David Tandler - I'm straightly stunning

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Tom Šen

David Tandler - I'm straightly stunning

Příspěvek od Tom Šen » 11 lis 2011 14:52

Ahoj,
udělal jsem novou písničku na text kamarádky. V hlavní roli Fender Telecaster a Nord rack 2x :D
Předem děkuju za vaše postřehy.

ahoj z Brna,
Tom

biscuit

Re: David Tandler - I'm straightly stunning

Příspěvek od biscuit » 11 lis 2011 20:27

hudebne - moc se mi nelibi momenty, kdy prijde nastup vokalu spolecne s akordem kytary - vytvari mi to primo predstavu, ze zpevak stoji uz nadechnuty s otevrenou pusou, a v momente hrabnuti do strun to ze sebe vyhrkne.. jinak se mi motiv celkem libi, ale i syntak bych mozna uvital trosku rafinovanejsi a rezonance by nemusela bejt tak nahore pri zmene tonu. to uz se vlastne presouvam i ke zvuku. syntak muze bejt taky klidne dole pekne macatej, vzdyt mu v tom nic neprekazi. hlas/zpev - osobne bych uvital vetsi zretelnost zpevu a takovou nejakou mensi unylost, nebo skleslost zpevaka, nebo jak to nazvat. jinak napad s jeskyni se mi libi, ale zesiluje to tam nejaky ty mlasknuti sebrany mikrofonem. krom toho tam taky slysim nejaky lupance, nevim v jaky stope. hlas mi navic proti zbytku prijde neumerne hlasitej.

uf :-) snad to nejsou vsechno jen kecy o nicem a k necemu ti to treba bude

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 11 lis 2011 21:18

biscuit: ahoj, díky za analýzu :-) myslím, že mě to nasměrovalo dál. zaujalo mě jak píšeš o synthu, že by mohl být více dole. myslíš tím dole, jako hudebně, třeba o oktávu či dvě níž? zkusím to ještě přezpívat...ten výraz byl záměr, zpívat to jako tak snově...ale jestli to vyznívá unyle, tak to záměr nebyl... díky ahoj

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 lis 2011 02:26

ahoj. ohledne synthu jsem myslel, ze by mohl mit silu i ve spodnejsich frekvencich - jestli toho dosahnes transpozici, nebo treba zdvojenim (treba jen nekterych tonu), nebo nejak jinak, v tom uz ti neporadim :-) byl to jen napad, protoze mi dole prijde prazdno.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/unyly
mozna to je hodne blizko urcity zasnenosti ;) popravde mi vic vadi ta zamlzenost/horsi srozumitelnost.
drzim palec

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 12 lis 2011 10:15

..ty jo, tak co vše se tady člověk nedoví :-) ...vidím, že jsem žil pěkně dlouho v omylu, unylý jsem si vždycky vykládal jako nudný...zatopil jsem ve studiu a jdu zkusit udělat nejprve něco s tím synthem, díky ahoj

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 12 lis 2011 15:22

biscuit: ahoj, zkusil jsem "zapracovat" tve nápady (nižší spektrum), mám z toho docela dobrý pocit...no s tou srozumitelností musím ještě něco udělat...díky, ahoj

NOVÁ VERZE:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 lis 2011 16:21

jj, taky uz z toho mam lepsi pocit ;) kurnik, mohli by se taky pridat ostatni s nazorama!

peteness

Příspěvek od peteness » 12 lis 2011 16:32

Tak jo. Muj nazor je, ze napad dobry, zpracovani slabe. Jednak se to cele sliva, Kazdopadne se nemuze takhle vokal utapet v kytare. Pak ten prostor je moc skromny, na to, co tim zrejme bylo mysleno. A cele je to jak pres filtr, coz by nebylo na skodu, kdyby to aspon mistama kontrastovalo s poradnyma basama. Ale nejhorsi jsou ty neoddelene zvuky, proste mix spatny celkove. Zakladni chyby o kterych se tady pred par lety vedly dlouhe debaty.

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 12 lis 2011 18:45

biscuit: díky moc
pete ness: jo, zkusím udělat jiný mix. jinak to utápění vokálu v kytaře...tím myslíš, že se to navzájem frekvenčně bije, že to chce oddělit?
zaujal mě ještě ten skromný prostor - zkusím tomu dát celkově větší prostor.

zatím díky, ahoj

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 12 lis 2011 21:22

pete ness: pokusil jsem se o novy mix, a zameřil se hlavně na to co píšeš. co když tak doporučuješ prosím dál? díky za rady, ahoj, tom

jackies

Příspěvek od jackies » 13 lis 2011 02:36

Jestli mohu já, tak vyhoď to přiblblý škrkání škrundání a vrčení toho syntu a dej tam na pozadí pořádnej snovej podmaz třeba nějakých měkkých, pomalých tlustých hlubších smyčců.
A také si osvěž jak pracovat s efektem v sendu na ty prostory.
Vyznělo by to lépe.

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 13 lis 2011 09:12

Mně by ani tak nevadil zvuk synthu, to pokládám za záměr, uměl bych si to ale představit jinak. Narovinu, kdybych se pro ten Nord měl rozhodovat, tak tahle nahrávka mě dovede k tomu, že si ho nekoupím nikdy. Pořád i u té třetí verze je tam hromada prostoru dole (pod +/- 200Hz), kde se může něco odehrávat. Jak píše biscuit - macatej synťák. Klidně udělej duplikát té lajny, ale aby to hrálo na zvuku, kterej bude chodit v těch spodních frekvencích. Vůbec bych se nebál ukázat, co v tom Nordu je. Mně ten zvuk pořád něco připomíná, teď to poslouchám asi pošesté a už vím - strašně podobnej tovární zvuk měl Kurzweil v K2000. To by mě na tom štvalo hodně :D
Co mi vadí nejvíc, je, že ty linky spolu nefrázují. A nejvíc mi to vadí u toho dvojhlasu od 2:12, to mě teda ruší hodně. Ta hlavní vokální lajna je stále taková místy špatně čitelná, s tím by to chtělo něco pořešit. Je to takový pod dekou.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 13 lis 2011 12:05

Ahoj!

Ten podtext kterej v tom je je mi sympatický. Je to zajímavý a stojí to za to abys to dotáhl.
Hele co kdyby sis hodil na stopu nejakej jednoduchej beat podle toho v jakym taktu si to delal - porovnal k tomu zbytek, tak aby to furt vlálo
( nebylo přesně podle mřížky )a pak ten beat zase vyhodil a zkusit přezpívat vokál se zřetelnější artikulací - v některej pasážích je to myslim moc
nezřetelný a splihlý.. a ten synth viz Biscuit. Pak by to mohla byt docela prijmna soundtrackovka.. :wink:

peteness

Příspěvek od peteness » 13 lis 2011 13:35

Zkus ten vokal hodit do dvou vrstev a jednu nech uplne suchou, jen s nepatrnym dozvukem (moc to neefektuj, jenom kompresor nebo tam kde jsi moc potichu, tak to obstrihni a tu pasaz trochu vytahni volume) a zkus to nejak oddelit od ostatnich zvuku at je to citelne proste - stereo, pomery, zvyraznit presence treba (3kHz) ... uvidis co tam nejlip sedne, pkus-omyl.

btw ty kytary mi pripomely jednu moc peknou pisnicku z devadesatek:
http://www.youtube.com/watch?v=LyvDWZ_azg8

Tom Šen

Příspěvek od Tom Šen » 13 lis 2011 16:15

ahoj, díky všem za další postřehy, jdu se s tím teda nějak dál porvat...:-) ahoj

Odpovědět