Native Instruments KOMPLETE 9 alebo Motif XS ?

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
hawkens

Native Instruments KOMPLETE 9 alebo Motif XS ?

Příspěvek od hawkens » 04 dub 2013 11:51

Do ktorej z tychto dvoch veci by ste odporucili investovat (ako zasobaren zvukov a zakladni pre dalsie kreativne vytvaranie novych zvukov) :

Native Instruments KOMPLETE 9 vs. Motif XS / XF / Roland Fantom ?

Pytkin
Moderátor

Re: Native Instruments KOMPLETE 9 alebo Motif XS ?

Příspěvek od Pytkin » 04 dub 2013 12:19

no zavisi od teba .. zvuky su dobre v oboch .. vyhoda workstationu je , ze zapnes a hras .. vyhoda pocitaca je ze mas vsetko pekne pokope .. cize zavisi od teba .. ci si skorej pocitacovy typ , alebo "hracsky" .. mna napriklad nebavi zapinat pocitac , hladat zvuky .. atd .. proste zapnem syntaky a hram ..

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 04 dub 2013 12:20

To je jak dotaz... "do čeho by jste šli? Do dodávky nebo limuzíny?"

Pokud to chces primarne jako zdroj zvuku a na tvorbu zvuku, tak samozrejme nejlip vychazi NI - to je kvalitni zabava s prakticky neomezenymi moznostmi na hoooodne dlouhou dobu.

Workstationy jsou oklesteny predrazeny chudy pribuzny s x protivnymi omezeni (v porovnani s NI)

Samozrejme pro Frantu na ples je NI Komplete danajskej dar
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 dub 2013 12:22

to je velmi relativne... zavisi od toho ci mas potrebu mat fyzicke zelezo v ruke .. ako ta poznam tak asi aj ano :-)))

Mal som (donedavna) Komplete 8 a to je brutal kombajn.. v podsate ked mas Komplete 8 (an to nemusi byt ta ultimate verzia ale ta je samozrejem lepsia pretoze ma ovela viac sample baniek do kontaktu, hlvane kopa bicich sad ale aj ine veci) tak uz velmi malo potrebujes cokolvek ine - je to fakt nevycerpatelny zdroj zvukov... myslim si ze co sa tyka spektra zvukov tak to je daleko pred pred motif/fantom .. aj kvantiou a aj kvalitou .. ALE .. je tu satale to ALE .. to si musis zodpovedat sam :) ci potreba mat v ruke fyzicke zelezo prevysuje vyhodu fakt skoro nekonecnej studnice zvukov vsetkych typov a zanrov ..

este trochu z ineho uhla pohlad na vec : vyhoda Komplete je ze podla mna ak ta nahodou prestane bavit (alebo z ineho dovodu ho budes chciet pustit dalej), podla mna predas ho lahsie (a pravdepodobne s mensou stratou) nez hw typu motif/fantom (jedine ze by si ich kupoval z drihej ruky za dobru cenu) ..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 04 dub 2013 12:31

No ja som skor "pocitacovy" typ, nie typ muzikanta-hraca. Viac to chcem kreativne, nevadi mi piplat sa so zvukom na obrazovke, donekonecna ho ladit a skusat - skor naopak, prave to je moj svet. Nieco take ako to zhodnotil Dendy - ved on ma uz trochu pozna. Priamo siahat na zelezo az tak nepotrebujem, nakoniec keby ano tak APC40 to isti.

Islo mi aj o kvalitu. Este stale mam v sebe tie predsudky z minulosti, ked HW bol proste HW - nemyslim tym nielen prave analogy. Som / bol som na pochybach, ci sa napriklad SW dokaze vyrovnat najnovsiemu Motif-ackemu enginu, 8 vrstiev zvuku, namakanost FX jednotiek, filtre ???

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 04 dub 2013 12:38

no v tom pripade neni nad cim vahat a chod do KOMPLETE .. to je presne co potrebujes ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 dub 2013 12:49

hawkens píše:ci sa napriklad SW dokaze vyrovnat najnovsiemu Motif-ackemu enginu, 8 vrstiev zvuku, namakanost FX jednotiek, filtre ???
jasnee o tom nepochybuj.. tak ja som bol uz tiez dlhe roky hardwarista (po tom ako som bol predtym sofwarista haha), hlavne co sa tyka synthov (VA) .. ale toto uz je dnes prezitok, cisto koli zvuku to nema yznam, jedine koli pocitu mat v ruke zelezo a fyzicke knoby.... NI syntaky su STRASNE daleko co sa tyka zvuku, FM8, Absynth, Massive - to ma TAKE efekty, kvalitu filtrov, a moznosti, ze to nakope rit hociakemu HW VA syntaku .. nemas o com uvazovat, Komplete je povinna jazda ked robis na kompe hudbu :)

hawkens

Příspěvek od hawkens » 04 dub 2013 12:55

No tusim ze Komplete vitazi, ide sa objednavat. A dokonca aj Ultimate stoji o dobru tretinku menej ako Motif, takze este zostane aj detom na zmrzlinu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 dub 2013 12:56

kamos, co byl leta zvyklej na motify a fantomy si ted komplete 9 docela chvali. A rozhodne je to ve svete sw skvelej pomer cena/vykon. Reaktor, massive, fm8, absynth, to jsou hodne pouzitelne a pouzivane nastroje (a ted nove Monark). Kontakt je dobrej sampler a v tech prilozenych samplebankach je taky dost uzitecnych veci. Ale ja zas nemam zkusenost s hw workstationama:)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 dub 2013 13:08

hawkens píše:No tusim ze Komplete vitazi, ide sa objednavat. A dokonca aj Ultimate stoji o dobru tretinku menej ako Motif, takze este zostane aj detom na zmrzlinu.
mozno ani to ultimate nepotrebujes ... dobre si pozri co tam je naviac oproti normalnej, mam pocit ze hlavne tam boli rozne abbey road 60' 70' 80' bicie a podobne baliky co zrejme moc nevyuzijes elektroniku .. usetris a okrem zmrzliny bude este aj na cukrovu vatu

hawkens

Příspěvek od hawkens » 04 dub 2013 13:15

Dendy dobre si zaspal dobu, dnesne deti su uplne inde. Mladsi ma 2 roky, ten uz robi na iPade. Starsi si uz pytal PSP.

Som zvedavy, kedy sa na iPade zacnu robit hudbu :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 04 dub 2013 14:00

no ty si spominal zmrzlinu :-) ja to viem, mam synovca vo veku 6r a obcas z neho nechapem ake veci uz dava na kompe :)

hawkens

Příspěvek od hawkens » 04 dub 2013 14:05

Takze nie sumark analogovych nastrojov, ale sumrak uplne vsetkych nastrojov.

Ale co, aspon ked cestujeme tak mame cele studio so sebou v notebooku.

dano

Příspěvek od dano » 04 dub 2013 16:18

Ja by som urcite isiel do HW nastrojov radsej ako do SW. Teda HW mat ako zaklad a potom samozrejme rozne softiky podla potreby ako doplnok. Ale nie je nad to zapnut a hrat a vediet ze aj dohras.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 04 dub 2013 16:30

zapnes a hrajes, to se dela se samohrajkou ne? Tvorit zvuky pres nejaky menu na display je hodne kreativni zalezitost.:)
Myslim ze HW feeling mas jen u subtraktivnich syntaku ala analogy, jinak je pocitac ve vsem lepsi.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět