C9000 - Hells Winter

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Prvotsky

Re: C9000 - Hells Winter

Příspěvek od Prvotsky » 07 pro 2010 20:00

nebuď jak můj táta!
prostě to zkus!
:wink:

Fractal

Příspěvek od Fractal » 08 pro 2010 01:28

než se mi podařilo licencovat track, tak jsem poslal věci do asi zhruba tisíce labelů (a že v psy branži je jich jenom asi 80sát) no a někde se ozvali že si to jako poslechli, ale že to stejně stojí za hovno, protože se jim nehodím do jejich "soundu" (ano právě proto krachujou - jsou nudní, protože mají už deset let stejný sound)

je dobré posílat ty majly třikrát třeba - ale zase hrozí zablokování

úspěch je když si to poslechnou, větší když to zhodnotí, největší když ti řeknou pošli ještě něco dalšího, nebo ozvi se za pul roku, teďka máme plno

neznám nikoho kdo by se posíláním pošty nebo mailů s mp3jkama takhle uplatnil

náhoda je blbec, ale taky pěkný pomocník někdy, stačilo zahrát parkrát "mimo město" a už byla v ruka v rukávě...
dneska jsou i cool free releasy udělá to neskutečnou radost, ale zase, když má člověk ve studiu mašinky za X tisíc, kdo by nechtěl na další a rozšiřovat tak vozový park

dneska už malé labely neplatí přímo, pokud ti vyjde cd, dostaneš jich třeba 20 a ty si mužeš prodat (celkem super) pokud digital release, tak ti neplati dopředu, ale jenom nějaké procenta z toho co se prodá, no a většinou ti je pošlou až je tam třeba 100EUR a vymlouvají se na poplatky a různé nesmysly což chápu, pokud vydáš jeden jediný track, tak té částky ani nemůžeš dosáhnout pokud se nejmenuješ Paul van Tiestík nebo Massiv Hardcore Supercoolman, který má za sebou bandu příživníků (říkají si manažeři) nebo tak nějak

všecko to co jsem tu napsal je jenom z mojeho pohledu a jen z jednoho kouta elektronicke taneční hudby, každý má jiné zkušenosti

jestli se tím chceš živit, tak ošukat Lady Gagu, podstrčit herák jejímu producentovi, nebo nevim, být více než přítelem Oakenfolda? Nebo dát se na ETH ale hodit do defacto do POP sféry... na kterou se už neska dali i Pendulum, Infected Mushroom a spol. s.r.o. hmmm... berte mě prosím s obrovskou rezervou... já toho nakecám :wink:

jo a labely a djjové jsou strašné svině, to vám nemusím říkat :mrgreen:

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 08 pro 2010 06:34

Nedal si si teraz z toho uplatku uz cosi teraz? :)

Kazdy z labelov v prvom rade hlada nieco originalne, mimo priemer. Malokto sa vsak moze pochvalit, ze jeho produkcia - vytvory su originalne a mimo priemer. Je to najma o tom. Druha vec, ak patris k priemeru musis sa vediet predat. A tento fakt sa stal akymsi "umenim" tiez. Univerzalnych (v zmysle ze si vedia vsetko urobit sami), hudobne originalnych a z priemeru vycnievajucich muzikantov je malo. A samozrejme, je to aj o stasti.
Z tvojich slov usudzujem, ze si riadne nad vecou, pod vplyvom :) co sa mi zda trocha prilis pritiahnute za vlasy :) zovseobecnil si to az prilis.
Je tam viacero faktorov, o ktorych si sa nezmienil, preto je naozaj, ako sam pises, vhodne brat to co si napisal s rezervou :)

Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 08 pro 2010 13:31

Moc povedený!

Eye

Příspěvek od Eye » 08 pro 2010 14:29

c9000 píše:Bicí jsou komplet udělaný ze samplů. Kopák a snare jsou myslím 4 vrstvý, s tím že každá vrstva hraje trochu jinou barvu a frekvenci. Na kopákách a snare je nepatrná automatizace a každej uder je malinko jinej hlasitostí, ve výsledku jsem ovčem zjistil že to jaksi splívá:(. Pak nějaký hrkátka a tamburína.
Aha, díky za odpověď....čtyři vrstvy samplů jsou na mne zatím trochu moc vysoká škola, ale nicméně zní to inspirativně, musím to někdy vyzkoušet. Je fakt, že ve výsledku má ta rytmika celkem fajn flow...teda aspoň mně to tak přijde...
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 08 pro 2010 16:16

fractal: asi mas tedy primou zkusenost..
Ja sem proste Naivní..

Naštěstí si hudbu dělám pro radost, takže mi to může bejt wuřtik :wink:

Ale v podstatě sem chtěl C9000 říct že jeho skladu si uplne v pohode predstavit na nejakemm poslechovem albu a určitě by pro mě nezapadla
do šedého průměru...

c9000

Příspěvek od c9000 » 08 pro 2010 16:24

Eye: Ono málokdy je kopák nebo snare sám o osobě dostatečně tučnej aby hrál jak má. Teda tohle platí spíš v elektronický muzice, V rocku se tohle asi nepraktikuje. Vrstvení je hodně důležitá věc, teda alespon pro mě. Je to sice piplačka odladit proti sobě jednotlivý frekvence toho samplu ale výsledek je (v mém případě) výdycky lepší ze 3 kopáku než z jednoho.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Eye

Příspěvek od Eye » 09 pro 2010 12:36

c9000: S tim naprosto souhlasím a já se s tím právě pořád potýkám taky, že moje bicí (hlavně snare) mi prostě přijdou, že nezní tak dobře, jak bych chtěl – ať už zkouším samply nabo zvuky z Battery, komprimuju, ekvalizuju (dost možná s tím jen pořádně neumím pracovat) . Možná právě to vrstvení, o kterém píšeš, je cesta, kterou bych se měl pokusit vydat, akorát věřím, že to bude fakt hodinářská práce s těma frekvencema. Každopádně děkuji za inspirativní nahlédnutí do "kuchyně", vyzkoušim a třeba mi konečně začnou beaty znít k něčemu :)
A furt to komprimuju, a furt je to zkreslený....aneb P.P. (žádný "doktor", ale "poučený posluchač")

Fractal

Příspěvek od Fractal » 09 pro 2010 12:42

c9000 píše:V rocku se tohle asi nepraktikuje
to by pak byl kruty omyl kamo, zacal s tim uz bowie kdyz sme jeste prdeli do plinek a pamprsky se nedovazely

Vey

Příspěvek od Vey » 09 pro 2010 17:39

Moc pekny bici chlape .. ;) Mam rad tvuj zvuk.

delay

Příspěvek od delay » 10 pro 2010 11:06

Taky se mi to líbí, takový malebný věci mám moc rád. Teď už fakt jen nějakej ten zajímavej vokálek, to tam postrádám.

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 pro 2010 11:12

delay píše:Taky se mi to líbí, takový malebný věci mám moc rád. Teď už fakt jen nějakej ten zajímavej vokálek, to tam postrádám.
Tak si do toho skus něco zaspívat a když se ti to bude líbit pošlu ti wavku :wink: . Mě tam, teda vokál nechybí. Ale třeba by se hodil :wink:

delay

Příspěvek od delay » 10 pro 2010 12:04

Já radši ne... :). Hlas by to měl pozvednout, aby to bylo lehounké, jako když padaj vločky... Ráno jsem poslouchal ukázky z nového LP Kubatko - Hvězdoplavec, tak jak mu zpívá ta slečna, to je hezký a sedělo by mi to k týhle tvojí věci. Jinak nechápej špatně, že mi tam něco chybí, ono je fakt, že to máš strukturovaný spíš jako instrumental, takže zase při tom zpěvu je potřeba někde něco ubrat, potažmo třeba změnit aranž v závislosti na vývoji, ale nechci jen kecat, ono se to takhle lehce píše... Nezkoušel sis někdy třeba sám zpívat? Nejde o to jak to zní, spíš že už pak s tím počítáš v aranži atd... Pak by zas nebyl takovej problém sehnat si hlas, kterej to nazpívá. No nic, každopádně je to hezký a milý.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 10 pro 2010 13:11

bych to trosku zpomalil a ten skvrcivy zvuk na ktery si vsichni stezujou bych dal o 100% niz, trosku napanoval a zacal s nim pracovat vice rytmicky, at se odstrani ten pocit smyckovosti :oops:

c9000

Příspěvek od c9000 » 10 pro 2010 13:19

jojo, ty změny co píšeš už mám v projektu udělaný, o 100 jsem sice nesnížil ale už to tam tolik netrčí. Co se rytmiky týká, groove bude stejnej, jakékoli změny to degradovaly, to mám odzkoušené, víc si tam pohraju s automatizací a hlasitostma na bicí stopě. Trochu smyčkovitě to bude působit pořád, je to přeci jen chillout a tam se s žádnýma složitýma vyhrávkama a monstrozníma aranžema člověk nevyblbne. Musí to být "Gaučový". :)

Odpovědět