Sony MDR 7506,Beyerdynamics DT 1990 pro

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
gambler

Sony MDR 7506,Beyerdynamics DT 1990 pro

Příspěvek od gambler »

Zdravim,ma niekto skusenosti s tymito sluchatkami?Cital som ze Andrew Scheps mixuje 100% ITB a mixuje bezne na Sonyckach.Vraj na nich raz urobil komplet mix (bez checku na monitoroch) poslal do Abbey Road a typek co mal robit master vraj len povedal ze dobre,netreba tam nic upravovat:DNeviem ci to je len taka bachorka frajerska:DNechce sa mi verit..
Kazdopadne Sonycka mi dosli dnes (chcel som ich skusit predtym nez kupim nieco lepsie) a neviem pridu mi ze strasne prikrasluju,dokonca aj moje mixy na nich zneju az moc dobre ,normalne jak profi tracky ktore som na nich pocuval :mrgreen: Co je samozrejme blbost... Neviem ci ich musim viac napocuvat alebo sa musia vyyhrat este alebo su proste take,nepouzitelne na mix?
Aka je vasa skusenost?
A chcem ze bud si ich necham alebo vratim a vezmem Beyerdynamics DT1990 pro..S nimi niekto ma skusenost?
Pripadne nejake ine sluchatka do 500 eur ktore mozu hrat aj skaredo ale je na nich pocut kazda chyba?

IvanB

Re: Sony MDR 7506,Beyerdynamics DT 1990 pro

Příspěvek od IvanB »

A nie sú tie Sony a Beyery dva dosť rozdielne svety? Aj konštrukčne (uzavreté vs. otvorené) a aj cenami... To si dal do úzkeho výberu dosť extrémne teda :)

gambler

Příspěvek od gambler »

Tak su,na konstrukcii IMO ale az tak nezalezi ci otvorene-zatvorene.Mozno by som isiel aj do custom IE monitorov keby existovala nejaka firma na SK CZ co to robi?
A co sa ceny tyka ak su Sony ozaj tak dobre tak mi bude zbytocne kupovat drahsie..Aj ked pozeral som freqencnu krivku a teda tie Beyer su na tom horsie jak Sony z tohto hladiska.Sice vyslovene nejdem po flat sluchatkach..
Inak tie Sony hraju lepsie s Iphone 6s ako s mojim Audient id 22..Detailnejsie v stredoch lepsia hlbka aj stereo image .Ten DAC v Audient v ID 22 je bud riadny shit alebo s tym mojim nieco nie je v poriadku..

gambler

Příspěvek od gambler »

Tak tie Sonycka su fakt dobre,hlavne pri nizkych hlasitostiach..Ak su hlasnejsie tak ten boost na spodkoch zacne byt otravny..

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Ten Audient nemôže byť taká katastrofa... Je síce pravda, že iPhony hrajú fakt že dobre, ale id22 je vyšší model z tej rady, neverím, že je to shit. Ja mám iD4 a celkom OK to hrá, aj keď priznávam, že lepšie ako môj iPhone 6 to nie je...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Pánové, jestli vám iPhony hrajou líp než Audienty, tak je něco špatně...

gambler

Příspěvek od gambler »

Amorph ten Audient mi pride ze hra strasne hladko..Mozno tak aj ma zniet kvalitna nahravka cez kvalitny prevodnik?Neviem nikdy som nepocul hrat fakt ze kvalitnu zostavu..
Ten Iphone mi pride ze tam viac pocut texturu a detail,moze to byt ale zase len sposobene tym ze urcite frekvencie vytrcaju z dovodu horsej kvality prevodnika v Iphone?A detail si zamienam s nereovnou frekvencnou odozvou?Fakt neviem.
No ten Iphone mi pride detailny aj pri nizkych hlasitostiach narozdiel od Audientu.
Vravim tazko to je hodnotit z mojej strany ked som nikdy nepocul kvalitne zmixovanu-zmastrovanu nahravku cez high-end
prevodnik,bedne v kvalitne miestnosti..
Inak predtym som mal Presonus Itwo a pri prechode na Audient som nepostrehol ani minimalny rozdiel kvality zvuku cez sluchatka..Rovnaky hladky cisty az jemne "rozostreny" zvuk v stredoch by som povedal..Mozno som tiez ovplyvneny tym ze mam NS10 a Avantone kde na stredoch pocut kazdy sprng:)
No par recenzii na Audient ID22 sluchatkovy zosik som cital a ludia teda nadseny moc neboli..

Edit:Este ma napadlo k tym Iphonom,nesluzia nahodou ako hlavna referencia pre zvukarov po celom svete?:D Minule som cital rozhovor s nejakym znamym zvukarom ze ked si pustite hudbu co mixoval v jeho studiu tak znie sice ok ale nic vynimocne,no ked ju pustite v aute tak znie skvele..Mozno to je rovnaky pripad aj s Iphonom..To len tak mimochodom:) Dokonca existuje aj apka pomocou ktorej prehras zvuk z DAW priamo cez Iphone..

IvanB

Příspěvek od IvanB »

No nenazval by som to tak, že hrajú lepšie, ale “inak”. Podľa mňa tie iPhony majú hrať ako hi-fi - proste cielené zdôraznenie spodkov a výšok. V prvom momente to oceníš. Často, keď ho pichnem do stereo receiveru, si to hneď všimnem, na main out iD štvorky sa nechytá ani náhodou, ten má podstatne vyrovnanejší zvuk, možno ako píšeš gambler - taký “hladký”.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

gambler: ja myslim, ze jsi ten rozdil popsal docela presne:) A je mozne, ze ta zrnitost a jakoby zvyrazneny detail (ve skutecnosti zkresleni) muze byt nekdy pri poslechu ve ztizenych podminkach plus.

Odpovědět