Notebook na tvorbu hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
Fillippos

Re: Notebook na tvorbu hudby

Příspěvek od Fillippos »

Necítím se jako potrefená husa Pytkine, ikdyž mě napadlo, že když jako první zareaguju na předchozí příspěvek, někdo vystřelí. :wink: . Já prostě nechtěl, aby ta konverzace skončila. Levnější znamená mnohdy horší, a v téhle diskuzi to klidně přiznám, že nehledě na cenu, mac je prostě asi lepší. Jenže jsi nepochopil, že mi stojí za to klidně ušetřit i těch "blbých" 5-10000,- na compu. A jak už tu někdo psal, pokud si hudbou nevydělávám na splácení hypotéky - Mac si klidně odpustím. A odpustil bych si ho i tak.. Vždyť to PC proboha stačí.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

fillippos : ok .. ved kazdy si vybera sam svoju cestu zivotom .. ci pouziva pc alebo mac .. ci zije s muzom alebo so zenou .. ci robi muziku , alebo hraje hokej ..

Niekomu staci PC .. Niekto si radsej kupi MAC , aby mal kazdy den pekny slnecny .. Ja som investoval 1700 EUR do Macbooku pred tromi rokmi .. ten macbook pouzivam doma na citanie ezone , na citanie mailov a syn sem tam na tom pozera youtube .. a nelutujem toho .. proste clovek si musi sem tam spravit radost .. a MBP je radost .. proste slnko nad hlavou ..

Slovenskooooooooooo !

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

A vůbec, dá se to řešit i jinými způsoby!
Přílohy
apple.jpg

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

A ještě, Thinkpad a nejen ten mě vizuálně fakt bere víc než Mac. Navíc matná obrazovka je prostě pecka, ikdyž se dneska dají lesklé obrazovky obejít různými foliemi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

kazdy ma rad ine .. ja by som matnu obrazovku nechcel .. mal som lesklu aj na asuse .. na macbooku mam lesklu .. aj v praci na imacu .. parada ..

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

:shock: pecka

longsleeper

Příspěvek od longsleeper »

Pytkin píše:longsleeper : na com pocitujes spomalenie ? bootovanie ? alebo na vykone CPU ? Pocet pluginov , ktore spocita ?
Start a odezva systému,startování programů a po cca po půlroce mi začne systém padat (modrá smrt) a tuhnout cubase. I když bitová kopie disku by to vyřešila... no jo,lenost
dendy píše:
longsleeper píše:Macbook je super,až budu mít zbytečných 40k tak si ho koupím...ale je dvakrát lepší,když stojí dvakrát tolik ?
mna by zaujimalo kde vznikol ten mytus o 2x takej cene pri apple produktoch ...

http://www.alza.sk/macbook-pro-15-cz-d337442.htm
- 15.4 "LED 1440x900
- 4 GB ram
- i7 2.3
- HDD 500GB 5400
- NVIDIA GeForce GT650 s 512 MB vlastnej pamäte + Intel HD Graphics 4000
- hmotnost 2.56 kg
1806 EUR

http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-t530 ... 390710.htm
- 15.6 "LED 1920x1080
- 8 GB ram
- i7 2.9 ghz
- HDD 500GB 5400 otáčok
- NVIDIA NVS 5400 1GB Optimus + Intel HD Graphics 4000
- hmotnost 2.6 kg
1553 EUR

to lenovo ma onieco malo silnejsiu konfiguraciu, na druhej strane apple ma kvalitnejsie mechanicke prevedenie (hlinik vs. plast) ale rozhodne hovorit tu o dvojnasobnej cene apple vs. porovnatelny pocitac od konkurencie je nezmysel...
Nevím jak ve vyšší třídě, ale když si chceš koupit nejlevnější macbook (31500,-Kč) a porovnáš to se stejnou výbavou u jiných výrobců,tak jsi ,dobře,téměř na polovině.A to se bavím o Lenovu,Dell nebo HP.http://interlink.tsbohemia.cz/hp-proboo ... 52234.html http://interlink.tsbohemia.cz/lenovo-th ... 54206.html Nějakej Acer apod. šunty koupíš skoro za třetinu.Je pravda,že u macbooku dostaneš super display a kvalitní hliníkový šasi...ale jde mi o to,že když budu chtít změnit platformu a přitom budu chtít noťas,tak musím utratit 2x tolik.(zase jde o úhel pohledu,nepotřebuju pěknej display ani alu unibody)Proto mi přijde pc ntb jako lepší řešení.(jen do doby než vydělám hroznej balík ...pak du do retiny haha :) )

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

longsleeper : modra smrt znamena bud HW problem .. kedze po preinstalacii komp ide , tak to nebude HW problem , ale skorej nejaky zly driver .. cize asi nejaky zly komponent , ktory nema dobre drivery .. nemam s tymto velke skusenosti .. ja som nikdy moc BSOD nemal .. A nuendo mi nikdy nepadalo ..

longsleeper

Ať je to jakkoliv...den nebo dva v roce jsem (zatím) ochotnej obětovat...a jak píše humusgen...kopie disku je všelék :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

kopia disku je uplne zbytocna .. staci nejaky rozumny zalohovaci system a vratis sa k datumu , ktory je v poriadku ..

longsleeper

nebo...i když u mně ten zhoubnej proces probíhá tak pomalu,že je těžko určit kdy přesně se něco pos.... Tak proto raději radikální řez..

humusgen

Příspěvek od humusgen »

dendy píše:btw existuje nejaka alternativa k mac mini od ineho vyrobcu ? v porovnatelnom prevedeni (rozmery, hmonost, hlucnost-tichost, vybava) s porovnatlnou (alebo mensou) cenou ??
http://www.concept.biz/en/products/mini ... l-signage/ s Intel® Core i5 3317U (ivy-bridge) 2x 1,7 GHz (Turbo: 2,7 GHz)
Obrázek

http://teksyndicate.com/reviews/2012/09 ... w-intel-i5
takova placka s intel i5 za 540-600 $
Obrázek

http://www.concept.biz/en/products/mini ... nless.html
nebo takovy ježek s Intel® Core i5 2.7 GHz (Turbo: 3.3 GHz)
Obrázek

na Mac mini to zajiste nema..

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter »

dendy píše:to lenovo ma onieco malo silnejsiu konfiguraciu, na druhej strane apple ma kvalitnejsie mechanicke prevedenie (hlinik vs. plast) ale rozhodne hovorit tu o dvojnasobnej cene apple vs. porovnatelny pocitac od konkurencie je nezmysel...
nevim jestli si to mel nekdy v ruce... mechanicky provedeni je vic nez solidni, ackoliv z venku je to plast(nicmene nejakej hodne odolnej) ma to kostru z nejaky mg slitiny, ackoli si myslim ze mbp je solidni kus hw, neverim ze by ustal to co ustojej tyhle lenova(videl sem ho padat dost blbe z metru a pul na schody - prezil bez problemu)...fakt to neni nejakej pofiderni plastacek, ale nejbytelnejsi notas co jsem videl:]

jinak samo souhlasim 2x vetsi cena co tu zahaluzil hawkens je nesmysl... kde to vzniklo je jednoduchy, nekdo to misto adekvatne kvalitniho notasu s kterym to porovnavas ty, porovnal s nejakym low end shitem a je to:]

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

tak isto to bolo s MAC PRO .. raz sme to tu riesili , ze preco stoji MAC PRO 4000 EUR , ked rovnake PC si postavis za 1000 .. tak sme nasli adekvatne zrovnatelny workstation od HP a ten stal o 100 eur viac ..

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Ten ježek vypadá luxusně :)

Odpovědět