Andels - ウィンドウShopper

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
Uživatelský avatar
andels
Příspěvky: 108
Registrován: 03 led 2013 17:19

Andels - ウィンドウShopper

Příspěvek od andels »

Ahoj, nedávno jsem narazil na poměrně novej směr v hudbě, kterej si nadává Vaporwave. V podstatě vezmete muzak/elevator hudbu, nasekáte, zpomalíte, dáte tomu 80's feeling a k tomu přidáte nějaké ridiculous obrázky z yuppie kultury. Využívaj se i nějaké znělky. V tomto případě je zde použita znělka HBO z roku 97' a sample "nobody here", kterej vznikl před tímto novým směrem. něco málo si můžete načíst zde: http://www.dummymag.com/features/adam-harper-vaporwave

Jelikož jsem mírnej úchylák na grafiku osmdesátých a devadesátých let, tak jsem si tento nápad rychle oblíbil a musel jsem hned něco slepit - doslova. Použití vlastních nápadů je v tomto případě silně potlačeno. Má to docela i ideologickej nádech. Něco se dá najít i na wiki, ale tato kultura se teprve formuje, takže se o tom moc neví. Každopádně YouTube funguje jako dobrá studna, takže neváhejte a zkuste něco.

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Andels - ウィンドウShopper

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

to video je dobré už mu chýba len Obrázek dole v rohu.. :)

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14019
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Andels - ウィンドウShopper

Příspěvek od dendy »

prva skladba od teba ktora ma fakt nebavi.. pride mi to proste ako jeden kratky loop 3 minuty dokola, nic sa tam nedeje, nikam sa to neposuva..

Uživatelský avatar
Oxyygen
Profesionál
Příspěvky: 3292
Registrován: 06 čer 2002 19:22

Re: Andels - ウィンドウShopper

Příspěvek od Oxyygen »

mam stejny pocit...

hlavne ani ten postup neni nijak objevnej.... 80 tky vcetne vizualu uz se recyklovaly milionkrat, samplovani starsich veci zrovna tak.. to fakt bylo zajimavy treba pred 7 lety. Vaporwave neprinasi ani prvek jako bylo treba ve witch house zpomalovani hlasu (ktere treba vyborne nasaly Purity ring)
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Uživatelský avatar
andels
Příspěvky: 108
Registrován: 03 led 2013 17:19

Re: Andels - ウィンドウShopper

Příspěvek od andels »

Witch house ani tvorba Purity ring se mnou nijak nezarezonovala. Na Vaporwave jsem koukal jako na zjevení a v tomto případě šla logika stranou. "Vždyť je to jen zpomalenej osmdesátkovej trek, různě vypitchovanej a zkrácenej...prostě divná hudba." Jenže výsledkem nakonec byla větší přitažlivá síla a větší digging po informacích umělců, kteří se tomu věnují.
Každopádně říkám, má to spíš ideologickej podtext (už skoro klišoidní kritika konzumerismu s myšlenkou akceleracionismu - hurá -ismům!), než aby to byl čistý hudební žánr, který by přišel s nějakou inovací. Líbí se mi to a zaujalo mě to. Jak dlouho v tom vydžím, to ukáže čas :)

Odpovědět