Notebook na tvorbu hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
dendy
Vybavení

Re: Notebook na tvorbu hudby

Příspěvek od dendy » 12 kvě 2013 09:33

aha tak to uz hej ... bazary nesledujem ale 3 roky stary MBP to je viacmenej skoro ako novy pocitac.. mam MBP 2010 a ten pocitac je v perfektnim stave mechanicky aj inak, bagerka drzi 80% ako ked bol novy... a to som ho uz aj oblial kavou a nic sa mu nestalo, klavesnica to zadrzala a nenatieklo dovnutra nic :-)))

vseobecne akukolvek znacku z bazaru starsi ako 2 roky by som nikomu nedoporucoval kupovat, ale apple ano...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 12 kvě 2013 13:22

Nechci ti brát nadšení z Reaperu, ale zkoušel jsi i jiná DAW?
Jistě, Nuendo/Cubase, Pro-Tools , tyhle DAWs znám docela obstojně. (V Reasonu jsem dělal cca před deseti lety jakési pokusy.) Reaper to vyhrál. Známý pracuje i s videem, a pro něj zase nejede vlak přez Nuendo. Každému sedí něco jiného a každý si časem stejně příjde sám na to co potřebuje. Pro mně je Reaper důležitý skutečně kvůli zátěži na jedné straně, gui na straně druhé. Vše jedu stejně přes hardware pult, takže pluginů mám zavěšených na stopách míň. Tudíž si můžu dovolit výkonově slabší mašinu, což znamená nižžší náklady. Jesli se v PC někdy něco sekne, to mi zase tolik hlavu neláme. Průběžně vše ukládám. Reaper je ale skutečně stabilní, oproti výše zmíněným DAWům. Navíc dělám živou hudbu a využívám často editaci a elastic audio, které má Reaper prostě vymakané. atd..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2013 13:51

kolegovi som dal reaper .. a hned stroskotal na tom , ze tam nejde video .. to je pravda ? neskusal som to ..

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 12 kvě 2013 13:54

Ja video nepouzivam, ale v changeliste su na nom permanentne updaty, takze tam asi bude. Dost ale nechapem, na co travia cas videom, ked je to urcene na audio. Namiesto kravin uz mohli mat davno doimplementovanych X ticketov z fora ( aj ked v poslednych updatoch sa zase slusne snazia ).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2013 14:54

No ked robis zvuk k videu, tak to video potrebujes vidiet.. Kolega to skusal a hovoril ze to tam nenasiel..

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 12 kvě 2013 15:43

Jirka Štolfa píše:No však se tu myslím bavíme o dělání muziky, ne ?
to se bavime, ackoliv to tak mozna vyznelo nemyslel jsem tim ze na delani muziky jsou win na nic a na jiny veci ok, spousta lidi na tom dela muziku naprosto bez problemu...chtel jsem jenom rict ze takhle cernobily jak si psal to rozhodne neni, a to ze by nekdo delal ve win aby mel co resit je hovadina pokud neni labilni...
hawkens píše:1. Ak ti nevadi ze si priplatis do cca 50% za nalepku Apple...
mno, ukaz mi notas od applu a pak adekvatni notas(takze ne nejakej lowend crap) notas za polovicni cenu..takovej sem fakt nevidel, ty opravdu kvalitni PC notasy stojej skoro stejne...
dendy píše:vseobecne akukolvek znacku z bazaru starsi ako 2 roky by som nikomu nedoporucoval kupovat, ale apple ano...
treba ty Tckovy lenova bych taky doporucil s klidnym svedomym...videl jsem i 7mi letej(denne pouzivanej) kterej byl akorat moralne zastaralej, jinak jako novej...

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 12 kvě 2013 16:22

No vidíš, já znám týpka, který miluje konfigurace všeho druhu a ten si Win neustále optimalizuje pro své potřeby, ale to, že na tom stráví víc času a energie, než samotným tvůrčím procesem ho nezajímá. Někdo se v tom prostě rád hrabe a pak musí řešit problémy s tím související. Ano i na OSX to de, ale tento člověk vyloženě OSX nechce protože se v tom nejde údajně tak moc hrabat. Takže proto jsem napsal, to co jsem napsal. Někdo prostě miluje řešení problémů a zcela funkční bezproblémový system odmítne, protože by se musel přispůsobit zcela funkčnímu systemu. Ano, je to trochu exot, ale je to skutečná osoba.

Ale já jsem na úplně první stránce psal, že si myslím, že i v kategorii PC NTB se dá vybrat solidní dobře fungující system. Je tam ovšem horší trefit ten správně fungující. A o tom byl právě dotaz OP. Byl tady jen nastíněn alternativní pohled, že Apple je taková jistější volba.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2013 18:00

Ono kazdy to vnima inak.. Ja si nemyslim, ze by bol windows nepouuzitelny a problematicky system.. Milion rokov som ho pouzival a aj dodnes mam jak macka , tak windows .. Ale proste ked zapnem macka, tak je to ako ked sa rano prebudim, vykuknem z okna a vonku svieti krasne slniecko a zacina krasny den.. A ked zapnem windows, je to ako ked sa zobudim a vonku prsi a vobec sa mi nechce ist do prace.. Najradsej by som ostal doma v posteli.. Takze je jasne , ktory system zapinam radsej a castejsie..

igor.hudba

Příspěvek od igor.hudba » 12 kvě 2013 19:21

Na Win. nebo DAW Cubase můžu říci jenom chválu. Používám jej už bez problému téměř 8 let, ale nesmím zapomenou že ta funčnost byla hlavně "nadprůměrně drahou" (40 tis.) konfiguraci...
Ovšem je na čase všechno vyměnit, ale Win a Cubase se mi nějak nechce opustit i když Vaše příspěvky jsou tak zajímavé a konstruktivní že začínám uvažovat snad o každé možnosti která se tady navrhuje. Nicméně peníze a mobilita jsou pro mě na prvním místě.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 12 kvě 2013 19:53

akorat u apple veci to bejva tak, ze si clovek rika proc uz si je neporidil davno:-) Bohuzel tim si musi projit kazdy sam, ta zkusenost je neprenosna
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2013 20:02

Oxygen :)

Igor: mac mini je stale dobre riesenie.. Aj ked chces windows .. A mas vyhodu, ze si to mozes niekedy rozmysliet a prejat na druhy breh ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 12 kvě 2013 20:40

Oxyygen píše:akorat u apple veci to bejva tak, ze si clovek rika proc uz si je neporidil davno:-) Bohuzel tim si musi projit kazdy sam, ta zkusenost je neprenosna
pravda... az na vinimky na apple kritizuju len ti co vzivote od nich nic nemali v ruke.... taki ti klasicki internetovi mudrlandi co taraju o predrazenosti a podobnych hlupostiach, teoretici co vzivote s ziadnym hw/sw od apple dlhodobejsie nepracovali...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 kvě 2013 20:55

Ale vacsinou ani s poriadnym pc, ktore stoji rovnako ako apple.. Niekedy aj viac .. Ale to sme tu uz vela krat riesili ..

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 12 kvě 2013 21:28

Nemám dojem že by tu někdo Apple kritizoval. Já třeba nehledám lepší systém než je PC, byť tu je.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 12 kvě 2013 22:14

dendy píše:
Oxyygen píše:akorat u apple veci to bejva tak, ze si clovek rika proc uz si je neporidil davno:-) Bohuzel tim si musi projit kazdy sam, ta zkusenost je neprenosna
pravda... az na vinimky na apple kritizuju len ti co vzivote od nich nic nemali v ruke.... taki ti klasicki internetovi mudrlandi co taraju o predrazenosti a podobnych hlupostiach, teoretici co vzivote s ziadnym hw/sw od apple dlhodobejsie nepracovali...
Muzu potvrdit, ze Dendy v urcite dobe byl tezkej apple hater, s dogmatem ze to je jen predrazena cetka pro ovce nikoliv pro profesionaly..:-D Ale to uz je davno, ted uz ma applem "vygumovanej mozek"..:D
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět