biscuit - easy groove

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 14 led 2007 15:15

biscuit

Příspěvek od biscuit » 14 led 2007 16:19

no takhle nejak to taky delam :mrgreen:

MONOSKOP

nojo.minimalismus.. :-)

Příspěvek od MONOSKOP » 18 led 2007 10:06

Jen te ubezpecim, ze je to cileny a popravde s tim musim dost bojovat, abych to zbytecne nerozvijel - opravdu tady je to zbytecne na miste. ale minimalismus stale dobre neovladam, takze nepopiram, ze to muze znit krecovite..

Tak to jsme dva.. je fakt těžký nepřeplácaat pořádně minimalistickou skladbu.. na kolik bpm hráváš minimaly?
Diskuse se ti tu docela rozjela co? :-)
Koncem týdne, snad přes víkend sem hodím nějaký svoje minimalistický projevy...
tak jsem zvědavej co mi tu zas někteří umělci napíšou..
...vždyť ale minimalismus zase není tak neznámej směr...
Lidi co v životě doopravdy neuletěly na tanci potřebujou hudbu plnou zvratů, ale to je asi už zkaženost dnešního zrychlenýho světa.
Nechápou /naštěstí ne všichni/, že daleko důležitější je plynulost odvíjení se v setu bez nějakých šílených nájezdů a tempa. Důležitější jsou nálady a jejich příběhy.
V té monotónnosti je přece ten úlet..
Já tomu co skládám říkam hutný monotonní minimaly.
hodně zdaru :-)

Jo a k těm efektům..
jasně, že jich tam máš víc... myslel jsem to tak, že na ten percuse loop bych dal něco místo flangeru.. ale je to jen můj názor.
flanger na percusích mi totiž už přijde dost neorig.
Jinak já jsem hodně zaujatej proti používání jakýchkoliv smyček.
Hlavně v tak individuální tvorbě jako je minimal..
...zdravím všechny a velebím můzy...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 18 led 2007 10:26

monoskop: na perkusich neni nic krom verbu a delaye, ale ten je automatizovanej a je tam jen par vterin. ten flanger, co ti tak vadi, je na hihatkach a uznavam, ze je to hojne pouzivany (i kdyz dneska uz se to zas nepouziva - je to spis takovej oldskool prvek ;) )
no jinak nemyslim, ze delam primo minimal. spis se tim nechavam ovlivnovat a snazim se to nepreplacavat a nedelat z toho pisnicky.

ke smyckam: taky jsem pocitoval neco jak popisujes ty, ale casem to ze me vyprchalo. teda ne uplne, smycku s nejakou melodii bych asi jentak nepouzil, ale treba perkuse pouzivam casto. treba i tak ze tu smycku prekopu. ma to pro me totiz jednu obrovskou vyhodu - ty perkuse zneji daleko kompaktnejc, nez kdyz pouzivam jednotlivy samply.

jo a jinak, hezky si popsal to co je dulezity u dobryho setu. je to predevsim prace s nejakou energii tech jednotlivejch tracku. set umichanej z tracku, ktery sami o sobe nemusej nic znamenat (pro mene zasvecenyho posluchace) klidne muze rozsekat uplne kazdyho, kdo se uvolni a necha to do sebe jednoduse vstupovat (kdyz teda dj umi) ;) neni to zadna veda, presto to spousta lidi neni schopna pochopit... bohuzel to casto nechapou ani ucastnici vsemoznejch parties.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 20 led 2007 23:45

Inu koukam ze se tu plodne rozbiha diskuze, my tanecni maniaci a nase hudba VS konvencni vkus tech co se sluchatkama na usich sedi a hledaji duvod k narustu sve nedostizne preumelkovane arogance :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 21 led 2007 00:59

Mozna se vam to bude libit :)

http://www.sendspace.com/file/tnciy1

Odpovědět