Yamaha MG10XU vs Allen a Heath ZED-10FX

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
Odpovědět
FreeTekno

Yamaha MG10XU vs Allen a Heath ZED-10FX

Příspěvek od FreeTekno »

Zdravím, chcel by som si kúpiť jeden z týchto mixov a rád by som počul, ktorý z nich Vám pripadá lepší ?

Využíval by som ho v skúšobni na pozapájanie hardwaru (grooveboxy, synth, atd.) čiže žiadny spev. Nepotrebujem mix na žiadne profi zvučenie takže by mi úplne stačilo aby bol spoľahlivý, odolný (vydržal nejaký ten rok) , nešumel, dali sa pridať nejaké efekty a to je asi tak všetko.

Za odpovede a rady vopred ďakujem.

ZFarkas
Vybavení

Re: Yamaha MG10XU vs Allen a Heath ZED-10FX

Příspěvek od ZFarkas »

Měl jsem Yamaha MG (2 modely) i AH ZED10FX a 14FX a používal je na nahrávání, v domácím studiu i při živém zvučení.

MG bylo vždy bez problému na zvučení politických a sportovních akcí, tj mluvené slovo, přednášky, prezentace atd. (včetně projevů třeba prezidentů Klause a Zemana na veřejných mítincích) i na hudbu jak na podkres, tak třeba i na spolehlivost přenosu hodně exponované hymny, slavnostní pochody, ceremoniály atd. nebo i na sportovní exhibice (požadavky na max volume).

ZED měl určitě lepší preampy a efekty na home recording, pro analogové synty nebo i na live zvučení folk/jazz dua/tria s požadavkem na každý zvukový detail (akustické nástroje, zpěvy), tady už MG trochu slévala zvuk dokupy, horší separace i dynamika proti ZED, a to i bez toho mizernýho kompresoru na mic šavlích..

Teď používám na recording i live zvučení digi mix Bose Tonematch 8 (kvalita srovnatelná s Dynacordy) a vintage Peavey PV14 první generace + analog vintage master comp/limiter (made in UK) a už nemusím nic řešit ;-)

Odpovědět