Yamaha S03 nebo Roland Juno D

Diskuse ohledně nákupů audiotechniky (mám si koupit X nebo Y)
EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 led 2006 09:34

ked uz sme u tych SY. viete mi niekto strucne napisat klady zapori 77-85-99 ?

dano

Příspěvek od dano » 24 led 2006 10:17

EXCOM píše:ked uz sme u tych SY. viete mi niekto strucne napisat klady zapori 77-85-99 ?
V prvom rade SY85 do tejto serie velmi nepatri, aj ked oznacenie tohto nastroja moze vyvolat dojem, ze je medzi 77-99. No SY85 nema vobec AFM syntezu, je to nastroj zalozeny vyslovene na AWM2, co v tej dobe nebola ziadna zvukova vyhra najma u Yamahy, ktora dlho nemala pocuvatelne sample.

SY77/99 su doteraz povazovane za nadcasove masinky. Okrem niektorych rozdielov (moznost nacitania samplov u SY99, ina efektova jednotka) su to vlastne totozne nastroje. K nim patri aj modul TG77, co je SY77 bez klavesnice.

Specifikacie tychto nastrojov najdes napriklad na www.yamaha.com, alebo www.sonicstate.com/synth.

Co sa tyka kladov:
- AFM synteza (vychadza z FM u DX) je hlavne v kombinacii s AWM2 uplna pecka (spolu tvoria tzv. RCM syntezu)
- nadcasovost u niektorych zvukov
- spolahlivost fungovania
- vyborna klaviatura (hlavne na synt zvuky a organy)

Co sa tyka zaporov:
- patria medzi typicke obrovske kombajny
- ich vlastnenie je skor vecou prestyze ako prakticnosti, nakolko to nie su univerzalne nastroje, skor funguju ako ceresnicka na torte - spravis nejaku skladbu a este tam prasknes jeden zvuk z SY aby to malo stavu
- cisto AWM2 synteza je dost nepouzitelna
- mala polyfonia (16 na AFM a 16 na AWM2) co je zufalo malo, ked mas napriklad zvuk el piana zlozeny z dvoch AFM zvukov, cize polyfonia 8 a to sa ti uz vypinaju hlasy pocas hry

SY77 bol moj prvyporiadny synt (hned po jednom hroznom CASIU) a dodnes nanho spominam s akousi laskou. Mal som ho az do konca tohto roku, no nakolko je to fakt obor a malo univerzalny, som ho vymenil.
No som pevne rozhodnuty si raz cez EBAY kupit TG77, aby som tie zvuky mal pekne v jednom mensom module.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 24 led 2006 10:36

tomas888 píše:Možná bych i šel do něčeho staršího, bojim se spíš toho,abych nekoupil něco vadnýho apod. Další věc je,že nemám tolik info. o starších modelech. Tady ve fóru mě docela zaujala debata o K2000,který se dá
sehnat do 15000,jinak nevim. Potřebuju něco jednoduchýho(hlavně editace,protože neumim moc hrát(to bych rád napravil)),ale zase ne primitivního, přehlednýho,
efektivního,kompatibilního s notebookem,něco kde si vyhraju s procesorem a efekty atd., hlavně aby to mělo slušnej zvuk(nejde mi ani tak o tradič. akust.nástroje(klavír,trubka,sax,kytara apod.) jako spíš o dobrý elektronický zvuk) a hlavně aby bicí stály alespoň za něco. A co se týče klaviatury (Yamaha S03),nevím jestli jsem schopen jako začátečník vnímat rozdíl.
kup si Kurzweil K2000, ted jsem se nedavno tady s klukama bavil o tom jestli Juno D nebo Roland RS50 .. a kurzweil ma vyborne smycce.. hodne algoritmu na editaci.. klaviatura slusna.. za ty prachy a navic to ma disketovku .. a za 15k koupis treba i se sample boardem.. muzes k tomu pak pripojit SCSI disk cd rom.. myslim, ze jsem koupil dobre.. to vis na trance leady to neni :) ale treba gouryellovský efekty.. housle.. POPove piano simulace TB303 PROPHETU apod. tak na to je Kacko dobry.
Ted bez pardonu panove.. cekal jsem teda ze klavir na tom bude lepsi.. zni to jak vylepsena midi banka ze soundblastera.. to kdyz to srovnam s bankou co mam do kontaktu z Yamaha C9 tak tomu ta yamaha natrhne rit na cele care.. a i ten plechova samplovacka klaviru na Juno D se blizi vic ty yamaze nez ten klavir na kurzweilu. Uz jsem ho teda ted poladil, co to slo.. ale ten prubeh je divnej.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 led 2006 13:23

dano> dikes, ja mam zalusk na SY99 casom.. ta cena dnes je smiesna v porovnani s tym kolko to stalo pred par rokmy... premna je SY99 s SY35 srdcovka.. :) SY35 som uz zadovazil.. este 99 :)

tomas> skus si niekde ocahat aj SY99, myslim ze aj dnes je to klaves ktory ma co povedat za tie prachy !

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 24 led 2006 23:39

Tak jsem z toho pěkně zmatenej,no ale jedno je jistý. Všichni jste se
shodli,že je nejlepší něco použitýho. Já se v tom teda moc nevyznám,ale
připadá mi,že třeba K2000 je už hodně starý ne? Vždy? se vyráběl někdy
na začátku devadesátých let nebo ne? Jakto že je tak populární? Copak jde vývoj v této oblasti tak pomalu, že ani stroje o deset let mladší nejsou
schopny(jak zvukově tak možností rozšíření a kompatibility) jasně předčít
tyto staré mašiny? Navíc může být takhle starý nástroj spolehlivý? Navíc disketovka mi je vlastně k ničemu,protože mám no?áka.

Jak je stará vůbec SY99, ta by mohla být podstatně mladší ne? Díval jsem se na nějaký stránky,ale stáří modelu neudávali.

A ještě by mě zajímala jedna věc: Má někdo zkušenost s Roland GW-7?
Četl jsem recenzi,ale nepochopil jsem,jestli je to syn?ák,keyboard nebo nějakej mutant. Recenze byla celkem vztřícná, tak nevim.

aladar

Příspěvek od aladar » 25 led 2006 09:26

Ještě je tu otázka polyfonie, k2000 má pouze 24 hlasů pokud vím, sy77/99 mají 32 a snad dokonce je to tak že 16awm a 16fm tedy použiješ-li pouze awm máš 16 hlasů.(?) Nepochybuju o tom že to hraje pěkně ale tak na živý hraní. Cena je taky lákavá ale jestli to chceš k počítači asi bys měl tohle zvážit. Bude-li to tvůj jediný nástroj tak je 24 či 32 nebo dokonce 2*16 hlasů žalostně málo a už bych asi takovýho dědečka do party nebral.
Podle toho že váháš mezi juno d a s03 hledáš univerzální mašinku.
Někde se tu potuloval v inzerci XP50 tuším už za 14. Myslím (jsem přesvědčen) že hodnota tohodle nástroje je jinde, jak proti k2000 tak proti sy. "Káčkaři" nech? mou drzost prominou. Mám jv2080 a bez ohledu na to jestli mi bude někdo vyprávět o špatných převodnících se mnou tenhle nástroj vydrží asi dokud se nerozpadne.

dano

Příspěvek od dano » 25 led 2006 13:05

tomas888: SY99 je z roku 1991. ale na tvojom mieste by som na ten nastroj zabudol ako na hlavnu univerzalnu masinku. je to dobre len ako doplnok, inak sa zblaznis hlavne s vacsiny nepuzitelnych zivych farieb. Starsie Yamahy maju totiz priam hrozostrasne sample

K2000 je tiez dost stary stroj...

dano

Příspěvek od dano » 25 led 2006 13:07

aladar: SY77/99 su co sa tyka polyfonie vybavene dost zle. Maju sice spolu 32, avsak 16AWM a 16 AFM. Z toho ak chces mat tucny zvuk, musis ho zlozit napriklad z 2AFM a uz mas len 8.

Poshook

Příspěvek od Poshook » 25 led 2006 19:47

Kup si JunoD. Zakladne zvuky v pohode, par knobov na real time editaciu (oblaky, filter, LFO), vaha cca 5 kg. nie je co riesit :)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 25 led 2006 20:05

Kup si Triton Le 61. Zakladni zvuky super (Triton!), 4 knoby na realtime editaci (ceho chces), vaha cca 7kg ;-) ....sorry Poshook :lol:

Ale vazne - da se sehnat novej za 760 EUR, coz je sice vic nez JunoD, ale urcite ma lepsi zvuky a vic moznosti, nehlede na 2 volne programovatelne arpeggiatory a sekvencer. Klaviatura je ale dost lehka a skoleni pianiste na ni nadavaji.
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 25 led 2006 20:21

A k čemu jsou ty arpeggiatory?

Merlin

Příspěvek od Merlin » 25 led 2006 20:43

Zjednodusene receno, (vetsinou levou) rukou drzis 1 ton, dvojzvuk ci akord a arpeggiator ti podle naprogramovane sekvence not tento akord rozklada, coz v praxi u Tritona vetsinou znamena, ze 1. arpeggiator ti hraje bici a 2. arpeggiator ti hraje basovou linku pripadne i dalsi akordovy rozklad, takze se to chova trochu jako samohrajka. Nastavit se da u kazdeho arpeggiatoru samozrejme tempo a x parametru jak se ma dany akordovy rozklad ci sekvence tonu hrat. Navic ke kazdemu arpeggiatoru muzes priradit libovolne mnozstvi zvuku v multirezimu, takze vznikaji kolikrat temer kompletni aranze. Pro skutecne muzikanty zajiste opovrzenihiodna vec, ale pro nas hracicky je to velika zabava a uzasny zdroj inspirace!!! :lol:
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 25 led 2006 20:59

aladar píše:Někde se tu potuloval v inzerci XP50 tuším už za 14. Myslím (jsem přesvědčen) že hodnota tohodle nástroje je jinde, jak proti k2000 tak proti sy.
Přesně to sem měl na mysly. A tu XP50 jsem taky viděl, myslim v Annonci, je to pár dní.

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 25 led 2006 23:26

Merlin píše: Ale vazne - da se sehnat novej za 760 EUR.
Můžeš mi napsat, co to je za obchod?

tomas888

Příspěvek od tomas888 » 26 led 2006 00:08

Má někdo zkušenost s Roland GW-7?
Četl jsem recenzi,ale nepochopil jsem,jestli je to syn?ák,keyboard nebo nějakej mutant. Recenze byla celkem vztřícná, tak nevim. Má to mít
sekvencer a cena za nový 16200.

Odpovědět