pri tom co si chcem kupit :)


Kedze som financne obmedzeny, snazil som sa vybrat nieco, co ma najlepsi pomer kvalita/cena a vybral som nasledovne:

Monitory - Prosonus Eris E8 - http://www.thomann.de/gb/presonus_eris_8.htm

Sluchatka - AKG K 701 - http://www.thomann.de/gb/akg_k701.htm

USB zvukova karta - Focusrite Scarlett 2i4 - http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i4.htm

Na vsetky 3 vyssie spominane veci som nasiel vo vacsine pripadov velmi dobre ohlasy v tejto cenovej hladine.

Co si o tom myslite? :) ...ak by som to kupil tak ako som napisal...bude to fungovat spolu ako celok? :) ...teda myslim to tak, ze staci objednat a uz ziadne ine prislusenstvo ako dalsie kable a podobne nepotrebujem?

...mozte poradit aj ine veci v rovnakej cenovej hladine pokial ste nazoru ze su lepsie ako tie co som vybral ja...kazdu odpoved si velmi cenim...



* k tym monitorom len dodam, ze povodne som chcek krk rp6 g2...no cim viac som hladal tym viac negativnych ohlasov na celu seriu rokit som nasiel, takze som to zmenil na Prosonus Eris, ktore mi aj na zahranicnych forach dost doporucovali...

* zvukovku som mal podovne vybratu m-audio m-track, ale tiez som si to rozmyslel, predsalen na tu focusrite scarlett 2i4 bolo ovela viac pozitivnych ohlasov

* v tych sluchatkach som si zatial najmenej isty...povodne som chcel nieco do 150 euro, ale neviem ci sa da nieco solidne za taku cenu najst, ak o niecom viete, tak sem s nimi :)



Dakujem za kazdu odpoved ...s pozdravom SAMPLEFOX :mrgreen:

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od dendy »

asi nie nieje ani velmi co poradit - vybral si si dobre, kazda s tych veci je vo svojej cene vyborna.. E8 mam (je tu o tom ine vlakno) - mozem len doporucit, AKG sluchatka su moja srdcovka, podal mna akekolvek AKG sluchatka v ktorejkolvek triede vzdy hraju lepsie ako cokolvek ine v tej cene :) .. k ten Focusrite - len si zisti ako su na tom drivery pre OS ktory pouzivas .. inak neni co k tomu povedat, dobra volba je vidiet ze si si o tom co-to nastudoval a investoval do toho cas, tento tvoj prispevok by som dal ako vzor pre vsetkych co pridu na ezone s otazkou ake repraky/sluchatka/zvukovku :-)

Samplefox
Příspěvky: 17
Registrován: 16 zář 2013 16:34

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Samplefox »

Ahoj dendy: velmi pekne dakujem za rychlu odpoved :) ...este postudujem tie sluchatka a zvukovku (drivers) a uvidime :) ...a keby si mal z tych akg vybrat nieco do 150, ktore by to boli? :D ...poslednu dobu som zistil ze tych AKG je strasne vela modelov a nazory na to su naozaj vsemozne, ale tak je mi jasne, ze je to asi aj otazka vkusu v niektorych pripadoch...

...kazdopadne zatial dik za radu a za pochvalu ;-)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od TOM-Thak »

Ja mam Akg 240 mkII a za tu cenu podle me slusny provedeni i zvvuk. Nejsou to monitory za 50k to je jasne, ale jak ja snima zachazim :D to by asi jina sluchatka uz byla v kosi :D

Samplefox
Příspěvky: 17
Registrován: 16 zář 2013 16:34

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Samplefox »

dik TOM-Thak :) presne tieto som mal vyhliadnute z tych lacnejsich, tak uvidim :) ...vravis, ze su odolne dostatocne :D

Dollac
Příspěvky: 67
Registrován: 05 čer 2002 16:05

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Dollac »

AKG 240 taktez mohu jen doporucit. Mam temer deset let jejich prvni verzi a hraji stale skvele. Ted jsem na nich menil zpuchrele nausniky za 10eur.

Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od STi »

K701 nekupuj, na elektroniku su velmi svetle a hraju slabo spodky pokial k nim nemas este aj kvalitny sluchatkovy zosik.
Do vyberu by som na tvojom mieste zaradil Audio-Technica ATH-M50 a Beyerdynamic DT770 32 Ohm
FB | SC | T

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od dendy »

hraju horsie ako k240s ? lebo tie mam ja (robim tiez elektroniku) a sluzia mi vyborne, nemam k nim vyjrady ziadne

Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od STi »

v spodnom pasme urcite horsie. tiez su dost narocne na zdroj

Kód: Vybrat vše

http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=2611&graphID[]=703&scale=30
a tu su urcite krmene kvalitnym zosikom, bez neho je to horsie
FB | SC | T

dendy
Příspěvky: 14184
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od dendy »

sranda, ja som si myslel ze K701 su radovo minimalne o triedu lepsie od 240s ..

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Stan »

Moje srdcovka jsou Beyerdymamic mám tu DT150 a DT 770 obě verze stojí za zvážení. Já mám sice DT 770M které mají -35dBA útlum vnějšího zvuku ale to je pro tebe zřejmě nepotřebné. Stojí za to se na oba modely (DT150 a DT770) podívat. 32 ohm nepotřebují zesilovač a můžeš je použít i s ipadem či jiným mobilním zařírením pro kvalitní poslech hudby. Já by jsem ti spíše doporučil 80 Ohm, ale to je na tobě jak a kde je chceš používat.
Naposledy upravil(a) Stan dne 16 zář 2013 20:53, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od STi »

okrem spodneho pasma su urcite lepsie vo vacsine vaciach, ale v elektronike je ten spodok zaklad.

k DT770 32ohm odporucam precitat tuto recenziu http://www.headfonia.com/the-beyerdynam ... y-edition/
FB | SC | T

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Kermitak »

770ky maji takovy trochu "haaaajfaaaj" zvuk, chce to zkusit je, jestli vyhovuji. Btw netusil jsem, ze se krome 80 a 250 ohm delaji jeste 32, ja mam 80 ohm, pouzivam je s kdecim a jsem spokojen :)

Uživatelský avatar
STi
Příspěvky: 387
Registrován: 01 úno 2011 03:07

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od STi »

a 32 ho maju v spodnom pasme este o nieco plnsi :-)
32 zacali vyrobu len tento rok prave s anniversary edition a pred cca 2 mesiacmi sa zacali robit uz aj standardne
FB | SC | T

Samplefox
Příspěvky: 17
Registrován: 16 zář 2013 16:34

Re: Moj prvy "kompromisny" nakup - prosim poradte

Příspěvek od Samplefox »

dendy píše:hraju horsie ako k240s ? lebo tie mam ja (robim tiez elektroniku) a sluzia mi vyborne, nemam k nim vyjrady ziadne
Ahoj dendy...ty mas k240s? ale to asi nie su 240 studio (cena okolo 80 - 90 euro), alebo ano? :shock: AKG ma toho tolko ze sa v tom naozaj stracam :) ...uvazujem teraz dost aj nad tymi "Beyerdynamic DT 770 Pro 80 ohms" co spominal STi a Kermitak :)

...aj ked STi chvali tie 32 omhs co je momentalne novinka...ja tie sluchatka nebudem pouzivat mimo tej zvukovky, takze by boli lepsie tie 80 ohmove? ...do tohto moc nevidim, tak sa radsej poradim :)

...inak kukal som tu zvukovku, na stranke vyrobcu je jasne napisane ze je kompatibilna s win7 a 8 (http://global.focusrite.com/downloads/o ... arlett+2i4 )...starsie win nie...tak hadam by to malo byt ok :)

...dakujem za rady chlapci :) ...radte aj nadalej, do konca tyzdna by som si to rad upresnil :mrgreen:

Odpovědět