DarreNBeat - Communsm [dnb]

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
darrenbeat

DarreNBeat - Communsm [dnb]

Příspěvek od darrenbeat » 07 čer 2011 19:46

darrenbeat

Re: DarreNBeat - Communsm [dnb]

Příspěvek od darrenbeat » 07 čer 2011 19:48

taka rychlovečka, dufam ze sa vam zapači :wink:

darrenbeat

Příspěvek od darrenbeat » 07 čer 2011 19:50

i ked po pravde je to shit :D

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 čer 2011 20:22

Pohoda, nejak mi to pripomnelo dobu trackeru, casto se pouzivaly podobny postupy a atmosfera. Proc se to ale jmenuje komunismus? Jo a nak sem tu u sebe na Adam A7 neslysel basu, zrejme hraje proklate nizko :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

darrenbeat

Příspěvek od darrenbeat » 07 čer 2011 20:28

heh, no ja som ten track vyhrabal z playlistu, nevim ale hadam tam bol 60Hz boost :D

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 07 čer 2011 20:50

Na rýchlovečku dosť pohode !

Akurát, že som mal dojem, že po nábehu beatu (tj. cca. 45-65 sekunda) si hlavný synth s beatom rytmicky moc nerozumie... Keď som to dal znova, ten dojem sa vytratil... ale nič by si nepokazil, keby v tom úseku hlavný synth melodicky trochu zjednodušíš... a namiesto toho podporíš nejakými ďalšími synthami/samplami - harmóniami...

Čo sa týka zvuku, príde mi príliš svetlý a ostrý -> moc silná kompresia, prisilné výšky (hlavne na hajtkách), počuteľný, ale nevýrazný bass... a možno ešte tie spodky celkovo - kick mi príde oproti snaru dosť nevýrazný, skús sa s tým pohrať :wink:

darrenbeat

Příspěvek od darrenbeat » 07 čer 2011 22:46

nj asi tak, musim si zvykať na sampling :D, moc sa hram len s VST, ale to mi cpu nepridá, ba naopak..

darrenbeat

Příspěvek od darrenbeat » 07 čer 2011 22:54

toto fajny track od matuša..

http://www.youtube.com/watch?v=xvpstHi9H1U

ked porovnam jeho a moj mastering, v mojom je citit viac vyšky, kdež tu len pekne spodky, to bude asi wideningom :/

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 07 čer 2011 23:29

...čiže súhlasíš s tým, čo som vravel :D

wideningom ? :shock: ja by som skôr povedal, že len a jedine mixdownom...

darrenbeat

Příspěvek od darrenbeat » 08 čer 2011 08:52

samozrejme ze stereo WIDENINGom :D, mal som to zpanute na ozone, a dosť to spraví s výškami, ale dosť spraví aj multiband,

proste v mixe mám eq tak ako ma byť, hi haty vyžšie snare podla defaultu, mix je ok :mrgreen:

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 08 čer 2011 11:15

darrenbeat píše:

proste v mixe mám eq tak ako ma byť
a to je ako ? :shock:
darrenbeat píše:
snare podla defaultu
podľa defaultu čoho ?

pozri... nechcem podrývať, ale mix bude ok až vtedy, keď bude OK aj znieť :wink: mixdown je subjektívna záležitosť, kde sa orientuješ výsostne sluchom (okey - niekedy si pomôžeš analyzermi, ale hlavnú rolu hrajú v prvom rade tvoje uši).
sú sample, ktoré sú príliš temné a potrebujú ekvalizérom zosvetliť, ale máš aj sample, čo sú už "od výroby" svetlé a potrebujú naopak, výšky stiahnuť... ku každému jednému zvuku, ktorý použiješ, musíš pristupovať individuálne - a tak aj jednotlivé EQ nastavovať (a o kompresoroch a ďalších efektoch už nehovoriac)... čiže, robiť podľa vlastného sluchu - nie podľa nejakých pred-definovaných šablón ;)

čo sa týka wideningu, vedel som, čo si mal na mysli...a aj preto som sa čudoval :) hej, môžu pomeniť celkový zvuk, ale zvýrazňujem to CELKOVÝ - čiže ak ním vytiahneš výšky na hajtkách, vytiahneš ním zároveň aj výšky na snari, na synthoch a vlastne na všetkom, čo v tom mixe nejaké výšky má (teda za predpokladu, že si mal ten Ozone zavesený na mastri... ako bežne zvykne byť :)

Takže - ak znejú hajtky prestrelené teraz, boli prestrelené aj vtedy > čo znamená, že mix ok rozhodne nebol.
Neber to ale ako zdrb či mudrovanie - píšem to preto, aby som ti (v rámci možností) pomohol - tak, ako pomohli a stále pomáhajú príspevky na e-zones mne :wink: (čím ti zároveň odporúčam prelúskať toto : ./zvuk/ > ENORMNÉ množstvá informačne šťavnatých príspevkov !

Odpovědět