další slátanina

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty

dendy
Vybavení

Re: další slátanina

Příspěvek od dendy » 06 kvě 2011 15:08

neorientujem sa uplne v hardteku sucasnom, kedysi som robil hardcore, gabber a speedcore (veci ako toto http://www.corenforce.com/mp3/344.mp3 alebo toto http://www.corenforce.com/mp3/156.mp3) ... zvukovo mi to pride v celku v norme, jedine je tam strasne malo variacii - tento styl je postaveny na tom ze sa tam toho vela deje, vela breakov, zlomov, prechodov - aby to nenudilo... tebe to v podsate dlho ide stale v jednej rovine, potom nejaky break, a zase v jedej rovine.. takze zalostne malo variacii a zmien... aj takyto relativne tvrdsi zaner (aj ked napriklad kopak mi stale pride malo 'tvrdy' - trosku viac by som ho zditortol - aj ked to moze byt dane mojou orientaciou na tvrdsie smery hardcoru) nemoze byt dokola stale to iste, treba tam proste vela variacii a zmien aby sa tam stale daco dialo...

ale tento smer ti sedi asi najviac z toho co si sem zatial pastol, vyhoda je ze tu ide viac o zvuk nez o nejake harmonie ktorych tu byva poskrovne alebo vobec :-) takze to nevzdavaj, vela pocuvaj veci co vychadzaju v tomto zanri a snaz sa z toho pochytat napady a naucit sa ako to ma zniet ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 kvě 2011 15:20

to je na dake fitness cvicenie ?

Daveyy

Příspěvek od Daveyy » 06 kvě 2011 15:21

Pytkin píše:to je na dake fitness cvicenie ?
ano začvič si :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 06 kvě 2011 15:57

Pytkin píše:to je na dake fitness cvicenie ?
:D :D :D
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 06 kvě 2011 18:23

daveyy: no rychty ti jdou lip nez ten pseudo trance.. bohuzel je to zpusobeny jen tim, ze tady se ta jedna, radoby melodicka linka, nema s cim hadat ;) bohuzel casem prijdes na to, ze uz te rychty nebavi a tve telo i mysleni se zacnou "zpomalovat" - jestli jeste porad budes v ty dobe chtit delat hudbu, tak u pomalejsich veci si s jednou melodickou stopou asi nevystacis, tak by to asi stejne chtelo se ty stupnice naucit :mrgreen: proste kdybys chtel delat hudbu bez toho, musel bys to mit v sobe, jako to maj nekteri cernosi nebo cikani, kteri se teorii treba ani nikdy nenaucej a presto jim to jde.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 06 kvě 2011 18:41

a tak ja som si tiez tak nejak sam dosiel na to ze niektore tony zneju pokope fajn a az par rokov na to som sa dozvedel ze sa to vola akord :) staci vela pocuvat a ak ma clovek aspon trochu talent na zakladne veci si pride aj sam... teoria je dobra prave az na rosirenie obzorov, ked dojdu napady a clovek si chce nejak pomoct zase sa pohnut.... imho, ked sa clovek chce posunut dalej... na zaciatok, hlavne teda pri tanecnej muzike , je to skorej na obtiaz.. aspon clovek zisti ci na to vobec ma a ci sa na to radsej nevysrat hned na zaciatku :) len moj nazor samozrejme :)

uplne najviac dolezite je strasne vela pocuvat, aj co najrozlicnejsie
styly.. ja som v zaciatkoch robil presne tu chybu co robi kopa zaciatocnikov - malo som pocuval hudbu... pocuval v zmysle aktivneho pocuvania, analyzovania detailov...

Milan

Příspěvek od Milan » 07 kvě 2011 00:33

To je fór nebo fakt tvorba? :)
Naposledy upravil(a) Milan dne 07 kvě 2011 06:14, celkem upraveno 1 x.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 07 kvě 2011 00:49

tyjo to se este dneska dela? si vzpominam na prvni kazety thunderdome.
spis nez cokoli jinyho je to rychlofrekvencni vybiti castic.
Mozna to pomaha na bedary.

Sorry.. :D

ale nic proti tomu nemam
P.

Kelley

Příspěvek od Kelley » 07 kvě 2011 09:40

Náhodou hudba ke cvičení je pořád docela otevřený segment trhu. I když tohle mi připadá moc ryclý i na aerobic :wink:

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 07 kvě 2011 11:07

Khuuurvahhh, to je masaker!!!! Viac natlaceny ako kedysi. Obezita dnesnych dni je sposobena nedostatkom takychto trackov. Drrrtiiiimmmm

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 kvě 2011 12:00

no nejsmutnejsi na tom je, ze mlady lidi by meli asi spis hledat neco novyho a ne delat tracky, na ktery se parilo pred dvaceti lety - tehdy to bylo neco revolucniho - new beat, pak rave a acid.. jenze to dnesni sotva dospeli nepamatujou a jejich rodice jim o tom nereknou, protoze v ty dobe chodili spis na zabavy a poslouchali tam davida, metallicu a jako nejvetsi techno maduar 8)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 kvě 2011 13:32

Biscuit ale na hardcore sa pari aj dnes, zato ze v tychto hudobnym bohom zabudnutyh koncinach sa ma za to ze hardcore je mrtvy to neznamena ze v zahranici (a specialne v mekke hc - v holandsku) to nieje jeden z najvychytenejsich elektronickych zanrov... Na event Masters of hardcore chodimparit tolko ludi ze v nasich koncinach ani rockpop hviezdy nemozu snivat o takom dave fanusikov :) Pre mna tento zaner ma stale tolko energie ako ziadny iny .... Na MOC by som sa chcel aspon raz pozriet...

Dalsia vec je ze dnesny kvalitny HC je plny fakt mrte kvalitnych tucnych synth zvukov, ten zaner je asi uplne najviac narocny na kvalitne synthy zo vsetkych v elektronike:)) zdaleka to uz nieje len o samploch ako pred 15 rokmi na thunderdomoch...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 07 kvě 2011 13:43

ak si sem niekto da track a nazve ho "další slátanina", tak to ho rovno moze dat do fora Smetisko a nie robit smetisko z Novych Trackov

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 kvě 2011 13:51

To je tiez pravda :)

Odpovědět