Amorph - Vesmír

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Amorph
Moderátor

Amorph - Vesmír

Příspěvek od Amorph » 27 úno 2006 11:59

S poslední věcí No fear jsem nějak nemohl pohnout do uspokojivé podoby a po chvíli frustrace jsem začal na odreagování zkoušet zase nějaké ty free VST. Nachomýtla se k tomu i má drahá lepší polovička a tohle z toho vzniklo:

Amorph - Vesmír

Ty free plugins jsou použité konkrétně:
bicí - E-phonic Drumatic 3
arpeg synth, oxygen pad - Superwave P8
kytara, rhodes a perkuse - Plugsound Free
vocoder pad - EVM Syncoder 32-2

Komprese - Kjaerhus classic compressor, classic limiter, TBT TLs Saturated driver
Reverb - Magnus Ambience, EVM V90
Delay - Interruptor Bionic delay, Echomania
Modulace - Kjaerhus Autofilter

Díky za názory a připomínky.

delay

Příspěvek od delay » 28 úno 2006 08:09

No, asi je něco s downloadem, nebo mi blbne .ogg, každopádně jsem to neslyšel. Nechceš zkusit třeba Mp3???

Magion

Příspěvek od Magion » 28 úno 2006 09:21

Moc se mi to líbí :lol: ! Super melodie - má to atmošku - po dlouhé době je tu něco co má svýho ducha. Kytarka tomu moc pomáhá, ale naživo by to bylo ještě lepší. Celkově mě to přijde že je to spíš pro kapelu - harmoniku, kytaru, zpěvačku, perkuse.

Ke zvuku: (poslech lo-fi) dost mě ruší na začátku i v průběhu takový ty ostrý výškový perkuse. Myslím, že kdyby se daly úplně pryč, tak by se to vyčistilo. Nebo dát do toho beatu něco s menší rezonancí. (dřívka - claves?)

Zpěv: líbí se mi , když si do toho jen tak brouká. Ten text - jsme ve vesmíru - mě přijde trochu moc. Je to jen můj názor a pocit, ale osobně mě to trochu shazuje. S tím kapitánem to je v pohodě... tu du

Hraje mi to furt dokola a líbí líbí

Kompozičně: jak ta středová synth pasáž "ve vesmíru" - tak bych to osobně ještě víc rozhaluzil. Ten synth mi připomíná Photographic pictures od depešáků - možná v tý pasáži tento odkaz úplně přiznat a propracovat víc retro space sound. Nebo úplně naopak bych ten tlustý synth tam nedal a space udělal jen z efektovaný kytárky a FX haluzek a delayů....
Prostě tato pasáž mě přijde nejslabší a když by se doladila, tak úplně dobrý.

Celkově dobrý, ale podle mě to chce živý nástroje + synths
Naposledy upravil(a) Magion dne 28 úno 2006 12:21, celkem upraveno 1 x.

Vey

Příspěvek od Vey » 28 úno 2006 11:24

Melodicky se mi až zas tak nelíbí, ale aranže dobrá.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 28 úno 2006 15:42

Magion: dik za poznamky. Retro space byl zamer, zpev tam je spis jako srandicka, ktera to ma jeste zlehcit, ve vesmiru je asi trochu klise, ale taky to nebylo mysleno vazne. Mimochodem, inspirace pro to broukani byla asi trochu materidouska:)

Perkuse, no mozna jsou moc ostry, ale spis bude celkove preplneno ve vyssich stredech, zkusim jim jinak nastavit filtr nebo ho dat pryc a zahybat s mixem, ale uplne bych se jich zbavoval nerad.

Nazivo? Zajimavej napad, ale asi bohuzel ne, na to neni cas a prostredky.
No, necham to asi tyden dva ulezet a uvidime.

delay: teda, divim se, ze tolik lidi tu ma problem s ogg. Podle me je to proste kvalitneji provedena komprese nez mp3. Ale ok, budu davat obe verze.
mp3 tady

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 28 úno 2006 21:46

Cece, nez zacal ten ohutny bas, tak mi to strasne evokovalo hudbu k nejake scne s filmu. Asi bych nevahal to dat na konec filmu (lehce tragicka, tezce cerna komedie z periferie Berlina...) Atmo to ma , libi se mi to...

delay

Příspěvek od delay » 01 bře 2006 06:20

Díky za support Mp3, už jsem si to mohl poslechnout.

No, jsem v rozpacích, k něčemu by se ta hudba hodila, ale na samotnej poslech to asi není, ikdyž určitá imaginace člověku asi naskočí. Asi i toho vesmíru. Jinak ty zvuky na mě působí hodně retro (8-bit).
Jako kompozice a aranž asi dobrý, nepůsobí to na mě špatně.
Zkusil bych udělat i stejnou věc s "dnešními" zvuky, aby to celý nepůsobilo tak klávesově... Chtělo by to možná i živej nástroj.

Oceňuji i češtinu, většina by asi volila English (We are in space... Captain...It's already there). Takhle je to ale zajímavý.

Celkově mě to překvapilo, je to milý doplněk čehosi, a má to svůj život.

Vey

Příspěvek od Vey » 01 bře 2006 08:11

Amorph píše:Mimochodem, inspirace pro to broukani byla asi trochu materidouska:)
hehh, tak to jsem si při poslechu taky říkal, že tam nějaká inspirace je .. jen jsem se to neodvážil napsat :-)

Odpovědět