;)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy

;)

Příspěvek od Jindy » 31 bře 2006 16:13

;)
Naposledy upravil(a) Jindy dne 04 črc 2006 16:22, celkem upraveno 2 x.

loleq

Příspěvek od loleq » 02 dub 2006 11:10

ta 1 vec sa mi celkom pozdava, preco taka kratka?
2. nefunguje
3.ako vravis- loop

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 12:13

loleq- Sem rád že se ti remix MJ Thriller líbí, ale byl to jen takový nahodilý experiment, takže sem to nějak dál nerozvíjel a utnul to poměrně brzy, ale možná se k tomu ještě vrátím. Spíš ale budu experimentovat i s jinými slavnými songy a remixovat je do nových synthů.

To All: Jo a sorry, Rusty Music.mp3 sem nějak zapoměl nahrát na server, takže teď už to funguje.

DJDave

Příspěvek od DJDave » 02 dub 2006 13:33

Tak 1 MJ Thriller, se mi libi, myslim ze bys ses mel k tomu vratit. Je to totiz hodne kratky, ale jako uryvek se mi to zda dobry. Libi se mi tam ten synth jak hraje hlavni prevzatou melodii......
Zda se mi z tech dvou co sem slysel (1,3) Nejlepsi......

K ty 3 (trance) tak to je spis jako linka syntu do neceho(vlastne to tam i pises) pridej naky beaty a basu a mohlo by to bejt 100krat lepsi hit :D
Na tom je poznat rychlovka.....Tak jestli v tom budes pokracovat, tak to sem nekdy hod, mohlo by to bejt zajimavy.
....:::: DJ Dave ::::....

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 14:27

DJDave: no jistě, ten synth co hraje hlavní melodii v thrilleru má pro mé uši úplně lahodný zvuk, takže teď vidím, že to nebyl jen můj dojem.

A trojka, jasně, je to pouze synth, melodie, bez beatů atd., no ale jestli je to dobré, tak z toho do budoucna jistě udělám celý track. Nevím, jistě se spoustu lidem zde na ezone ta melodie líbit nebude.

Jinak, pokračovat budu jistě v tomto duchu, protože já se nesnažím dělat tuctovou hudbu, ale opravdu jen hity a tak nějak revoluční věci, protože se mi zdá, že vývoj v hudbě celkem stojí a dobrá hudba se dost pracně hledá.
Každopádně, pořád ještě nemám potřebné hw vybavení a některé znalosti, který bych chtěl mít, takže než uplácám nějakou opravdovou hitovku, tak to bude chvíli trvat. Ale hit se musí líbit co nejvíce lidem a o tom to celé je a takovéhle fórum je dobrý prostor pro testování různých názorů lidí na různé druhy skladeb. Podle toho pak já vyberu ten směr který se lidem nejvíce líbil a z toho vypracuju něco opravdu dobrého a to je taky důvod, proč se s těmito epizodními skladbami moc nemažu. Ony mi slouží jen jako takový test, jestli se ten náznak, to demo, vůbec někomu líbí. Potom se budu mazat až s něčím o čem budu vědět, že to nedělám zbytečně a že se to bude líbit většině lidí. No snad je to dobrý přístup...

DJDave

Příspěvek od DJDave » 02 dub 2006 14:48

Jindy - Je takovej hutnej, je to VST? Nebo nejakej HW, jako vst to rozhodne nezni...

Tezko se posuzuje jenom melodie beze zbytku, hodne zalezi na tom co si pak jeste predstavujes k te skladbe dal.Vzdycky i kdyz to bude nejvetsi hit, tak si najde pocet priznivcu, i velky pocet odpurcu, ale o tom to asi cele je.. Nikdy se vsecko nemuze vsem libit a naopak....

Ja taky jeste nemam dostatecny HW, tak se snazim neco obejit, ale verim ze jednou bude, protoze se mi to zda na dobry ceste. Uz je to skoro na dosah :) Takze souhlas....

Nemam rad kdyz nekdo jede jenom na PC. Nebo ne nemam, ale je to takovy zvlastni, uz to asi neni to co to bejvalo.. Kdyz si ani moc nezakroutis atd. Vis co mam na mysli.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 15:14

DJDave: heh, hw synth to neni, je to vst a je to Z3TA+, ale je to ovládané přes midi kontroler Evolution UC-33e. Tohle je znamenitá kombinace a co se týče toho synthu, tak lepší softwarový sem osobně ještě nenašel, takže proto ho používám...Tady přikládám obrázky jak Z3TA+ tak UC-33e-

Obrázek
Obrázek

Ještě mi schází nějaký pořádný sw nebo hw drum synth, nebo spíš groovebox. Groove Agent je šmejd, Reaktor 5 mi taky moc nesedí...no chtěl bych bicí hnát spíš z hardwaru a hlavně vše syntetické. Aktuálně se mi zdá jako vhodné řešení Korg Radias, který spojuje jak výkonný syntesizer tak drum machine a snad funguje taky jako drum synth. Na Korg Radias se určitě koukni, někde se tu na ezone povaluje skvělá videoprezentace. Mě se ta mašinka opravdu líbí. Tady máš alespoň obrázek -

Obrázek

Někdo říkal že je to spíš samohrajka, ale pokud tam mám možnost vytvářet vlastní paterny, modulovat synthy atd. tak to až tak samo hrát nebude. Ale jasně, taky by někdo mohl hrát jen z těch továrních presetů a v tom případě to hraje skoro samo, ale na to já se nechystám, pokud si to někdy koupím.

DJDave

Příspěvek od DJDave » 02 dub 2006 17:37

Jindy - No peknej prispevek........ :D

Zetu moc dobre znam, ja ji taky dost pouzivam, ale na rozdil od tebe tam ty zvuky tocim na masterkeyboardu, mk461c, o tom uc sem taky uvazoval, ale je to celkem zbytecny kdyz mam tohle.Mam tam tech knobu celkem dost.

Ten korg nevypada spatne, ale asi za nej bude pekna palka. Ja osobne delam bici pomoci sample CD v posledni dobe se mi hodne libi Vengeance (tusim ze club essentials one) Tam mas kopaku... A hlavne vsecky skoro pouzitelny, z tech sample cd to taham vetsinou do intaktu, kterej ovladam pres ty klavesy, zatim sem s tim moc spokojenej,ale taky planuju koupit HW na bici...Ale musim rict ze takhle mi to celkem vyhovuje..

Jeste sem premyslel o tom jak tady nedavno psal kexik, to milenium.. To nevypada jako spatna investice..

Kdyz uz mluvime o VST, tak ta zeta je jednicka, ale taky V-Station a obcas a to fakt obcas tam zavita Vanguard....

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 17:59

DJDave: Jo mk461c je dobrá věcička, ale lepší se mi zdá teď nová řada od M-Audia - Axiom. Ale chápu, že v době kdys to kupoval, tahle řada ještě neexistovala. No ale Axiom sem na živo ještě neviděl, ale z těch obrázků se mi zdá, že je to z kvalitnějších plastů a taky se mi líbí ty pady jako z trigger finger - to se dá občas využít.

Ten Korg stojí v přepočtu do českejch asi 60 tisíc no a to se mi zase nezdá úplně moc a na splátky by se to dalo utáhnout. Jako můžeš koupit jen ten synth bez těch kláves a toho speciálního racku. Já bych to ale koupil se všim všudy, protože ten rack se mi zdá bezvadnej - můžeš si to různě natáčet, zvedat a posouvat a taky tam máš odkládací prostor na notebooka, prostě vše co potřebuješ.

Ke kopákům - víš já chci mít v tracku naprosto všechno syntetické, takže nehledám samply, ale drum synth a to hodně kvalitní, aby mohl konkurovat právě nahraným samplům. Z toho co mi všichni doporučili se mi nic moc nelíbilo, nevíš o nějakém fakt dobrém vst drum synthu?
Chci to mít syntetické, protože nad tím mám potom naprostou kontrolu a můžu to v budoucnu ještě dolaďovat a tak. Nastavení zvuku jsou prostě bohatá a lze s tím opravdu kouzlit víc, než jen se samply.

Millenium o kterém psal kexík..ehm, to mi uniklo, jakého to má výrobce, případně mi prosím dej odkaz na ty kexíkovi zprávy kde o tom mluví, zkouknu to.

No a zeta je jednička, jenomže už je to celkem staré, asi 3 roky už, takže by to chtělo něco novějšího. Já zkusim teda ten V-Station a Vanguard, ikdyž mám pocit, že ten už sem někde sosal a nešlo mi to nebo se mi to nelíbilo, no zkusim to znova.

Btw, říká ti něco ArtBeats? (videa) a když jo, nevíš kde to "sehnat"?

zajíc zvědavec

Příspěvek od zajíc zvědavec » 02 dub 2006 21:29

:lol:

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 22:05

zajíc zvědavec: copak?

DJDave

Příspěvek od DJDave » 02 dub 2006 22:26

Takze ohledne kexika a milenia tady je link - http://ezone.techno.cz/viewtopic.php?t= ... ight=beaty

Tyka se to primo reseni beaty pres klavesy ci pady....

No ten korg bude peknej asi jako kazdej korg, ale na studenta je to zatim porad dost, to milenium je neco jako kontroler by se dalo rict.

K tomu Novymu M-Audiu no taky se mi libi, ale sou to takovy dost plastovy (hracky) mi pride, ale zase se s tim pekne dela..To se da rict....I cena je prijetelna zkousel sem to prepocitat z EUR v nemecku na cesky a myslim ze sem se vesel do necelejch 10 tisic..(zda se mi to dost malo, musim si to jeste overit.)

ArtBeats mi nic nerika asi nejakej soft ne?Ten vanguard neni zvukove zase tak dobrej ale zkus uvidis sam. To bych spis doporucoval ten V-Station je to primo od novation. Hodne lidi rika ze to hraje lip nez ty posledni HW masinky od Novation, ale tyhle nazory sou hodne diskutabilni a kazdej ma svuj... :lol:

Jindy

Příspěvek od Jindy » 02 dub 2006 22:37

DJDave: jo dík...hele teď sem zkoušel demo nového synthu od Terratec - KOMPLEXER a ten je taky fakt dobrej, try it here - KOMPLEXER DEMO

biscuit

Příspěvek od biscuit » 02 dub 2006 23:59

jindy: vyzkousej waldorf attack a microtonic

Jindy

Příspěvek od Jindy » 03 dub 2006 09:57

biscuit: hmm, dík za tip, jistě to odzkouším...

Odpovědět