Amorph - Temple rain

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Amorph - Temple rain

Příspěvek od Amorph » 24 kvě 2006 11:42

Ambientni atmosfera. Hlavne ukazka free verze STS24 (vse krome smyccu a bubinku).

Edit: asi bych sem mel dat jeste ten odkaz:)
mp3

Vey

Příspěvek od Vey » 24 kvě 2006 12:17

Tak sem si teď v práci lehce zapohodoval ..., i když musím říct, že je ta skladba nebo aspoň některý její části lehce depresivní (no asi to není vhodný slovo, možná spíš molový) :-) To ale nic nemění na tom, že se mi tahle skladba líbí.

delay

Příspěvek od delay » 24 kvě 2006 12:53

Njvětším nedostatkem jsou jednoznačně klávesy, nebo ten synth co tam je. Připadá mi to malinko chaotický a harmonicky neuspořádaný, občas tam něco trcohu ujede a je to rozladěný... což nevím, zda je úmysl nebo ne? Jinak nevim, asi mi tam doopravdy chybí nějakej autorskej rukopis, něco, co by mě přesvědčilo o tvůrčím procesu autora... Chápej to tak, že takhle mi naskakuje jen imaginace nějakýho téměř samohrajícího programu alá eJay... Nemám tenhle pocit jen u tebe, ale i Jindyho věci na mě působí podobně. Možná by mi pomohlo, kdybych věděl, na čem jsi tu hudbu tvořil a jak jsi to nahrával...

Promiň, že jsme byl tak kritický, v každém případě oceňuji tvorbu...

delay

Příspěvek od delay » 24 kvě 2006 12:55

deleted by delay
Naposledy upravil(a) delay dne 24 kvě 2006 14:08, celkem upraveno 1 x.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 kvě 2006 13:52

Delay: Tak snad ti to pomuze:)
Nahraval jsem to na prastarych midi klavesach. Nejdrive bubinky, potom hlavni synth linku, potom jsem dal na zacatek a do 1/3 atmosferu s gregorianskym zpevem (ano to je vzate primo z presetu, zbytek je ale moje prace) a nakonec jsem pridal smycce a kontrabas a upravil aranz, hlavne jsem ladil zvuk toho hlavniho synthu, v cemz budu asi jeste dlouho pokracovat. Rozladeny to neni, pouze tam jdou obcas proti sobe nektere tony toho synthu, jelikoz hraje cele akordy a v nekterych mistech to jde mimo toninu. Me to ale nevadilo, prislo mi, ze to prave dotvari spravne atmosferu nejakeho vychodniho klastera. No s odstupem to mozna uslysim jinak.

Kazdopadne dik za pripominky.

delay

Příspěvek od delay » 24 kvě 2006 14:06

Amorph píše:Rozladeny to neni, pouze tam jdou obcas proti sobe nektere tony toho synthu, jelikoz hraje cele akordy a v nekterych mistech to jde mimo toninu.
Kazdopadne dik za pripominky.
Tak v tom případě se mi nelíbí, že některý tóny jdou mimo tóninu :-)
Amorph píše:Me to ale nevadilo, prislo mi, ze to prave dotvari spravne atmosferu nejakeho vychodniho klastera. No s odstupem to mozna uslysim jinak.
Čéče, východní kláštery mi to teda vůbec nepřipomínalo. Pkud jsi myslel na Tibet potažmo Indii...

Mě to bohužel nejvíce připomínalo neprosluněný jezuitský kutloch někde pod Římem. Nic proti, ale musel by jsi tam dokuchtit něco malinko pozitivnějšího...

Promiň, už se v tom asi moc vrtám...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 kvě 2006 14:17

V pohode, kvuli pripominkam to sem davam. Atmosfera je tam urcite nejednoznacna, takze mi to treba aspon pomuze se rozhodnout, kam se priklonim. Nebo aspon ziskam lepsi pojem o tom, jak nejake atmosfery dosahnout.

delay

Příspěvek od delay » 24 kvě 2006 14:38

Hlavně je problém vytvořit něco takhle pseudo... Zvláště jen pomocí kláves... Móc moc těžký...

asymetrix

Příspěvek od asymetrix » 24 kvě 2006 16:56

Nádherná atmosféra, len tých tónov mimo tóninu sa mi zdá až príliš. Aj vzácnym korením sa dá pokazi? jedlo, ak ho tam dáš priveľa. :) Pasáž od 2:34 do konca sa mi veľmi páči je to príjemné zakončenie celej skadby.

delay

Příspěvek od delay » 25 kvě 2006 07:52

Amorph:
Po dnešním ránu bych rád malinko změnil názor...
Dnes ráno to na mě působilo jinak, možná více pozitivně. Zjistil jsem, že kdyby jsi doopravdy předělal ten synth, kterej občas jede mimo, tak by to bylo celkem fajn - kromě struktury harmonické bych volil i jinou zvukovou banku. Víc východní :-). Osobně bych asi použil delší plochy a méně spletitou melodii. Možná něco na způsob alikvót a kolem toho to namotat.

Též se mi moc líbil ten konec od 2:34 do konce. Dobrej zvuk.

Poslední věc: V čase ca. od 1.00 min. se mi moc nelíbí ten dojezd bubínku, několikrát jsem si to přehrával a zdá se mi to takový umělý a nepřirozený (to zakončení nebo co to je). Taky bych to poupravil.

Jinak dobrý, lepší nežli včera :-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 kvě 2006 13:46

Zkusil jsem to dotahnout a zapracovat pripominky. Atmosferu jsem nakonec postrcil vic ke stredoveke evrope. Co na to rikate?

Temple rain 2

delay

Příspěvek od delay » 29 kvě 2006 07:16

Amorph:
No, pěkné, rozhodně to působí uceleněji, ale zdá se mi, že se tam něco vytratilo. Možná jsi do té předchozí verze dokázal dostat více emocí?

Jinak by to třeba byla asi dobrá hudba k nějaké PC hře...:-)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 29 kvě 2006 12:03

Delay: Poslednich par let delam hlavne do her, tak je to mozna znat:)

delay

Příspěvek od delay » 29 kvě 2006 12:51

No, tak to jsem rád, že mám jednak dobrý uši, a jednak že nějaká hra bude mít celkem slušnej doprovod :-)

Odpovědět