2 nové songy ("Ať život má spád" a "Brána do říše snů")

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Atoss

Re: 2 nové songy ("Ať život má spád" a "Brána do říše snů")

Příspěvek od Atoss »

biscuit píše:
15 dub 2021 19:06
na chvilku jsem si to pustil a měl jsem pocit, že když to poslechnu celé, že mi to rozjede tinitus :-)
dělá to na mě dojem, že je snad každá stopa projetá nějakým exciterem, kterej je nemilosrdně vyhnanej do šílena. nemá to navíc ani tělo pořádně, takže je to tím ještě akcentovaný. no prostě vyloženě jedovatej zvuk pro mě... buď jsou úplně špatně podmínky, kde to mícháš, nebo už máš takovej dědkovskej sluch, že to takhle vysoluješ :-D sorry za nevybíravou terminologii, snažím se bejt co nejupřímnější a stáčím to i trochu do srandy ;-)

jinak tam někde vzadu je cejtit, že to vlastně špatně nehraje, jen je tam v tom moc toho středovejškovýho mračna...
Díky za upřímnost, já se z kritiky rozhodně nesypu, naopak je fajn slyšet názor jiných hudebníků :palec+:
Mně se právě zdálo, že když jsem si poslouchal referenční songy, tak ty byly co do výšek podobně namíchaný (ale asi chyba lávky...).

U mě budou hrát roli 2 faktory:
1. Nejsem žádnej zkušenej zvukař
2. Nemám žádnou zkušebnu ani odhlučněný prostor - míchám to v klasické obytné místnosti a zřejmě i na podprůměrných bednách.

Každopádně dobrý Feedback, že příště na výšky pozor!!! :lol:

Fractal

Příspěvek od Fractal »

OK, příště si dám na výšky pozor - dřív jsem měl spíš opačný problém, že mixy neměly jiskru a byly moc "zahuhlaný", tak teď jsem to asi s výškama přehnal :( . Na Mastru není enhancer - jen malinko podpořený výšky - asi to bude chyba míchačky v rámci EQ
Viš jak, to není ani o tom jestli je tam něčeho moc, nebo málo. To je takové zavádějící. Spíš si nastav mysl na koncept vyváženosti, harmonie. Prostě když někde přidáš, tak to někde zas "ubere". Moc výšek defacto znamená málo basů a naopak. Když máš moc výšek i basů, tak to zas znamená málo středů. Prostě je třeba dojít do bodu kdy ani jednoho není moc ani málo.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Fractal: geniálně prostá myšlenka a přitom je dost těžký si to uvědomit... že se tam prostě nevejde víc, než se tam vejde :) A když je něčeho moc, je to na úkor zbytku. Platí to mimochodem i v (grafickym) designu a taky to spoustě lidí nedochází.

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 »

Brána do říše snů: Na taneční zábavě v roce 1980 bych vyletěl na taneční parket, vynikající muzika absolutně super ale jen do 0:47. Jakmile začne zpěv je to Turbo na invalidním vozíku. Pak už jen samé klišé. Ale muziku a spodky umíš udělat výborně o to nic. I bicí jsou super.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

"Turbo na invalidním vozíku" - tak to bych si dal na obal CDčka!

kuba

Příspěvek od kuba »

Mně se to moc líbí.

Mastering není dokonalej, ale není to určitě žádnej průšvih. Hodně záleží na čem a kde to mícháš.

Pokud máš blbou akustiku v místnosti na master, dá se to poměrně snadno vyřešit třeba takhle:

https://www.gear4music.cz/cs/Nahravani- ... XQEALw_wcB

Jestli bych měl něco vytknout tak ty aranže ala Turbo :) na tom bych ještě zapracoval.

Atoss

Příspěvek od Atoss »

Díky Kubo za reakci a hodnoceni...no akustiku nemám v místnosi pořešenou vůbec. Sluchátka mám celkem dobrý - Beyerdynamic dt770 Pro, ale někde jsem četl, že Mastering a mix na sluchátkách není dobrý dělat, tak nevím. Za kritiku taky díky :) Který konkrétní pasáže se Ti nelíbí nebo se Ti zdají laciný...abych věděl :D

Odpovědět