Citizen37 | skladby + recording report

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

Citizen37 | skladby + recording report

Příspěvek od delay » 30 lis 2010 09:03

Ahoj, s novou kapelou jsme začali nahrávat naše první skladby a jelikož neplánujeme platit studio a šetříme, tak se všechno odehrává u mě doma. Nejdřív jsem nemyslel, že bych to tady nějak detailně rozebíral, ale pak mi přišlo zajímavý odhalit pohled do zákulisí, třeba tak jako to dělá Amorph. Možná to někomu přijde vhod.

Nahrávací setup:
Bicí ::: Yamaha DD 50 pady + Addictive Drums (základní banka)
Kytary ::: aparát Fender Deluxe + AKG C214 a AKG D5 bez koše (simulace SM57, hehe), modeling Yamaha GW-10 a Ignite Amps NRR1 free VST
Basa ::: DI Aguilar ToneHammer
Zpěv ::: AKG C214 + Focusrite ISA One preamp

U bicích byl přirozeně problém s dynamikou, protože tyhle levné pady nejsou moc citlivé (spíš vůbec) a taky se nám nepodařilo rozchodit MIDI change na sešláplou hihatku, takže nota zůstávala pořád stejná s pedálem ON i OFF. U kytary jsem pro změnu musel být hodně potichu s výkonem, takže při pozorném poslechu jsou slyšet i struny přímo z nástroje, prostě velký kompromis, ale domácí pohoda :wink:

Obrázek
Obrázek

Samozřejmě budu rád, pokud se nenecháte přiliš ovlivnit výše uvedenými skutečnostmi a napíšete mi něco ke zvuku či skladbě obecně. Chtěl bych to dodělat na slušné úrovni, ale ty nahrávky mají sloužit prakticky jen pro promo kapely v rámci domluvání koncertů :P . Skladby sem budu dávat postupně.

Skladby:

BROKEN Master 1.10 BROKEN Master 1.20 BROKEN Master 2.30
Naposledy upravil(a) delay dne 04 led 2011 13:15, celkem upraveno 8 x.

vras

Re: Citizen37 | skladby + recording report

Příspěvek od vras » 30 lis 2010 11:17

Celek, zpev, nastroje - tady OK. Bici jsou docela fat, avsak soudim, ze to bylo zamerem. Ale aspon u snare bych v midi stope vic odlisil akcentovane udery od zbytku.

delay

Příspěvek od delay » 30 lis 2010 11:27

vras píše:Celek, zpev, nastroje - tady OK. Bici jsou docela fat, avsak soudim, ze to bylo zamerem. Ale aspon u snare bych v midi stope vic odlisil akcentovane udery od zbytku.
Díkas za koment. Ten kopak uberu, celkove to s basou nejak narostlo a moc se mi to takhle nelibi. Snare je problem od zacatku, akorat nevim, jak to presne myslis a tema akcentama? Mylsis ze by snare mel byt vyraznejsi, jako tvrdsi uder? Samply v AD maj hodne vrstev a ty udery z padu se nahraly skoro na max. velocity (coz je ale zvukove dost agresivni rana) takze sem to vsechno stahnul ,vic jsou hlavne prechodovy pasaze.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 lis 2010 11:50

Ahoj, tak uz jste se do toho pustili:) Hele co mi vadi nejvic jsou kytary, hlavne ta zkreslena vlevo, ale celkove proste jsou hrozne tenky, takovej pisecek, jak z guitarrigu. Chybi jim urcite nejaky telo a spojitost ve stredech. Pokud michas sognal ze dvou mikraku, tak si dej pozor na presny srovnani faze, jinak ten jev muze byt prave tim, ze se ti to filtruje kvuli posunu. Na hlasu mi taky chybi neco mezi 500 az 1500Hz a ma na muj vkus asi trochu moc ostrejch vejsek. Basa asi fajn, bici na to, ze jsou pres pady nejsou zly i kdyz bohuzel je trochu slyset, ze se to nepoji dohromady a jsou takovy trochu tezkopadny. Urcite by pomohlo, kdyby virbl byl lehci a sussi. Ale celkove to je myslim na dobry ceste;) Jo jeste k songu, na me trochu moc repetetivni kolecko, klidne bych to o tretinu zkratil. Tak preju, at vam to jde od ruky;)

vras

Příspěvek od vras » 30 lis 2010 12:13

Snare je problem od zacatku, akorat nevim, jak to presne myslis a tema akcentama? Mylsis ze by snare mel byt vyraznejsi, jako tvrdsi uder? Samply v AD maj hodne vrstev a ty udery z padu se nahraly skoro na max. velocity (coz je ale zvukove dost agresivni rana) takze sem to vsechno stahnul ,vic jsou hlavne prechodovy pasaze.
Ne, naopak, snare mi prijde tvrdy dost, mel jsem na mysli odlisit prizvucne udery od neprizvucnych (to by bubenik mel vedet), u neakcentovanych uderu snare bych velocity jeste o kousek stahl, ono to pak muze docela ozit.

delay

Příspěvek od delay » 30 lis 2010 12:43

Amorph: Jasný, vcelku souhlasím. Dva mikraky dokupy jsem nakonec nepoužil, takže s fází problém není, leda by ten Ignite NRR1 nebyl lineární, protože ho mám v sendu na dobarvení, v insertu se mi moc nelíbí. Ty kytary ještě zremixnu, na nalevo v ref. je takova spíš schválně, respektive sem chtěl, aby vylezlo takovy to zkresleny zrno a ta frekvence je výrazná, takže jinou neslyšíš, co je samozřejmě špatně :). Skusim zabojovat na středech a možná je dám malinko dopředu, ono to taky pomůže. No, vypadá to ještě nadlouho.

Vras: Díkas, teď už tomu rozumím :wink:

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 30 lis 2010 13:30

Přijde mi ten ride takovej jedovatej. Jinak se mi to líbí po všech stránkách. Snad ty kytary by zasloužily pořešit, jak psal Amorph

jackies

Příspěvek od jackies » 30 lis 2010 17:24

Je to na mě zvukově moc hodné.
Takové jakože "hifi". Dole něco nahoře cink.

delay

Příspěvek od delay » 01 pro 2010 09:26

Předem bych chtěl poděkovat za vaše připomínky, na jejichž základě jsem udělal novej mix. Nicméně začínám mít pocit, že nemá smysl ždímat hadr, ze kterého neteče voda nebo brousit sklo do tvaru diamantu :). Uvidíme jak u dalších věcí, třeba to bude lepší.

BROKEN Master 1.20

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 01 pro 2010 18:49

Mne sa song paci.
Ride by som troska schoval inak pohoda.
Remixu hodne :) ale uz nie, povedal som si dost :wink:

komasix

Příspěvek od komasix » 01 pro 2010 18:55

To je lepší ale ty činely jsou pořád zlověstný. Jinak, ano, HiFi je to slovo... takový vykouslý.... ale písnička líbí.

delay

Příspěvek od delay » 02 pro 2010 10:06

Díky za další komenty. Teď už s tím asi nic dělat nebudu, jsem toho přeposlouchanej a hlavně mě nabaví, že to nemá tu správnou barvu. Tak možná o víkendu nebo příští týden.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 03 pro 2010 09:12

Necitim se na posuzování zvuku, ale skladba jako taková se mi líbí!
Je to fak příjemný, nevnucující se..
Asi bych ti radil si od toho odpočinout a pak až se k tomu vrátíš, tak třeba zjistíš, že to ani zas tak zásadní úpravu zvuku nepotřebuje..
Seš z toho třeba jenom trochu vystíhovanej..

Good Luck!

P.

delay

Příspěvek od delay » 04 led 2011 13:19

Ahoj, ještě před Vánoce jsem udělal radikální zásah do bicích a vlastně se to tak celkově měnilo, bral jsem to jak výzvu a snažil se co nejvíce maskovat umělotinu. Snažil jsem se nasimulovat uplně jinej ROOM a OVERHEADY aby bicí byly více jako jeden nástroj a jsou tak možná více vzadu.
Master jsem nechal více old-school, takže není extra napranej a moderní.

Tak jen pro úplnost:
BROKEN Master 2.30 Jinak jsme se s kapelou domluvili, že další věci budeme točit raději živě. :mrgreen:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 04 led 2011 14:30

v pohode

Odpovědět