All Your Life (chillout)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
peteness

All Your Life (chillout)

Příspěvek od peteness » 22 říj 2015 12:57

Nejd?ív bylo brnkání s basou, kytarama, looperem a Memorymenem. Pak se p?idal MFB Synth a Poly 800, vají?o, tamburina, št?tka. Vokál je p?es RNC a Boss VF-1.

Amorph
Moderátor

Re: All Your Life (chillout)

Příspěvek od Amorph » 22 říj 2015 13:24

jako zaklad je hodne prijemnej i v te jednoduchosti, ale me teda hrozne rusi ten vokal. Je to strasne nejisty, jak intonacne, tak vyslovnosti, nemluve o tom, ze ani obsahove to neni uplne nosny na tech par desitek zopakovani:) Takze za me vokal pryc a bude to lepsi. A nebo nejak hodne naefetkovat, aby to byl spis nastroj nez vokal. Pak bych jeste poresil bici, ted je to takova midi smycka ze samohrajky, zkusil bych si s tim trochu pohrat. Jeste obcas nesedi rytmicky kytara - trochu predbiha.

ZFarkas

Příspěvek od ZFarkas » 22 říj 2015 13:42

Já nechápu, proč dnes žádná nahrávka nemůže být čistá, měkká, přirozeně znějící? Vždyť je to strašně nepříjemně přereverbovaný a digitalizace v podobě zvýrazněných řezavých frekvencí je další věc, co bytostně nesnáším a dělají to skoro všichni pořád dokola...
Nevím, zkusil bych ambienci třeba BigSky od Strymon nebo něco podobnýho, co to zachová v čistotě a zřetelnosti ale dodá ten chillout prostor, ale nebyla by z toho taková zvuková koule. Kytara nezrychluje, naopak je nepatrně (pocitově) pozadu, protože záměr jsou evidentně synkopované (předrážené) doby. Ale i ty by se měly správně hrát stejně agresivně a přesně rytmicky jako těžké doby, jinak to ztratí tah na branku a působí to rytmicky rozjetě. Si myslím nezávazně, bez jakékoli záruky, jinak ale líbí velmi a gratuluji k pěkný muzice :palec+:

peteness

Příspěvek od peteness » 22 říj 2015 18:44

u akusticke kytary je drobna synkopa, mozna se to malicko bije s tou smyckou, ktera je 100% rovna. Pribeh toho drumloopu je ten, ze celou dobu tam nebyl, byly tam jen sterkatka. Neco tomu ale chybelo. Zkousel jsem ruzne doplnit bici, bylo uz par stop, ruzne kompresory jsem zkousel. Problem je, ze ty kytary a synty jsou docela tluste a nic tam nepasovalo. Nakonec jsem tam nechal tuhle cistou smycku, jsou to jen dva samply z analogove drummasiny a hajtky, ktery do toho mixu zapadly a zaroven ho moc nezabordelily. Zkousel jsem to ruzne shuflovat, ale bylo to jen horsi, proto je to rovne. Imho to docela funguje jako 80s reminiscence.
Ono je nejlepsi zacit od rytmiky, jinak se to spatne trefuje...jenze ja neplanoval tanecni vec. Mam tady vsechno postaveny kolem looperu. Vzdycky jenom prijdu, zapnu dve tlacitka, vsechno hraje. Do ART Splitmix je zapojena basovka, Taylor, syntak a mikrak ke kombu. Za nim je kompresor, ekvalizer a dalsi krabicky, pak looper instr vstup. Dalsi efekty a reverb jsou v looperu.
V podstate tenhle track dokazu zahrat nazivo (pokud do nej pres USB natahnu ten loop)....Jinak vsechno resim stetkou do malych bubinku, tamburinou a shakerama. Maximalne jeste koupim nejakou tu drevenou bassdrum slapku. Na tanecnejsi veci samply.

Řezavé frekvence - toť otázka. Porovnával jsem předchozí věci s tím, co je běžné se světě. Chyběly tomu výšky, teď tam jsou. Vytáhnul jsem je trochu na mastru, aby spektrum bylo co nejrovnější. Svoje taky udělal Boss VF1, je na vokalu, tamburině a chrastítku....a samzřejmě konečná komprese. Vetsinou ale vejsky dost orezavam. Treba MFB by v ciste podobe rozrezal repraky. Mohlo to být míň nahlas, dynamičtější, ale zase - já si tenhle trend nevymyslel a nejsem z něj šťasten.

peeetras

Příspěvek od peeetras » 25 říj 2015 09:02

:palec+:
362

Odpovědět