Folk editace

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Odpovědět
dsvestka

Folk editace

Příspěvek od dsvestka » 05 črc 2013 22:00

Zdravím všechny a prosím o pomoc, vpodstatě folková píseň, ale snad se najde někdo kdo by i stímto helpnul.
V příloze a tady:
http://ulozto.cz/xNXWU5Ph/ukazka-mp3
je ukázka, rozpracovaná verze, prozatím pouze kytara a vokál. Vokál se mi hodně nelíbí a těžko nalézám plugin, kterým bych zlepšil, potlačil "digitální ostrost"... poradíte mi, jak docílit měkčího tónu? Díky.

Nahráno na Rode NT1A a FastTrackUltra8R
Přílohy
ukazka.mp3
(1.59 MiB) Staženo 22 x

biscuit

Re: Folk editace

Příspěvek od biscuit » 05 črc 2013 23:33

ahoj, nejsem uplne ten spravnej na tuhle problematiku, ale presto napisu jakej z toho mam dojem.
1) cekal jsem podle tveho popisu, ze to bude o kus horsi
2) u hlasu asi udela nejvic dobrej mikrofon, dobrej preamp a na skodu urcite nebude sterilni room. tim chci rict, ze tvoje vybaveni je asi pro obyc domaci pouziti solidni, ale k docileni perfektniho vysledku by mozna skvele zafungovalo navstivit neci studio a nahrat si tam stopy na radove drazsim vybaveni.. smichat si to prece muzes pak zase sam ;)
3) zda se mi to, nebo tam pracuje nejakej kompresor? poslechl jsem jen jednou, ale zdalo se mi, ze se to divne hejbe.. jinak na posouzeni by asi byl lepsi suchej vokal, pekne v monu...
4) samozrejme s hlasovou stopou muzes experimentovat - eq, verb, jemna saturace... ale stejne tim asi nikdy nedozenes prirozenou barvu perfektniho "tejku"

urcite se vyjadri nekdo dalsi, kdo tomu opravdu hovi, ne jako ja ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 črc 2013 10:04

Hlas zní dost "mikrofonově" a uměle + možná až moc zblízka, ostře a natlačeně, chybí mu příjemný relaxovaný odstup a prostor a aspoň trošku "profi" zvuková kvalita. Jedna věc je jistá - toto žádný "plugin" neopraví. Je třeba to podstatně lépe nahrát, to se nedá ničím nahradit. Lepší pozice zpěvačky, lepší mikrofon, preamp, převodník, akustické vyladění náběru (místnost nebo použití paravánů). K tomu zkratka bohužel nevede ... Pokud máš ne moc kvalitní vybavení atd. a neplánuješ upgrady, je mnohem efektivnější a přinese mnohem lepší výsledek jít si to nahrát do kvalitního studia, které na to má příslušné vybavení (a není zaměřeno např. jen rockově). Pokud upgrade plánuješ, chce dobře zvážit optimální řetězec ve smyslu hodně muziky za rozumné peníze ... (určitě jsou mnohem lépe znějící mikrofony než zmíněný Rode a ne o moc dražší ...)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 07 črc 2013 02:11

Velice divne nahrane. Neprehnal si to s EQ ? Dole ani hore nic, iba stredy.
A ten cudny limiter ci kompresor. :shock:

dsvestka

Příspěvek od dsvestka » 07 črc 2013 20:45

Díky moc za odpovědi...
v příloze nahrávjka bez úprav, asi to bude přehlednější.

Pozice zpěvačky 20 cm před mikrofonem, level nahnaný těsně pod červernou.

Jak jsem psal dříve, je to na NT1A, mám ještě ShurkuSM57. Přiznávám, že akustika místnosti není nejvhodnější, ale snad lépe posoudíte z této syrové nahrávky. Předem díky za každou odezvu.
Přílohy
ukazka2.mp3
(503.17 KiB) Staženo 11 x

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 črc 2013 21:23

jsou tam obcas navaly basu u ploziv, ale nic, co by se nedalo snadno vyresit. ty skoky v modulaci (co jsou v mixu) tam taky nejsou, takze nedostatky bych hledal hlavne v mixu (zkus u hlasu trochu sebrat kolem 4k nebo tak a hlavne sundej nebo jinak nastav ten kompresor, kterej tam dela obrovsky skoky v dynamice.. ale tak nejak divne, skoro to zni jako rucni ride savle).

Odpovědět