PROSBA O RADU : Tvorba RnB a HipHop hudby

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
PETER444

PROSBA O RADU : Tvorba RnB a HipHop hudby

Příspěvek od PETER444 » 14 říj 2013 19:53

Zdravím všetkých milovníkov hudby :)
Po niekoľkých rokoch hry na gitare, ma chytila za srdce elektronická hudba, konkrétne RnB a čo to z Rapu.
Mám v pláne poskladať si štúdio pre moje realizovanie sa,tvorbu beatov...
Z teórie som už čo to prečítal na viacerých fórach a chcel by som sa pomaličky dostať k výberu komponentov.
Počítač a soft mám postačujúci,no v ostatnom sa ešte neorientujem...
Preto by ste mi veľmi pomohli zopár radami :)
Čo sa týka značky, chcem mašiny od Akai, no neviem sa rozhodnúť ktoré...
Zo začiatku som chcel kúpiť nejaké klávesy + midy kontrolér,kvoli bicím a samplom, no neskôr ma oslovil Akai MPK 49.
Postačil by mi tento keyboard miesto kombinácie napr. samotných kláves + midy kontroléru s padmy ?
Ďalej sa chcem spýtať, aký je rozdiel medzi MPD a MPC sériou od Akai ? Chápem správne,že MPD slúži v podstate len ako kontrolér a všetky zvuky a a pod. musím mať v PC,kdežto MPC disponuje vlastnými zvukmy,pamäťou a pod. ? Podobne by som sa rád dozvedel o XR20...
Veľmi pekne ďakujem za každú radu a za ochotu byť trpezlivý a vysvetliť amatérovi to,čo iný berie ako banalitu :)

klingáč

Re: PROSBA O RADU : Tvorba RnB a HipHop hudby

Příspěvek od klingáč » 15 říj 2013 10:04

Rozdiel medzi MPC a MPD je napr. aj v tejto téme...

./ostatni-hardware/mpc500-t19672.html

PETER444

Příspěvek od PETER444 » 15 říj 2013 10:57

Ďakujem :)
A aký je Tvoj názor na MPK 49 ?
Postačil by som si aj s týmto jedným nástrojom ?

PETER444

Příspěvek od PETER444 » 15 říj 2013 14:35

Našiel by sa niekto,kto by bol ochotný poradiť, alebo zbytočná snaha ? :)

Kebis

Příspěvek od Kebis » 15 říj 2013 14:38

MPK 49, Dake slusne pluginy a ides. Mam ho uz par rokov a som spokojny.

PETER444

Příspěvek od PETER444 » 15 říj 2013 18:16

Ďakujem... A stačí mi to aj na samplovanie ? Klaviarúru by som riešil tak či tak, ale chcem niečo na tvorbu samplov...Práve preto ma zaujal MPK 49, pretože kombinuje pady s klaviatúrou ....Je to dobrá voľba ? Nemal by som radšej poriesiť klaviatúru + nejaký midi kontrolér s padmy ?

jazzym

Příspěvek od jazzym » 15 říj 2013 18:31

píšeš že si hral na gitare , tak možno ako hudobnik by si uvital širšiu klaviaturu , tak už si kup 61 key :roll: http://kytary.cz/akai-mpk-61/HN109223/
no ja som novačik v tomto poli tiež ..myslim že tvoriť loopy samplov a spušťať padmi alebo klavesami by o malo isť .. ešte zvukovečku za babku , monitory :wink:

klingáč

Příspěvek od klingáč » 15 říj 2013 19:55

PETER444 píše:Ďakujem :)
A aký je Tvoj názor na MPK 49 ?
Postačil by som si aj s týmto jedným nástrojom ?
Hmm, videl som ho - resp. AKAI MAX - tuším bola aj recenzia v časopise MUZIKUS posledný mesiac - len v predajni. Klaviatúra sa mi zdá na můj vkus trošku "tvrdá", ale zrejme je to jeden z lepších kontrollerov. Názor ti napíše skůr niekto, kto ho aktívne používa. Osobne by som dal prednost skůr nejakému syntezátoru z druhej ruky, ktorý by som tiež mohol využit ako kontroller. Je však otázne, do akej miery potrebuješ pady..
Predošlý príspevok s linkom som písal, lebo som si pamatal, že som kdesi videl tému o MPK..

PETER444

Příspěvek od PETER444 » 16 říj 2013 13:44

Áno,gitaru mám v podstate zmáknutú,ale klavír neovládam,čiže hudobníkom by som sa nenazýval :)
Zvukovku a monitory beriem ako samozrejmosť :)
Preto myslím,že konkrétne na RnB by mi postačila aj 49 klaviatúra, nechystám nejaké klavírove sóla, skôr doprovody a nahrávanie ostatných zvukov,efektov...
klingáč, s tou témou si mi veľmi pomohol,ďakujem :)
Syntezátor ?
A ten na čo presne slúži ?
Ja som mal zo začiatku predstavu, že pôjdem do MIDI keybordu + nejaký kontrolér s padmy na bicie a samply...
Neskôr som rozmýšlal nad MPC, že si v nom vysamplujem čo potrebujem + nejake bicie, toto následne prenesiem do softu a dohrám čo potrebujem na klávesách...No a nakoniec ma zaujali tie MPK 49, keďže obsahujú aj pady....Neviem prečo sa rozhodnúť,aké su vaše názory ? :)

Odpovědět